85 találat a(z) ingatlanbérlés cimkére
Térítés nélküli átadás Kérdés
Ingatlan-bérbeadás közös költséggel szembeni költségelszámolás Kérdés
Parkoló bérlése Kérdés
Kaució elszámolása Kérdés
Bérelt ingatlanon végzett beruházás Kérdés
Ingatlanbérlet számviteli elszámolása Kérdés
Ingatlan bérbevétele magánszemélytől Kérdés
Ingatlan rezsiköltségének számlázása Kérdés
Bérbeadó által számlázott rezsiköltség adóelőlege Kérdés
Erdőgazdálkodó Kérdés
A kft. bérleti szerződéssel földterületet bérelt ingyenes használattal a kft. tagjaitól. A kft. erdőt telepített a földterületre, melyhez a tulajdonosok hozzájárultak. A kft. a telepítést támogatásból valósította meg, majd ápolási és jövedelempótló támogatást is kapott. Az erdő a támogatás értékével került a társaság vagyonába. A támogatási időszak lejárt, a bérleti szerződés is lejárt, melyet a tulajdonosok nem kívánnak meghosszabbítani. Így a földterület visszakerül a tulajdonosokhoz az eltelepített erdővel együtt. Ekkor a földtulajdonosoknak be kell jelentkezni erdőgazdálkodónak. A kft.-től kivezetésre kerül az erdő. Ennek milyen adóvonzata van, kinek, milyen adót kell megfizetni az erdő után? Terheli-e a kft.-t áfafizetési kötelezettség? A tulajdonosnak ekkor van-e adófizetési kötelezettsége, vagy csak, ha értékesítésre kerül a földterület és az erdő?
Áfa Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy bérelt ingatlanon végzett beruházás bérlő által bérbeadó részére történő értékesítése esetén alkalmazható-e az áfatörvény 142. § (1) bekezdésének e) pontja? Vagyis tekinthető-e fordított adózású értékesítésnek ez az ügylet? A bérlő és a bérbeadó is áfaalany.
Ingatlanbérleti díj átvezetése beszámolónál Kérdés
Kft. magánszemélytől bérel ingatlant, ahol kifizetőként levonja az szja-t és elutalja azt a NAV felé. A főkönyvben az 5549-es egyéb személyi jellegű kifizetésekre teszi a bérszámfejtéskor a program. Kérdésként merül fel, hogy a beszámoló készítésekor átvezessük 522 – Bérleti díjak számlára, vagy maradjon az 5549-en? Válaszukat előre is köszönöm!
Ingatlan-bérbeadás és -bérlés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem magánszemélyként két ingatlant ad bérbe és külföldön egy másik ingatlant bérel (90 napnál hosszabb ideje). A bérelt ingatlan bérleti díja meghaladja a két bérbe adott ingatlan származó bevételt. Kérdésem, hogy a két bérbeadás szembeállítható-e az egy bérleti díjjal (ami a kettő együttes összegénél is magasabb). Ha nem, akkor az szja-bevallás melyik sorában kell szerepeltetni a szembe nem állítható ingatlanból származó bevételt? Köszönettel, várom a válaszát.
Kft. által bérelt ingatlan adójogi megítése Kérdés
Kft. székhelyétől eltérő településen bérel egy lakást, ahol több megrendelőjüknek dolgoznak. A munkavállalók nem rendelkeznek itt lakóhellyel. Mivel a munkák sokszor késői órákban fejeződnek be, ezért alkalmanként 1-1 éjszakára a dolgozók itt vannak elszállásolva, így nem kell szállodába menniük. Önök szerint ez megfelel a munkásszállás – szja-törvény 1. – 8.6 (f) - fogalmának? Ha nem, akkor milyen adókötelezettség terheli, mivel adott személyhez nem köthető a bérlemény használata? Köszönettel: Hné
Átszámlázott rezsi a 1908-asban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. székhelyként teljes egészében bérel egy családi házat, magánszemélytől. A mérőórák továbbra is a magánszemély nevén vannak. Minden bérkező közműszámlát továbbszámlázott a magánszemély, s ezt – a bérleti díjjal együtt – havonta szerepelteti a kft. a 08-as bevallásban (10 százalék költséghányad figyelembevételével). A magánszemély a saját szja-bevallásában természetesen a bevételből – mint költséget – levonta a továbbszámlázott rezsit. A bérbevevő kft. ragaszkodik az eddigi gyakorlathoz, kérdés, hogy 1./ ez folytatódhat-e így 2019-ben? 2./ Amennyiben folytatódik, akkor a továbbszámlázott rezsi szerepeljen-e a 1908-as bevallásban, vagy idén már elegendő csupán a bérleti díjat feltüntetni? Válaszát előre is köszönöm.