132 találat a(z) járulékkedvezmény cimkére

Sokgyermekes járulékkedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő. A család 5 kisgyermeket nevel. Az anyuka szja-mentessége miként érinti a járulékokra vonatkozó kedvezményt? Ha az anyának viszonylag kis jövedelme van, az apa milyen járulékkedvezményre jogosult? Köszönöm.

Bértámogatás a vendéglátásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy vendéglátássál foglalkozó kft., amely a vészhelyzet kihirdetését követően kénytelen volt bezárni. Azóta sem folytatja tevékenységét. Dolgozóit azonban nem küldte el. Közös megállapodást kötöttek a dolgozókkal, hogy április hónapra a bejelentett munkaidejük megtartása mellett az alapbérük 50 százalékát kapják meg állásidőként. Ez meg is történt. Időközben módosult a bértámogatási rendszer és a könnyített feltételek mellett a kft. úgy döntött, hogy május 1-jétől a dolgozókat az eredeti alapbérük szerint fizeti ki és megpályázza közösen a dolgozókkal a bértámogatást, mégpedig úgy, hogy a dolgozók napi munkaidejét 8 óráról csökkenti 2 órára. Kérdésünk az alapbér meghatározása lenne. A rendelet úgy írja, hogy a kérelem benyújtásának napján érvényes alapbért lehet figyelembe venni. A kérelem benyújtásának napján tehát a dolgozók az eredeti alapbérüket kapják meg. Bezavarhat-e , hogy az április hónap az 50 százalékos alapbérrel lett részükre kifizetve? Valamint a nettó bér meghatározásakor figyelembe kell-e venni a vendéglátás területén igénybe vehető nyugdíj- és egészségbiztosítási kedvezményt? Tehát a jelenleg hatályos nettó bérrel lehet számolni a kérelemben?

Járulékkedvezmény felmondási bér és végkielégítés esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vendéglátás ágazatban működő cég március és április hónapban érvényesítette a 47/2020. kormányrendelet 4. § alapján a munkáltatói és munkavállalói járulékkedvezményeket. Kérdésem: munkáltató döntés alapján május hónapban a munkavállalók egy részének felmondanak. A munkáltatói felmondás esetén a munkavállalónak járó felmondási bér és végkielégítés kifizetése után is mentesül a munkáltató a közterhek [4. § (1) a)], illetve a munkavállalók a járulékfizetési kötelezettség [4. § (1) b)] megfizetése alól? Válaszát köszönöm.

Csökkentett munkaidőre járó bértámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőkben kérném a segítségét: A 2020. április 29-én hatályba lépett csökkentett munkaidőről szóló kormányrendelet értelmében azoknál a vállalkozásoknál, amelyeknél járulékkedvezményre jogosultak, hogyan történik a nettó bér számítása a támogatást érintve? Szükséges-e vagy választható, hogy a munkaidő-csökkentés miatt a dolgozó bruttó bérét is a csökkentéshez igazítani? Számít-e valamit, hogy a kérelem benyújtását megelőző napig a dolgozó fizetési nélküli szabadságon volt? Válaszát előre is köszönöm.

Kilépettek járulékkedvezménye Kérdés

Erre a kérdésre Kilépett dolgozó, és szakmunkástanuló bére Hogy kell kezelni a kilépett dolgozók számfejtését? A járulékkedvezmény 03 .01-jével lép hatályba. Sok kilépő volt 03.16-áig, akiknek a számfejtésekor ezt még nem tudtuk. A kilépő papíroknál ugyan a bruttó bér nem változik, de a járulékigazolás igen. Újra kell számfejteni ezeket a béreket? Ha igen, mi a teendő az új igazolásokkal? Mi a teendő a nettó bérnövekménnyel, ha a dolgozó nem érhető utol. https://adozona.hu/kerdesek/2020_4_3_kilepett_dolgozo_es_szkmunkastanu_rbn és az erre a kérdésre Tisztelt Szakértő! A hatályba lépő kormányrendelet alapján március-június hónapokra nem kell szociális hozzájárulást fizetni, és az egyéni járulékoknál is csak a személyi jövedelem adót és a természetbeni egészségbiztosítási járulékot kell vonni a munkavállalótól. A rendelet azt mondja, hogy a hatályba lépés a kiadástól számított következő nappal él, viszont március hónapra is vonatkozik. Ebben az esetben hogyan kell eljárni a márciusban megszűnt munkaviszonyok esetében, amelyek a rendelet előtt szűntek meg, de viszont márciusban. https://adozona.hu/kerdesek/2020_3_24_jarulekok_ahv adott válaszuk nem egységes. Tudnák pontosítani, hogy mi is lehet a helyes eljárás a március 16. előtt kilépettekkel? Előre is köszönöm!

Szőlőtermesztéssel foglalkozó katás egyéni vállalkozó munkavállalója Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy katás egyéni vállalkozó, akinek a főtevékenysége szőlőtermesztés, és a bevétele is csak abból realizálódik. Ha ő mostantól 8 órában alkalmaz egy munkavállalót, vonatkozik rá a munkavállalóra igénybe vehető járulékkedvezmény? Köszönettel.

Bértámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jelenlegi helyzetben a bértámogatással kapcsolatban szeretnék kérdezni. Adott egy napi 8 órás munkavállaló, akinek napi 4 órára csökken a munkaideje a koronavírus-járvány miatt. A cég a támogatott tevékenységet folytat, így csak szja- és 4 százalékos egészségbiztosítási járulék levonásai kötelezettség van. Akkor is lehet igényelni bértámogatást? Vagy az egyik kizárja a másikat? Milyen számítással lehet kiszámolni a bértámogatás összegét, amelyet az állam átvállal, ha például nem tartozik a kedvezményes ágazat alá a cég, és normál járulékokat, szochót és szakképzési hozzájárulást számolunk? Köszönettel.

Bértámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az új bértámogatással kapcsolatban néhány dolog tisztázatlan maradt számomra, melyben most a segítségét szeretném kérni: 1. Egyéni fejlesztési idő... Ez mit takar pontosan és ezt hogyan lehet igazolni. 2. Munkaidőkeret lejárt vagy lezárásra került... Tehát aki beadja a kérelmet, kellett, hogy alkalmazza a munkaidőkeretet? Aki nem bővített munkaidőkeretet az be sem adhat kérelmet? 3. Ahol már rendelet szerint kapnak járulékkedvezményt, kérhetik a támogatást? A felsorolásban nem látom kritériumnak, bár gondolom, miután egyéni elbírálás alá esik minden kérelem, majd a járási hivatal fogja ezt mérlegelni. 4. Valamint mihez képest nézik, hogy a rendelés vagy az árbevétel visszaesett, és ki vizsgálja, a NAV? És az előző hónapokhoz nézik? Az szezonális cégeknél ez nem reális. Vagy az előző évhez? Köszönöm.

Járulékkedvezmény és bértámogatás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Kaphat-e egy cég rövidített munkaidőre bértámogatást és járulékkedvezményt egyszerre? Válaszát előre is köszönöm.

Járulékmentesség, március Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kormány 97/2020. (IV. 10.) rendelete értelmében társaságunk is a kedvezményezettek körébe tartozik fő tevékenysége TEÁOR 1102 szőlőbor-termelés. Mivel a társaságnak a bevétel 90 százaléka ebből a tevékenységből származik, gondolom, mindenkire érvényes a járulékmentesség. Vendéglátásból származó jövedeleme is van a társaságnak, de mivel jelentősen csökkent a vendéglátás forgalma, közös megegyezéssel megszűnt néhány dolgozónk munkaviszonya március 31-ével. Kérdésem az lenne, hogy járulékkedvezményt a márciusi hónapra azon dolgozok számára is vehetünk igénybe akiknek megszűnt a munkaviszonya? Vagy csak a megmaradt dolgozókra lehet kedvezményt érvényesíteni?Tisztelettel várom válaszukat

Katás egyéni vállakozó 4776 teáor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó vagyok és a főtevékenységem "dísznövény, vetőmag, műtrágya, hobbiállat-eledel kiskereskedelme (TEÁOR és TESZOR 47.76)", kérdésem , hogy ebben az esetben meg kell-e fizetnem a kata összegét vagy csak az alkalmazotakra vonatkozik a járulékkedvezmény?Tisztelettel várom válaszukat .

Járulékkedvezmény vészhelyzetben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy önkormányzati cég, melynek több tevékenysége is van. Közfeladatot lát el szerződés alapján, vásárolt szolgáltatásként (közétkeztetés és egyéb vendéglátás) ételt értékesít, valamint részt vesz a közfoglalkoztatotti programban. Amennyiben az elmúlt 6 hónapot vizsgáljuk – beleértve az önkormányzattól kapott működési támogatást, valamint a munkaügy által folyósított támogatást is – az egyéb vendéglátásból származik a bevétel 30 százaléka. Az lenne a kérdésem, hogy a jelenleg hatályos szabályok alapján a cég csak a konyhán dolgozókra vagy az egész munkavállalói létszámra tekintettel veheti igénybe a kedvezményt? Köszönöm.

Tanulók utáni közteher Kérdés

Egy vendéglátással és szálláshely-szolgáltatással is foglalkozó kft. tanulókat is alkalmaz. A kft. a koronavírus-járvány miatt mentesül a munkabér utáni közterhek fizetése alól, de mi a helyzet a tanulóknak fizetett juttatások esetén? Ebben az esetben sem kell a közterheket megfizetni?

Kata bt.-beltag nem kedvezményezett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Villanyszereléssel foglalkozó bt. katás beltagja milyen kedvezményben részesülhet, ha a járvány miatt egyáltalán nincsenek megrendelések és két kis gyerekre kell otthon vigyáznia? Az általa végzett tevékenység nem szerepel a mentesített körben. Köszönöm.

Érvényesíthető-e a járulékfizetési kedvezmény cégcsoporton belüli munkaerő-átirányítás esetén? Cikk

A koronavírus-járvány próbára teszi a gazdaság minden területét. Amellett, hogy rengeteg munkahely szűnik meg, illetve kerül nehéz helyzetbe, vannak olyan szektorok is, ahol a járványt megelőző időszakhoz képest oly mértékben növekedett a feladat- és munkamennyiség – ilyen például az egészségügy és az egészségügyet kiszolgáló szektor – hogy a munkaerőhiány okoz komoly problémát. Megoldható-e a munkaerőhiány cégcsoporton belüli munkaerő-átirányítással? Olvasói kérdésre Czeglédi Bernadett munkajogi és társadalombiztosítási szakértő válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink