hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Két nap home office, minimum nettó 650 ezer forintos kezdőfizetés: ezek a jövő műszaki mérnökeinek elképzelései

  • adozona.hu

A műszaki felsőoktatási képzésben részt vevő hallgatók 79 százaléka itthoni elhelyezkedés esetén legalább nettó 650 ezer forintos kezdőbérre tart igényt. A karrierépítés érdekében 70 százalékuk kész belföldi költözésre, és 63 százalékuk a diploma megszerzését követően külföldi munkakeresést is tervez – derült ki a Trenkwalder és az autopro.hu közelmúltban elvégzett felméréséből.

A közel 400, a hazai műszaki képzésben részt vevő mérnökhallgató válaszait összegző kutatási eredmények szerint ma már a Magyarországon elhelyezkedni kívánó mérnökhallgatók 57 százaléka kezdő mérnökként is 650–850 ezer forintot szeretne keresni, további 22 százalék legalább 850 ezer forintos havi fizetéssel volna elégedett.

Adataink szerint a junior mérnökök nettó kezdőbére jelenleg 500 ezer forint körül mozog a hazai autóipari vállalatoknál, ami még különféle bónuszok és egyéb juttatások estén is elmarad a diploma előtt álló hallgatók minimumelvárásaitól – mutat rá Nógrádi József, a Trenkwalder kereskedelmi igazgatója. – Az idei jelentős általános reálbéremelkedés hatására ugyanakkor a már jelenlévő nagy autóipari vállalkozások körében is megindult egy kisebb bérverseny. Amennyiben ez a folyamat erősödik, és kiterjed az éppen most idetelepülő cégekre is, akkor van rá esély, hogy a következő években végző szakemberek többsége az országon belül is számára megfelelő karriert találjon További vonzó lehetőségeket jelentenek a Magyarországon jelen lévő vezető autóipari gyártók által folytatott kutatás-fejlesztés projektek, amelyek meghatározó módon járulhatnak hozzá a hazai járműipar versenyképességének fokozásához. Ez pedig nem csupán a hazai, hanem a külföldi tehetséges fiatalok számára is motiváló erővel bírhatnak.”

Az alternatív külföldi munkalehetőségekkel természetesen a mérnökhallgatók is tisztában vannak, számos esetben már a végzés előtti években közvetlen megkereséseket is kapnak. A válaszadók 63 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a diploma megszerzését követően külföldön is keres munkát. A határon túl szerencsét próbáló mérnökök 48 százalékának bérigénye legalább 3500 euró (közel 1,4 millió forint), de 17 százalékuk legalább nettó 5500 eurós (2,17 millió forint) kezdőbérrel lenne elégedett. Ez az összeg ugyan kezdő fizetésként Nyugat-Európában is átlag felettinek számít, ám a nagyobb merítés miatt nagyobb esély van arra, hogy a jelentkező igényeire pozitívan reagáljanak, különösen, ha az illető valamilyen egyedi előnyt is képes felmutatni.

Akár itthoni, akár külföldi munkahelyen a pályakezdő mérnökök közül sokan élnének a home office lehetőségével is: a válaszadók 50 százaléka hetente legalább két napot szívesen dolgozna otthonról az új munkahelyének.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 September
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink