132 találat a(z) járulékkedvezmény cimkére
Családi adókedvezmény Kérdés
Rokkantsági ellátás újraigénylése Kérdés
Járulékkedvezmény Kérdés
Koronavírus: így kaphatnak bértámogatást a munkáltatók Cikk
Összességében mintegy 5 milliárd forint adókönnyítést jelent novemberben a vendéglátásban és a szabadidős ágazatban működő vállalkozásoknak, hogy mentesülnek a munkáltatói adóterhek megfizetése alól, amely biztosítja a munkahelyek megtartását és a novemberi bérek kifizetését is – tájékoztatta az MTI-t Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.
Induló vállalkozás járulékkedvezménye Kérdés
Járulékkedvezmény 2. veszélyhelyzet alatt nulla bevétel esetén Kérdés
Rokkantsági ellátás munkavállalói járulékkedvezmények Kérdés
Meddig tart a járványhelyzet miatti járulékkedvezmény? Kérdés
COVID járulékkedvezmény kozmetikus egyéni vállalkozónak Kérdés
Járulékkedvezmény Kérdés
Munkahelymegőrzés Kérdés
Munkahelymegtartás/munkahelyteremtés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy két alkalmazottat számláló, kft. formájában működő, informatikai profilú cég, egy külső vállalkozóval, aki a szakmai munkában nyújt segítséget. 1. kérdésem: A meglévő alkalmazottakra – ahol az egyik maga az alapító tag és ügyvezető – milyen bér-, illetve járuléktámogatások igényelhetők a jelenlegi helyzetben (munkahely megtartás)? 2. kérdésem: Amennyiben alvállalkozónkat alkalmazottként foglalkoztatnánk, milyen bér- és/vagy járulékkedvezményeket vehetnénk igénybe (munkahely teremtés)? Köszönettel: S. K.
Jár-e járulékkedvezmény összetett tevékenység esetén? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 1991 óta zöldség-gyümölcs kiskereskedő (4721 TEAOR) és italbolt-üzemeltető (5630 TEAOR). Két alkalmazottja van. A két üzlet egy címen, egy épületben van, ott dolgoznak ahol kell, megadott időben. Március 27-étől az italbolt zárva. A zöldség-gyümölcs-kereskedelemből származó bevétel 42% és az italboltból származó bevétel 58% fél év alatt. Nem csökkentették a munkaidőt, mert a bolt forgalma most magas, az egyik dolgozó pedig kismama. Jár-e a koronavírus miatti járulékkedvezmény a dolgozók és a vállalkozó után?
Cafetéria adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunknál bérként adózó készpénz cafetériát juttatunk. Kérdésem, hogy mely törvényekben találom meg az adózási szabályait? Nyugdíjas dolgozó esetén csak szja-t kell levonni és nem kell szochot fizetni utána? Vannak olyan dolgozóink, akik a minimálbér fölött ekho szerint adóznak, akkor ez is így adózik? Jelen esetben pedig a koronavírus-járványra tekintettel szocho- és járulékkedvezményt kaptunk a kormánytól, akkor az erre is vonatkozik?
Egyes munkáltatói juttatások közterhei járványhelyzetben Kérdés
2020.05.05-én megjelent a fenti címmel egy írásuk (https://adozona.hu/koronavirus_jarvany/Egyes_munkaltatoi_juttatasok_kozterhei_jarv_UV8L3I), amely többek között azt részletezi, hogy a járulékmentességet mely ágazatok, mely hónapokban vehetik igénybe. Ebben az szerepel, hogy akik április 11-én kerültek a veszélyeztetett ágazatok közé, azok április, május, június hónapban jogosultak járulékkedvezményre. Én ezt így értelmezem. Cégünk főtevékenységként végzi a 11.02 TEÁOR kódú szőlőbor termelést, ez az ágazat április 11-én került a veszélyeztetettek közé. A NAV oldalán április 11-én megjelent "Újabb veszélyeztetett tevékenységre terjednek ki a kedvező szabályok" című tájékoztatóban szó szerint ez szerepel: "Április 11-től [1] bővül a veszélyeztetett ágazatok köre. Az adózási könnyítéseket az alábbi tevékenységet tényleges főtevékenységként végző vállalkozások már márciusra is alkalmazhatják..." és felsorolja a tevékenységeket. Kérdésem az lenne, hogy a fentiekben említett TEÁOR kóddal összefüggésben, alkalmazhatja-e a cég 2020. március hónapra is a járulékmentességet?