143 találat a(z) kereset cimkére
Várható-e béremelés idén – hogyan alakulnak a bérek Magyarországon 2024-ben? Cikk
A KSH adatai szerint 2024 májusában a vállalati szférában a bruttó átlagkereset 664 ezer forint volt, ami 13%-os növekedést jelent 2023 azonos időszakához képest. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy a mediánkereset ennél lényegesen alacsonyabb, ez 506 ezer forint körül alakult – derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. felméréséből.
Szakképzési munkaszerződés – mentesített időre kereset Kérdés
Üzemi balesetet szenvedett a munkavállaló, mennyiben felel a volt munkáltató a keresetkiesésért? Cikk
Nemrégiben nyilvánosságra hozott döntésében (BH2024.165.) a Kúria egyebek mellett azt is vizsgálta, hogy a munkavállalót az üzemi balesetét követően beállt keresetvesztés kapcsán milyen kárenyhítési kötelezettség terheli. Cikkünkben ismertetjük az érdekes ügy részleteit.
Nyugdíj várható összege Kérdés
Két nap home office, minimum nettó 650 ezer forintos kezdőfizetés: ezek a jövő műszaki mérnökeinek elképzelései Cikk
A műszaki felsőoktatási képzésben részt vevő hallgatók 79 százaléka itthoni elhelyezkedés esetén legalább nettó 650 ezer forintos kezdőbérre tart igényt. A karrierépítés érdekében 70 százalékuk kész belföldi költözésre, és 63 százalékuk a diploma megszerzését követően külföldi munkakeresést is tervez – derült ki a Trenkwalder és az autopro.hu közelmúltban elvégzett felméréséből.
Kiderült egy elég fontos részlet az otthonfelújítási programról Cikk
Az adott településre jellemző jövedelemviszonyoktól függ majd, hogy ki mennyi vissza nem térítendő támogatást kaphat az új otthonfelújítási programban. Ezt eddig is lehetett tudni, az Energiaügyi és a Nemzetgazdasági Minisztérium viszont most elárulta, hol húzzák meg a határokat. Azok jutnak a legtöbb pénzhez, akik lakóhelyén 312 450 forint alatti a nettó havi átlagkereset – írja a hvg.hu.
Így számoljuk az öregségi nyugdíjat és az alapjául szolgáló havi átlagkeresetet 2024-ben: példákkal Cikk
A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretében járó öregségi nyugdíj összegének kiszámítási módszere 2024-ben sem változott. A nyugdíj összegét továbbra is két tényező határozza meg: az elismert szolgálati évek (egész évek, a törtidőszak figyelmen kívül hagyásával) és a nyugellátás alapjául szolgáló havi átlagkereset, a nyugdíjalap. A nyugellátás összege a havi átlagkereset összegének a megszerzett szolgálati időhöz rendelt százaléka.
A magyar könyvelők 72 százaléka nem elégedett a fizetésével Cikk
A magyar könyvelők 72%-a nem elégedett a munkája anyagi ellentételezésével, holott háromnegyedük arra is hajlandó, hogy munkaidőn túl is az ügyfelek rendelkezésére álljon – derül ki a Számlázz.hu friss, online felméréséből. A kutatás szerint a május a könyvelők legnehezebb időszaka, és többségükben hisznek a digitalizáció pozitív hatásaiban.
KSH: minimálisan nőttek a reálkeresetek. 13 hónapot kellett várni rá Cikk
2023 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 557 900, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 384 900 forint volt. A bruttó és a nettó átlagkereset egyaránt 14,1 százalékkal, míg a reálkereset – 2022 augusztusa óta először – 1,7 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest.
Szolidaritási hozzájárulás: a Fővárosi Törvényszék visszautasította a fővárosi önkormányzat keresetét Cikk
A Fővárosi Törvényszék visszautasította a fővárosi önkormányzat a szolidaritási hozzájárulás rá kiszabott idei mértéke miatt benyújtott keresetét.
Az évtized átverése Orbánék ígérete, hogy a nyugdíjak lépést tartanak az inflációval Cikk
A nyugdíjak nemcsak reálértékükből vesztenek, hanem a keresetektől is leszakadnak. Ha ez nem történt volna meg, 208 ezer helyett 262 ezer forint lenne ma az átlagnyugdíj. Közben a nyugdíjasok évről évre hitelezik az államot – írja a hvg.hu.
Babahintőpor-botrány: 8,9 milliárd dolláros megállapodást ajánl a Johnson & Johnson Cikk
Az amerikai Johnson & Johnson vállalat 8,9 milliárd dolláros (3000 milliárd forint) megállapodásra tett javaslatot, mert több tízezer keresetet nyújtottak be ellene egy vitatott babahintőpor miatt – jelentette a Reuters hírügynökség szerdán
Így számolják az öregségi nyugdíj és az alapjául szolgáló havi átlagkereset összegét 2023-ban Cikk
A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretében járó öregségi nyugdíj összegének kiszámítási módszere 2023. évben sem változott. A nyugdíj összege továbbra is az elismert szolgálati évek számától és a nyugellátás alapjául szolgáló havi átlagkereset összegétől függ, azaz a nyugellátás összege a havi átlagkereset összegének a megszerzett szolgálati időhöz rendelt százaléka.
Lehet-e alacsonyabb az alapbér, mint a minimálbér összege? Cikk
A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (Mt.) 153. § (1) bekezdésének felhatalmazása alapján a kormány minden évben rendeletben állapítja meg a kötelező legkisebb munkabér és a garantált bérminimum összegét. Vajon van-e olyan eset, amikor a munkavállaló alapbére nem kell, hogy elérje legalább a minimálbér összegét? Szorosan kapcsolódó kérdés, miszerint egyre több munkavállaló kéri euróban a fizetését. Erre főszabály szerint nincs lehetőség (csak nagyon szűk körben), ugyanakkor az elszálló árfolyamból eredő különbözet némileg kompenzálható, ha a munkáltató is ekként akarja.
Ki kaphat személyi kölcsönt 2023-ban? Lesznek meglepetések! Cikk
2022-ben óriási volt a kereslet a személyi kölcsönök iránt, amiben közrejátszhatott az is, hogy még mindig infláció alatti kamattal lehet hozzájutni ezekhez. Sokan ebből finanszírozták a lakásfelújításukat, hogy azután otthonfelújítási támogatásként visszakapják a költségek akár felét, míg mások autó- vagy ingatlanvásárlásra, esetleg sürgős orvosi beavatkozásra fordították az igényelt összeget. De mire számíthatunk 2023-ban? Tovább emelkednek a kamatok, szigorítanak a bankok a hitelbírálati feltételeken? Ennek jártak utána a Bankmonitor elemzői.