712 találat a(z) járulékfizetés cimkére
Külföldön biztosított kft.-tag Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-t alapított három fő. Az egyik (A) Németországban, részmunkaidőben dolgozik, ott biztosított, a másik (B) szintén Németországban dolgozik főállásban, ott biztosított, a harmadik (C) egyéni vállalkozó, a járulékokat az egyéni vállalkozásában fizeti, és tagja egy másik egyszemélyes kft.-nek is, ahol ügyvezető, de díjazásban nem részesül, ott nem fizet járulékot. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben az alapított kft.-ben a három tulajdonosnak milyen járulékfizetési kötelezettségei vannak? "B" és "C" tulajdonosok a kft. ügyvezetői.
Nyugdíjas vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. nyugdíjas ügyvezetője az ügyvezetés mellett személyes közreműködést is végez. Emellett egy katás bt.-ben ügyvezető, és személyesen is közreműködik. Milyen járulékokat kell fizetnie ezen jogviszonyai után? Tisztelettel várom szíves válaszát.
Egyszerűsített foglalkoztatott bére Kérdés
Tisztelet Szakértő! Iskola (egyházi fenntartású intézmény) vagyunk, és az egyik pedagógusunk heti két alkalommal dolgozik itt egyszerűsített foglalkoztatás keretében. Szeretném megkérdezni, hogy a bérét, ami adott napra 15 000 forint, levonás nélkül kell a dolgozónak utalni? Az összes levonást kiváltja az 1000 forint közteher? Köszönöm válaszát!
Nyugdíjas járulékfizetése Kérdés
2014. 08. hóban vettem át egy bt. ügyvezetését, melynek beltagja is vagyok. Ekkor az öregségi nyugdíjkorhatárt már elértem, 1950. 06. 17-én születtem. A társaság gazdasági tevékenységében nem működtem közre, a 2014-es évben a cégnek bevétele nem volt. A 08-as havi bevallásban minden hónapban bevallottuk és megfizettük a 6 810 forintot. 2015. 06. hóban a NAV adatok gyűjtését célzó ellenőrzést tartott a cégnél. Ekkor derült ki a nyugdíjintézet megkeresése révén, hogy ott, mint rokkantnyugdíjas vagyok nyilvántartva. A NAV ezért ezt a tényt jegyzőkönyvezte, leírva benne, hogy ez időben én társas vállalkozónak minősülök, fizessük meg a magasabb összegű járulékokat és adókat. Valamint, hogy nem jelentettük be a 1041-es nyomtatványon. Én úgy tudom, hogy, ha valaki a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt már elérte, az nyugdíjasnak minősül. Kérem szíves válaszukat erre vonatkozóan, valóban kérhetik-e utólag ezeket a fizetnivalókat úgymond a semmiért? A cégben azóta sem folytatok személyes munkát, jövedelmet nem veszek fel, a bevétel alapján nincs is miből. Köszönettel várom a választ.
Gyes mellett járulék 2014-ben – önellenőrzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyes mellett lettem egyéni vállalkozó 2014. 07. 02-án (egy pályázat miatt kellett kiváltanom az igazolványt). 2014. 09. 01-jével főállású alkalmazottként elmentem egy céghez dolgozni. A vállalkozásomban 2014-ben nem volt bevételem. A járulékbevallásokat mindig nullásan küldtem be. Hibáztam-e? 2014. július és 2014. augusztus hónapokra kellett volna járulékot fizetnem? Ha igen, mennyit, és hogyan tudom ezt javítani? Tisztelettel várom válaszát!
Nyugdíjas tulajdonos Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségüket szeretném kérni a következőkben. 2008 elejétől létrejött egy cég, amelynek 2 nyugdíjas tulajdonosa van, személyesen soha nem működtek közre. Az egészségügyi szolgáltatási járulék minden hónapban befizetésre került. Jól gondoljuk, hogy mivel munka/tagi/megbízási jogviszonyban nem álltak és nem működtek közre, így a járulékfizetés nem volt megalapozott, mivel a nyugdíj miatt biztosítottnak számítanak? Segítségüket előre is megköszönöm.
Külföldi munkavállalás magyar ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar magánszemély rendelkezik külföldön 4 órás munkaviszonnyal. Mellette két magyar kft.-ben is ügyvezető. Egyik kft-ben heti 40 órás munkaviszony keretében látja el az ügyvezetőséget. Hogyan alakul a járulékfizetése, ha az ügyvezető nem rendelkezik igazolással a külföldi munkaviszonyáról? Helyesen jár el a kft. ha minden adót, járulékot bevall, megfizet? Köszönettel.
Járulékfizetés külföldön is dolgozó magyar ügyvezető után Cikk
Magyarországi kft. külföldi leányvállalatokban is ügyvezető, kell-e, és, ha igen, hogyan a külföldi munkavégzéséből származó jövedelme után Magyarországon járulékot fizetni? – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna, tb-szakértőnk válaszolt.
Szociális szövetkezetben alkalmazott foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni. A szociális szövetkezetben csak tagok dolgozhatnak, vagy munkaviszony keretében alkalmazottak is. Ha igen, akkor azokat a járulékokat és adókat kell megfizetni, mint egy kft. esetében? A szociális szövetkezetnek lehetnek-e alvállalkozói? A szociális szövetkezet kötelezően áfaalany kell hogy legyen, esetleg választhat alanyi mentességet? Köszönettel: Kovács Magdolna
Felszámolás ideje alatti járulékfizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. felszámolás alá került. A cég vezetőjének (társas vállalkozás tagja) tagi jogviszonyának vége a felszámolás kezdő időpontja előtti nap. A kérdésem az lenne, hogy felszámolás ideje alatt kell-e bármilyen járulékot fizetnie? Úgy tudom, hogy már nem terheli semmilyen járulékfizetési kötelezettség, hiszen bért sem vesz fel. Megerősítését kérném. Üdvözlettel: Szűcsné Urbán Ágnes
Gyet melett vállalkozó járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyet mellett hogyan alakul az egyéni, illetve a társas vállalkozó adó- és járulékfizetése, ha személyesen közreműködik, illetve, ha nem? Köszönettel!
Társaság tagjának jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1. Egy kft. tagja, aki egyben vezető tisztségviselő is, személyesen részt vesz a társaság tevékenységi körének megvalósításában. Ezt heti 36 órában végzi munkaviszonyban. Ebben az esetben mentesül a tagi jogviszonyában (vezető tisztségviselői jogviszonyára tekintettel) a minimumjárulékok megfizetése alól? Mert ha mentesül, akkor sokkal kedvezőbbek a járulék- és adóalapok, ugyanakkor elbizonytalanít, hogy valóban jogos-e a fenti elgondolás, hisz nagyon sok könyvelő egy tagot automatikusan tagi jogviszonyban jelent be, és a magasabb alapok után számfejt. 2. Őstermelő megfizeti maga után a járulékokat. Emellett egyszemélyes tag és vezető tisztségviselő is a saját társaságában. Mentesül-e a járulékok, adók megfizetése alól a társaságában, mivel őstermelőként már megfizeti azokat? Válaszát előre is köszönöm!
Bérjárulék könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A tagi jogviszonyban, amikor a tag bért nem vesz ki, csak a járulékokat fizetik meg utána, a levont egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékot hova kell könyvelni? A 471-es főkönyvre kerül rá, mint levont bérjárulék, de hova kell onnan könyvelni (mivel nem lesz kifizetve nettó bér)? Esetleg 8-ra adóalap-növelő tételként el lehet vinni? Nem szeretnénk, ha a 471 -es főkönyvön halmozódna ez a járulék. Várom válaszukat.
Végelszámoló járulékfizetése (folytatás) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Értem, amit mond, de mi van akkor, ha munkaviszony keretében látja el nulla forintért a feladatot? Ilyen megoldás lehetséges, vagy esetleges megbízási jogviszony keretében? Ezek szerint, ha valaki saját elhatározásból dönt, hogy megszüntetné a céget, mert tudja, hogy már nem tud fizetni, akkor még újabb járulékok zúdulnak a nyakába. Ebben az esetben semmilyen más megoldás nincsen, csak a felszámolás. Ezzel a NAV jól fog járni? Előre is köszönöm a válaszát.
Több állás melletti ügyvezetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője 3 helyen dolgozik máshol: egyik cégben 25 órában, másik cégben 10 órában és a harmadik cégben 5 órában hetente. Ez kiadja 40 órát/hét. Cégében, ahol tag és egyben ügyvezető is, kell-e járulékot fizetnie? 1508-as bevalláson fel kell-e tüntetni? Köszönöm.