667 találat a(z) ingatlan-bérbeadás cimkére

Ingatlan-bérbeadás, szociálishozzájárulásiadó-fizetési kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2020. 01. 24-én a fenti kérdésre Surányi Imréné által adott válaszból számomra úgy tűnik, hogy a bérleti díj után szochót kell fizetni. Nem jól értelmezem a 2018. évi LII. tv. 5. § (2) bek. h) pontját, miszerint a bérleti díj mentes a szochó alól?

Ingatlan-bérbeadás – szocho Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem tájékoztatását, hogy jól értelmezem a korábbi kérdésre adott válaszában foglaltakat? Az ingatlan-bérbeadás után 2020. 01. 01-jétől szochofizetési kötelezettség áll fenn? https://adozona.hu/kerdesek/2020_1_24_Ingatlanberbeadas_osztalalek_utan_sjk Válaszát köszönöm!

Szépségszalon üzemeltetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. bérel az önkormányzattól egy üzlethelyiséget, az üzlet szépségszalonnak van kialakítva. A meglévő helyek kihasználása érdekében külső, más vállalkozók– kozmetikus, műkörmös stb. – részére helyet biztosítanának, térítés ellenében. Az új vállalkozók az üzletben meglévő berendezéseket használnák, és csak a munkavégzésükhöz szükséges munkaeszközöket hoznák. Csak akkor dolgoznának, amikor a bérlő kft. dolgozói is dolgoznak, tehát munkarendjüket a szalon nyitvatartása határozná meg. Van olyan ajánlat és kérés is, hogy csak alkalomszerűen, vagyis csak akkor dolgoznának – előzetes időpontegyeztetés után –, amikor van vendégük, és csak az ott eltöltött idő alapján fizetnének a bérlő kft. részére. Kérdésünk, hogy ebben az esetben milyen tevékenység valósul meg, ingatlan-bérbeadás vagy egyéb szolgáltatás, és az utóbbi kérés, ajánlat járható út lehet-e, ha igen, akkor ez milyen tevékenységek közé sorolható be? Az Adózóna kérdések és válaszok között valamikor olvastunk olyat, hogy székbérlés, ez mit takar, esetleg ezt is alkalmazhatnánk. Egy másik fórumon hasonló kérdés eldöntéséhez hivatkoztak az Adóvilág 2015/11. számában megjelent jogszabályra, sajnos ezt nem tudtam elérni. Válaszukat előre is köszönjük! Köszönettel: KP

Hiteligénylés: jövedelmek listája, amelyeket elfogadnak a bankok Cikk

Lista készült a hazai kereskedelmi bankok hitelfelvételhez támasztott jövedelmi kritériumairól, hogy melyik banknál milyen jövedelmet fogadnak el a hitelbírálat során – derül ki a Bank360.hu gyűjtéséből.

Katás egyéni vállalkozó – lakóingatlan bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó lakóingatlant ad bérbe, alanyi mentesen, egy cégnek, amely számlát kér. Kérdésem, hogy a kapott kaució, továbbá a bérleti díjon felüli kiszámlázott rezsi beleszámít-e a 12 millió forintos értékhatárba (az alanyi mentességre, illetve a 12 millió forintos katahatárra gondolok)? A számlán fel lesz tüntetve a bérleti díj plusz a rezsi. Azt tudom, hogy év végén az szja-bevallásban mint önálló tevékenységet vallom be. Az szja- bevallásba az egészet beírom mint bevételt, és a költséget szintén beírom, ami marad, az a jövedelem? Köszönöm a tájékoztatásukat.

Továbbszámlázott bérleti díj Kérdés

Kedves Szakértő! Az egyik cégünk bérel két helyiséget, a bérbeadó nem választotta az áfát a bérbeadásra, tehát mentesen számláz. Ez a cég ezt a két helyiséget tovább adja bérbe, ő sem választotta az ingatlan-bérbeadásra az áfát. A kérdésem az, hogy attól függetlenül, hogy nem az ő ingatlanát, hanem egy bérelt ingatlant ad tovább bérbe, azt ugyanúgy megteheti áfamentesen, ugye? Válaszukat előre is köszönöm.

Társasház bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyar kft. számlát kapott egy társasháztól, amelyben bérleti díjat számlázott ki a társasház a kft. részére. Az Szja törvény szerint a bérleti díj után a kft.-nek kell az szja-t levonni, bevallani és igazolást kiállítani. Viszont az nem egyértelmű, hogy a társasház levonhat-e vagy le kell-e vonnia (ha másképp nem nyilatkozik) a 10% költséghányadot vagy a teljes bérleti díj lesz az szja alapja nála. Az a kérdésünk, hogy kell-e 10% költséghányadot levonni a bérletidíj-bevételből és az így keletkezett jövedelem lesz-e az szja alapja vagy a teljes bérleti díj? Válaszukat előre is köszönjük.

Ingatlanhasznosítás Kérdés

Tisztelt Válaszadó! Egy magyar magánszemély van egy német vállalkozása (egyéni vállalkozó). Magyarországon lévő ingatlanát kiadná fizetővendéglátóként, de a külföldi vállalkozása által. 1.) kérdés: az egyezmény 6. vagy a 7. cikke az irányadó? 2.) kérdés: ha Magyarországon lesz adóköteles a jövedelem, hogyan adózik, illetve kell-e magyar adószámot kiváltani? Köszönöm előre is.

Véglegesen átadott pénzeszköz fejlesztési célra szakszervezet esetén Kérdés

Adott egy szakszervezet, amelynek van a tulajdonába egy nagyobb értékű ingatlan (üdülő). A szakszervezet ezt az ingatlant bérbe adja egy kft.-nek, amely azt üzemelteti. Az ingatlanon a kft. szeretne nagyobb beruházást végezni, nyílászárócserék, villamos vezetékek cseréje stb. A beruházás értéke kb. 15 millió forint. Mivel a szakszervezetnek is érdekében áll az ingatlan felújítása, szükségesek ezek a munkálatok, pénzügyileg részben (50%) kívánja finanszírozni. A szakszervezet milyen jogcímen adhat a kft. részére pénzt? Adhat véglegesen átadott pénzeszközt fejlesztési célra? A kft. természetesen nyilatkozna, hogy e nélkül is nyereséges, és megfizetné a 9 százalék társasági adót. Működhet ez? Ebben az esetben a szakszervezetnek kell valamilyen adót ezzel kapcsolatban fizetnie? A szakszervezet ezt ráfordításként tudja elszámolni? Ha nem működik, milyen más formában tud átadni pénzt erre a beruházásra?

Magánszemély ingatlan-bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szíveskedjen a segítségünkre lenni az alábbi helyzetből adódó számviteli-adóügyi problémák megválaszolásában! Cégünk egy magánszemély beépíthető területére kíván építeni egy kb 800 m2-es üzemcsarnokot. A terület használati díjában (bérleti díj) is megállapodtak 10 éves időre úgy, hogy cégünk a használati díj összegét nem fizeti meg, hanem a futamidő végén ennek fejében a magánszemély megszerzi az üzemcsarnok tulajdonjogát. Kérdéseim: az ügylet állítólag jogilag elfogadható, a cég könyveiben ezt hogyan jelentetjük meg? A magánszemély áfa fizetési körbe tartozik (egyéb tevékenységei miatt). A havonta számlázott, de meg nem fizetett területhasználati díjra az áfát fel kell-e számítani és ténylegesen megfizetni? A magánszemélynél mikor keletkezik jövedelem az Szja tv. szerint, mikor kell bevallani? Köszönöm megtisztelő válaszát. Dr. Pásztor Lászlóné

Asztal bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság fő tevékenysége keretében adómentes terembérbeadásokkal foglalkozik. Tervei szerint karácsony előtt két-három napra karácsonyi vásárt szervez, amely abból áll, hogy a magányszemélyek, társaságok asztalokat bérelhetnek és ott mindenki a saját termékét árusíthatja. A karácsonyi vásárt honlapján, illetve szórólapokon hirdetni fogja. A karácsonyi vásáron lehetőséget biztosít egy alapítványnak adománygyűjtésre, adománygyűjtő dobozok kihelyezésével,megállapodás keretében. Kérdésem: - a karácsonyi vásár keretében az árusítóhely, az asztal és az általa elfoglalt terület bérbeadása ingatlan-bérbeadásnak minősül-e és mentesen számlázható? - vagy árusítási lehetőség biztosításának a karácsonyi vásár keretében és mint ilyen szolgáltatás esetén az áfát fel kell számítani az általános szabályok szerint? Válaszukat előre is köszönöm.

Magánszemély ingatlan-bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély ingatlant ad bérbe, a kifizető minden hónapban levonja és bevallja az szja-t. A magánszemély a bérleti díjon felül meg akarja téríttetni a bérbe vevővel az ingatlanhoz kapcsolódó építményadót és telekadót, ami a magánszemély nevére szól az önkormányzat adókivetése alapján. Az a kérdésem, hogy a magánszemély továbbszámlázhatja 100%-ban az említett helyi adókat, vagy ugyanúgy, mint a bérleti díj összegéből, szja-t kell levonni a kifizetőnek az év elején adott nyilatkozat alapján? Válaszát előre is köszönöm V.G.

Katával kapcsolatos kérdés Kérdés

Egy kft. tulajdonosa bérbe adja a lakását a kft.-nek, ahol a székhely van. Nyugdíjas munkaviszonyban látja el az ügyvezetést. Mellette lehet-e katás egyéni vállalkozó, ha bérbe adja a kft.-nek a lakást és a cég vonja le az adót tőle, és az 53-as szja-bevallásban vallja be?

Építési telek áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Építőipari cég (áfakörös fő tevékenység: út, autópálya építése) hasznosítás céljából építési telket vásárolna. Hasznosítás: vagy autómosó építése vagy ingatlan-bérbeadás, vagy eladás. A kérdés, hogy ebben az esetben az áfa levonható? Egy esetleges kiutalás előtti ellenőrzésen hogyan tudom bizonyítani, hogy áfás tevékenység érdekében történt a telekvásárlás? Jelenleg csak az ingatlan-bérbeadás áfamentes, egy másik ingatlan miatt, amely már értékesítésre is került ebben az évben. Igaz az, hogy ha a levonás pillanatában nem voltam bejelentkezve áfakörre, akkor nem vonhatom le az áfát ingatlanvásárlás esetén? Hol találom meg, hogy lehetőségem van decemberben bejelentkezni ingatlan esetében az áfakörre? Megoldás lehetne egy új cég létrehozása 4120-as TEÁOR-ral, és ott eleve bejelentkeznénk az áfakörre ingatlanhasznosítás esetében? A 240 hónap figyelési időszak csak áfamentes értékesítés esetén van? Előre is köszönöm. Üdvözlettel: Reinhardt Éva

Ingatlan-bérbeadás költségelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély tételes költségelszámolást választ ingatlan-bérbeadásra. Bevétellel szemben elszámolható költség az áram és a gázszámla. Ha az ingatlant bérbe adta 01-06. hónapokban, majd a 07-09. hónapban üresen áll a lakás (a bérbeadó keresi a bérlőt, szépítgeti a lakást), majd októbertől újra sikerül bérbeadni az ingatlant, akkor a 07-09. hónapokban fizetett áram és gázszámla elszámolható költségként az októberi bevétellel szemben? Köszönettel: Mónika

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 October
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink