124 találat a(z) közös megegyezés cimkére

Táppénz alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Táppénz alatt munkaviszony közös megegyezéssel megszüntethető? Válaszát előre is köszönöm!

Felmondás közös megegyezéssel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy megállapodhat-e a munkavállaló és a munkáltató abban (például a mai napon), hogy a köztük létrejött munkaszerződést egyező akarattal, közös megegyezéssel 30 nap múlva felbontják? Ha igen, van-e lehetősége arra a munkáltatónak, hogy a munkavállalót felmentse az utolsó 10 (vagy akárhány) nap ledolgozása alól, de fizetést ad neki? Ha igen, akkor a felmondásra járó szabadságot milyen időszakra kell számolni: munkavégzésig vagy a jogviszony megszűnéséig? Válaszát előre is köszönöm.

Szóbeli megállapodás kilépésről, ám a munkavállaló terhes lesz Cikk

Érdekes helyzet alakulhat ki, ha az alkalmazott és a munkáltató szóban – közös megegyezéssel állapodik meg a munkaviszony megszűnéséről. A munkavállaló azonban meggondolta magát, mert kiderült számára, hogy terhes lett. Mi a teendő ilyenkor? Szakértőnk, dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszol.

Szóban közölt felmondás Kérdés

Két alkalmazottal rendelkező kft. egyik dolgozója – mivel a munka mennyisége nagyon lecsökkent, s anyagi gondok is vannak –, már hónapok óta fontolgatja a felmondását. Végül március 31-én szóban megállapodtak, hogy közös megegyezéssel kilép. Értesítették a könyvelőt, a kijelentés aznap meg is történt. Mivel más azonnali munkahelye nem volt, nem várta meg a kilépő papírok elkészültét, azokat a következő héten akarta csak elvinni, és akkor aláírni. A mai napig a munkahelyén nem jelent meg, majd egy e-mailben közölte, hogy ma tudta meg, hogy terhes, így esze ágában sincs semmit aláírni. Kell neki ez a munkahely a szülésig! Tudomásunk szerint nincs betegállományban, március 31. óta a munkahelyén nem jelent meg. Munkájával már hosszú ideje elégedetlenek vagyunk, de sajnos írásbeli figyelmeztetést soha nem kapott. Munkájára semmilyen formában nincs szükség. Mit tehet ilyen esetben a munkáltató?

Munkaviszony megszüntetése: ez lehet a közös megegyezésben Cikk

Pár dolgot mindenképpen tartalmaznia kell a munkaviszony közös megegyezéssel való megszüntetésének ahhoz, hogy az érvényes legyen. Vannak továbbá a felek szabad akaratából rögzíthető, de tiltott elemek is.

Gyesen lévő felmondása Kérdés

Tisztelt Szakértő ! A kft. felszámolási eljárása 60 napon belül lezárul, jogutód nélkül szünik meg. Jelenleg még 1 fő gyesen lévő munkavállaló van állományba, aki felmondási tilalom alatt áll. Kértük, hogy szakítsa meg a gyest. Mivel csak napi 2 órában volt foglalkoztatva, így havi bruttó 32 ezer forint járna neki, ezért viszont nem akarja megszakítani a gyest, hanem felajánlotta hogy ő mond fel és kéri a munkaviszonya megszüntetését 03.16-ával. Kérdéseink: 1. Közös megegyezéssel meg lehet-e szüntetni a munkaviszonyát a gyes időtartama alatt (ha nem szakítja meg a gyest), és ha igen, akkor hogyan alakul a felmondási ideje ? 2. Ha a gyesen lévő dolgozó mond fel és kéri a munkaviszonya megszüntetését 03.16-ai időponttal, akkor jár neki a 30 nap felmondási idő (amire kiadható a felhalmozott szabadsága) vagy a felmondási időtől el is lehet tekinteni, mivel ő kéri a munkaviszonyának megszüntetését? Válaszukat előre is köszönöm.

Szülési szabadság utáni szabaság Kérdés

Egy dolgozónak 2016. március 8-án járt le a szülési szabadsága. 2016. március 9-étől közös megegyzéssel kilép a munkáltatótól. A kérdés az, hogy a szülési szabadság utáni 6 havi szabadságra járó pénzt a munkáltatótól kell-e megkapnia, ha nem, akkor mi történik vele?

Végkielégítés Kérdés

A munkavállaló 2006. 01. 10. - 2008. 12. 18-ig állt alkalmazásban a kft.-nél 2008.12. 18-án közös megegyezéssel került megszüntetésre a munkaviszonya. 2009. 01. 05-én ugyanannál a kft.-nél került alkalmazásra. Ha a dolgozó 2009 .01. 05-től fennálló munkaviszonyát a kft. felmondja 2016. március 31-én, a munkavállalónak hány hónap végkielégítés jár?

Éjszakai munkavégzés pótléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk egy üzletet működtet, amelyet jelentősen át fogunk alakítani. Ezért a munkavállalóink néhány napig éjszaka is fognak dolgozni, segíteni az átalakításban. Egyébként munkaidőkeretben foglalkoztatjuk őket. Kérdésünk az, hogy az éjszakai többletmunka díját kiválthatjuk-e azonos időtartamú pihenőidővel? Az éjszakai pótléktól közös megegyezéssel el lehet-e tekinteni, vagy ettől a szabálytól még közös megegyezéssel sem lehet eltérni? Köszönettel.

Felmondana dolgozójának? Így teheti meg jogszerűen Cikk

Munkáltatóként nehéz emberi sorsokról dönteni. Más a helyzet, ha a munkavállaló a magatartásával kiérdemli a jogviszony megszüntetését, ilyenkor azonban fokozottan felmerül a bírósági út igénybevételének lehetősége. Melyek a felmondás kellékei? Milyen a jó indokolás? Hogyan kerülhető el legnagyobb eséllyel a jogellenes munkaviszony megszüntetés?

Végkielégítés: kinek jár, kinek nem, ha igen, mennyi? Cikk

Felmondott a munkáltatóm, mégsem kapok végkielégítést. Közös megegyezéssel szűnt meg a munkaviszonyom, végkielégítés kifizetésben mégsem részesültem. Fizetés nélküli szabadságon voltam a férjem külföldi munkája miatt 2 évig, mely tartamot a munkáltató nem számított bele a végkielégítés mértéke. Rokkantsági ellátásban részesülök, a munkáltató felmondott és nem fizetett végkielégítést. Jogerősen pert nyertem a munkáltatómmal szemben és vissza kell fizetnem a végkielégítés összegét. Mi indokolja a fenti eseteket? Megválaszoljuk.

Közös megegyezés Kérdés

Tisztelt Adózóna! A kérdésem az lenne, hogy egy munkavállaló 9 éve dolgozik a munkahelyén, a cég egy év múlva meg fogja szüntetni Magyarországon a tevékenységét, addig biztosítva van a munkavállalók munkaviszonya. Ha a munkavállaló kezdeményezi a munkaszerződés felbontását, mert talált előbb másik munkahelyet, kezdeményezheti-e a közös felmondást? Illetve miképpen kell 'elválnia' a munkahelyétől, hogy esetleg végkielégítésben részesüljön?

Sokat veszíthet, ha belemegy a közös megegyezéses felmondásba Cikk

Gyakran hallani munkavállalóktól, hogy „közös megegyezéses felmondással” szűnt meg a munkaviszonyuk vagy, hogy nem fogadták el a felmondást, ezért nem írták alá. Jelen cikkben az ide vonatkozó pontatlan megfogalmazásokat és tévedéseket küszöböljük ki.

Munkába járás költségtérítése utólag Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállaló munkaviszonya közös megegyezéssel megszűnt. Minden kilépő papírt aláírt mindkét fél, elszámoltak egymással, szabadságmegváltás is kifizetésre került. Most a volt dolgozó utólagosan kéri visszamenőleg a munkába járással kapcsolatos költségeinek megtérítését (bérlet, annak 86 százaléka) a kormányrendeletre hivatkozva, mivel a lakcíme közigazgatási területen kívülre esik. Belépéskor nem volt ilyen nyilatkozata, hogy honnan jár be, nem igényelte a költségtérítést, nem adta le a bérleteket. Mivel ezt kormányrendelet szabályozza, most utólag kilépés után érvényesítheti ezt? Válaszukat előre is köszönöm.

Gyed alatti munkaviszony-megszüntetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. alkalmazottja jelenleg gyeden van. Otthon van a gyermekével, nem dolgozik. Megkereste említett kft.-t, hogy közös megegyezéssel szüntessék meg a munkaviszonyát, mert egy másik céghez szeretne átmenni alkalmazottként, ahol a gyed mellett ténylegesen munkába is állna. Kérdésem: meg tudjuk szüntetni a munkaviszonyt közös megegyezzéssel, akár a mai naptól, függetlenül attól, hogy a jelenlegi munkáltatójánál ténylegesen nem dolgozik? Köszönettel: Szabóné Sós Ildikó

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 September
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink