143 találat a(z) kereset cimkére
Szolgálati idő, bér, nyugdíj Cikk
A nyugdíjazást megelőző szolgálati idő és bér nyugdíjat befolyásoló hatásáról kérdezett olvasónk. Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.
Így döntött a Kúria egy pedagógus óraszám- és keresetcsökkentésének ügyében Cikk
A Kúria friss döntésében (BH2022.244.) azt vizsgálta, hogy egy pedagógus jelentős óraszám- és keresetcsökkentése bírósági úton támadható-e. Az ügy tanulságait jelen cikkünkben foglaljuk össze.
Hulladékszállítók sztrájkolnak a fővárosban Cikk
Fizetésemelést követeltek a hulladékszállítók ma reggel az FKF Ecseri úti központjánál. A Blikk helyszíni tudósítása a dolgozók azt tervezik, sztrájkba lépnek. A Blikk információi szerint az óbudai hulladékégetőtől sem vonultak ki ma reggel a kukások. Ez azt jelenti, hogy a mai napon egyelőre nem indult meg a szelektív hulladékszállítás, illetve a kommunális hulladékszállítás egy része sem.
KSH: ezek a júniusi kereseti adatok Cikk
Júniusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 15,4 százalékkal, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 16,1 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban. A bruttó átlagkereset 503 500 forint, közfoglalkoztatottak nélkül számolva 514 300 forint volt.
Félmillió forint felett az áprilisi bruttó átlagkereset Cikk
2022 áprilisában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 507 500 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 349 700 forint volt. A bruttó átlagkereset 15,2 százalékkal, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 15,9 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban. Az átlagkereset emelkedéséhez elsősorban a már részben előre ütemezett béremelések, a magas nem rendszeres keresetek (prémium, jutalom, egyhavi különjuttatás), valamint a minimálbér és a garantált bérminimum emelése járultak hozzá. A rendszeres bruttó átlagkereset 457 300 forintra becsülhető, 14,1 százalékkal meghaladta az előző év áprilisit – tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) honlapján.
Itt a friss KSH-adat, ennyivel nőttek a keresetek 2021-ben Cikk
Múlt év decemberében 9,7 százalékkal volt több a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó és kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkeresete az egy évvel korábbihoz képest. Az átlagos bruttó kereset 492 800, közfoglalkoztatottak nélkül számolva 504 700 forint, a nettó 327 700 forint volt – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Béremelés: ennyit keresnek átlagosan a fizikai dolgozók Cikk
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 1441 forint volt tavaly a negyedik negyedévben, ez 9 százalékos növekedés az előző év azonos időszakában mért 1322 forinthoz képest – közölte a Trenkwalder és a Moore Hungary.
Az átlagfizetés elérheti a bruttó félmillió forintot Cikk
Az idei és a jövő évi béremelkedések hatására 2022 második vagy harmadik negyedévében elérheti a bruttó 500 ezer forintot az átlagfizetés Magyarországon – írja a Világgazdaság Varga Zoltánra, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzőjére hivatkozva.
Közérdekű adat-e, mennyit keresnek a köztulajdonban álló vállalatok munkavállalói? Cikk
Közérdekű adatigénylés érkezett egy köztulajdonban álló vállalathoz. Az adatigénylés a kft. 2020. évi szervezeti, illetve személyzeti rendszerére vonatkozóan az egyes munkakörökhöz tartozó bérek, illetve egyéb jogcímen nyújtott juttatások bruttó összegére vonatkozott. Ennek jogszerűségét vizsgálta a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság, cikkünkben összefoglaljuk a felügyeleti hatóság megállapításait.
Csaknem 10 százalékkal nőttek a keresetek Cikk
2021 februárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 414 400 forint, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset pedig 275 600 forint volt, mindkettő 9,8 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. A bruttó keresetek a vállalkozások körében 8,9 százalékkal, a költségvetésben, az egyes előmeneteli rendszerek ütemezett béremeléseivel összefüggésben, ezt jelentősen meghaladóan – 13,5 százalékkal – nőttek. 2021. január–februárban a bruttó átlagkereset 412 700 forintot, a nettó átlagkereset 274 500 forintot ért el, mindkettő 9,7 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához viszonyítva – közölte a KSH.
Korábban jól kerestem, ma már nem, nagyon lehúzza az átlagkeresetem? Kérdés
Kevesebbet ér a nyugdíj, több a munkanélküli, visszaesnek a beruházások – forgatókönyv 2020-ra Cikk
A GKI Gazdaságkutató csütörtökön kiadott legfrissebb prognózisában elvetette az előző, márciusi előrejelzésében felvázolt kevésbé pesszimista – 3 százalékos GDP-csökkenést jósló – forgatókönyvét, miközben kissé enyhített pesszimista – 7 százalékos visszaesését valószínűsítő – forgatókönyvének borúlátásán. Az év egészét tekintve 6 százalékos visszaeséssel számol, a második negyedévben 15, a második félévben pedig 5 százalék körüli GDP-csökkenést feltételezve. A tavalyi GDP-t feltehetőleg csak 2022-ben éri el a magyar gazdaság – tették hozzá.
KSH: a márciusi kereseteken még nem látszik a járvány Cikk
2020. márciusban a bruttó átlagkereset 400 400 forint volt, 9 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. 2020. január–márciusban a bruttó átlagkereset 384 200, a nettó átlagkereset 255 500 forint volt, mindkettő 9,1 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva. A koronavírus-járvány gazdasági következményei a vizsgált időszakot még csak részben érintették, így hatása az adatokban csupán részlegesen jelenik meg – olvasható a KSH közleményében.
NAV-tájékoztató a megszűnő közigazgatási és munkaügyi bíróságokról Cikk
2020. március 31-ével jogszabályi változás folytán megszűnnek a közigazgatási és munkaügyi bíróságok. A közigazgatási perekben 2020. április 1-jétől elsőfokon nyolc törvényszék (Fővárosi Törvényszék, Budapest Környéki Törvényszék, Debreceni Törvényszék, Győri Törvényszék, Miskolci Törvényszék, Pécsi Törvényszék, Szegedi Törvényszék és a Veszprémi Törvényszék) jár el regionális illetékességgel, olvasható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján.
Új és leendő nyugdíjasok, figyelem! Itt vannak a 2020. évi valorizációs szorzók Cikk
A 2020-ban induló nyugdíjak visszamenőleg is teljes pontosággal megállapíthatók, miután a Magyar Közlöny 50. számában megjelentek az úgynevezett valorizációs szorzók. A rendelet március 23-ától hatályos.