881 találat a(z) költség cimkére
Fiatal gazda II.
Kérdés
Tisztelt Lepsényi Mária! Köszönöm szépen a válaszát. https://adozona.hu/kerdesek/2019_1_14_Fiatal_gazda_ggj#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice A kérdésemben szerepelt egy rövid levezetés, és az, hogyan kezeltük a támogatás és a költségek elszámolását. A kérdésemet sajnos nem válaszolta meg, legalábbis nekem nem egyértelmű. Ezért kérem szíves segítségét, hogy helyes-e a vázolt elszámolási mód, ha nem, akkor hogyan kell eljárni. Ha kérhetem gyors válaszát, nagyon sürgős lenne!
Gyógyszerek elszámolása
Kérdés
Egyik ügyfelem a cég nevére vásárolt a Zinzino.com oldalon gyógyszereket. Kérdésem, hogy ezt milyen formában lehet elszámolni céges számla alapján? Milyen adóvonzatai lesznek? A választ előre is köszönöm.
Fiatal gazda
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a fiatal gazdák támogatásával kapcsolatos. Az egyéni vállalkozó 2016-ban kapott a 24/2015 (IV. 28.) MvM rendelet alapján fiatal mezőgazdasági termelők jövedelempótló támogatását, az odaítélt összeg 90 százalékát, melyet 5 év alatt kell felhasználnia. Nemrégiben volt az szja törvényben ezzel kapcsolatban változás, és már egyértelműen költségek fedezetére és fejlesztési célra igénybe vehető támogatásnak minősül ez a támogatás. 2016-ban a NAV-tól állásfoglalást kértünk, erre válaszul a NAV a támogatást már így minősítette. A megkapott támogatás összegét nem számoltuk el bevételként, de a cél szerinti felhasználás költségeit sem számoltuk el költségként. Példával: almatermelés költsége (anyag, szolgáltatás): 100, almaeladás árbevétele: 140. A 100 költség elszámolásra került a támogatással szemben. Ezért év végén 140 bevétellel szemben nem volt költség, 140 jövedelem után adózott. (Ha elszámoltuk volna a 100 költséggel szemben a 100 támogatást, akkor is 140 a jövedelem.) Kérdésem, hogy helyesen jártunk-e el? Ha nem, mi a helyes levezetés, illetve a jövőre vonatkozóan hogyan kell-e szja szerint elszámolni a támogatás összegét, és a költségeket?
Előző évet érintő költségek a taóban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság a korai mérlegzárás miatt az előző évben, a mérlegkészítésig még be nem érkezett, de várható költségek miatt céltartalékot képzett. Tárgyévben beérkeztek a számlák, elszámolásuk megtörtént, mi a teendő ezekkel a társasági adó szempontjából? Jó-e a következő megoldás, vagy van még feladatom: a beérkezett számlák értékében a képzett céltartalékot feloldom, vagyis egyéb bevételként elszámolom, majd a társasági adó alapjának számításánál csökkentő tételként elszámolom? Előre is köszönöm szíves tájékoztatását!
Egyéni vállalkozók: így kell számot adni az aktuális adóelőlegről
Cikk
Vállalkozói jövedelem szerinti adózást alkalmazó egyéni vállalkozónak és az átalányadózást választónak 2019. január 14-éig kell megfizetnie (mivel január 12-e szombatra esik) a 2018. negyedik negyedévi adóelőleget.
Előleg, költség?
Kérdés
Őstermelő 2018-ban több millió forint előleget fizetett ki műtrágyára és vetőmagra. Az előlegszámlát megkapta. Az áru érkezése 2019-ben történik. Kérdésem, hogy a 2018. évi költségek között elszámolhatja-e a kifizetett előleg értékét?
Ingatlan-bérbeadásnál a bevétel idejének meghatározása.
Kérdés
Magánszemély ingatlan ad bérbe. 2018 decemberében kiállítja a számlát, de az ellenértéket csak januárban kapja meg. A 2019. évi bevallásban kell figyelembe vennie ezt a bevételt, vagy a 2018. évi bevallásánál? A pénzforgalmi szemléletre alapozva 2019. évi bevallásba kellene, és a 2018. évi (pénzforgalmilag kifizetett) költségeket nem számolhatja el vele szemben. A költségeket a 2018. évi bevallásánál veheti csak figyelembe. Köszönettel:
Autópálya-matricák 2019-re... c. cikk
Kérdés
Tisztelt Szakértő, Az "Autópálya-matricák 2019-re: idei vásárláskor idei költségelszámoás" c. cikkel kapcsolatban kérdésem lenne, hogy ha az autópálya matrica teljes időszaka 2019. (sőt már 2020) is, akkor ha 2018-ban megveszik, azt nem időbeli elhatárolásként kell-e könyvelni? Eddig legalábbis így tettük, hisz a számviteli tv. szerint a költségeket abban az időszakban kell elszámolni, amikor felmerültek. Márpedig az 2019. A költségelszámolás nem mindegy, főleg azoknál a cégeknél, ahol teljes flottára veszik meg előre az éves autópálya díjat. Mi a helyes eljárás: el kell határolni 2019-re a költséget vagy elszámolható 2018-ra? Válaszát köszönöm
Autópálya-matricák 2019-re: idei vásárláskor idei költségelszámolás
Cikk
Céges ügyfelek számára előnyt jelenthet, hogy a 2018-ban történő vásárlás még az idei céges költségeket terheli. Ezáltal csökkenthető az adózás előtti eredmény, így optimalizálva az idei év adóterheit. Fontos azonban tudni, hogy a megvásárolt matricák csak 2019. január 1-jétől lesznek érvényesek. Az úthasználati jogosultság egészen 2020. január 31-éig, azaz 13 hónapon keresztül érvényes.
Saját gépjármű vizsgáztatásának könyvelése
Kérdés
Autószerelő műhely műszaki vizsgáztatást végez a megrendelők részére. Ezen kívül levizsgáztattuk a saját szgk-kat. NKH-nak előre utalt fedezetet lekönyveljük a 3541 fők.szlára mint adott előleg. Majd a hatóságot megillető részt a számla alapján ezzel szemben. Minden hónapban egyeztetünk a hatósággal, hogy az egyenleg jó legyen. Ebben a hónapban vizsgáztattuk a saját szgk-t. A hatósági részt 523 fők.szlára könyveltük mint költség. Na de így nem egyezünk a hatósággal. Mi a megoldás? Amennyiben lehetséges sürgős választ kérnék. Köszönettel.
Közös őstermelői tevékenység változtatása év közben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közös őstermelői igazolvány alapján gazdálkodott 2018-ban egy házaspár. Májusban bevették az unokájukat. A férj augusztusban elhunyt. Az új igazolványt csak a feleség váltotta ki, az unoka már nem volt benne, majd szeptemberben bevette a fiát, azóta ketten vannak bejegyezve a közös őstermelői igazolványba, Hogyan kell megosztani a bevételt az alábbi esetben: július 31-éig a bevétel 3 millió forint, augusztusban nem volt bevétel, szeptemberben 2 millió forint.Időszakokra kell bontani a bevételt és csak annak kell számolni, aki akkor éppen az őstermelőiben szerepelt? A költségekre is ez vonatkozik? Köszönettel Nagyné
Elektromos autóhoz töltő elszámolása
Kérdés
Az egyik ügyfelünk előleget adott elektromos autóra, amelynek a leszállítása néhány hónap múlva esedékes, mindezt fejlesztési tartalék felhasználásának reményében. 2018. 11. 07-én kiállítottak részére egy számlát TYPE 2 Fali elektromos autó töltőről (1 db) 140 000 forint + áfa összegről. A vevő számlázási címe Budapest, Bethlen Gábor u. 33. 4. emelet 2. A feltett kérdésre, hogy hol az a fal, amire felszerelték nem kaptunk választ. Általános szabály, hogy ami a falban van, és eddig ott is volt azt felújítom, az költség, de ami újat szerelek, bővítem, átalakítom, kiépítek az beruházás, azt rá kell aktiválni, az áfa ehhez kapcsolódik. Ebben az esetben nem hiszem hogy a 4. emeletről jön le valami kábel, hogy azt az autóhoz csatlakoztassa. Mivel az elektromos autók töltésével kapcsolatos problémák lassan megjelennek, kérem szíves segítségüket ennek az értelmezésével. Köszönöm Dajkáné Bozsóki Margit
Tulajdonos magánszemély műtét
Kérdés
Tisztelt Adószakértő! A kérdésem a következő: A kft. egyik tulajdonosa bypass műtéten esik át + előtte a kivizsgálások költsége, melyet a tb nem támogat. A kft szeretné átvállalni a műtét árának megfizetését. Kérem a segítségét, milyen költséggel járna a kft.-nek. Köszönettel
Rendezvényszervező egyéni vállalkozó, költség minősítése
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egyéni vállalkozó gyermekrendezvényt szervez, a gyerekzsúrok alkalmával a gyerekeket uszodába viszi, ahol béreltei díjat és belépőjegyeket vesz a gyerekeknek, ezek a költségek igénybe vett szolgáltatásnak minősülnek? A rendezvény során felmerülő egyéb költségek között van olyan tétel, mint például édesség, csokoládé. Ezek a költségek is a bevételszerző tevékenységhez kapcsolódnak, azonban még mindig anyagköltségről beszélünk? Az egyéni vállalkozó a rendezvényért mint szolgáltatáscsomagért számlát állít ki a megrendelő szőlők felé. Köszönöm szíves válaszukat. Üdvözlettel: Szabó László
Egyéni vállalkozói költsége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni nem áfaalany egyéni vállalkozó költség megbontásával kapcsolatban: eddig a 24 órás riasztó távfelügyeletről egy számlát kapott mint magánszemély, ezt megosztottuk a pénztárkönyvben, egy részét negyedévente 6000 forint, ami a költség 35 százaléka, a számlából elszámoltunk a vállalkozás költségének ez a tevékenységéhez használt alapterület 35 százaléka , rendelkezik hozzá hivatalos műszaki adatokkal. A riasztós szólt, hogy 2019-tól másképp számlázna, jól gondolom-e, hogy adhatna ki kettő számlát a távfelügyeletet ellátó cég, egyet a magánszemélynek és egyet az egyéni vállalkozónak. A cég megbontaná a teljes költséget. Mit javasol hogy a helyes elszámolás megvalósuljon? Köszönöm.