150 találat a(z) ingatlan értékesítése cimkére

Ingatlanértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném segítségét: egy magánszemély nem bejegyzett élettársi kapcsolatban élt. Az élettársi kapcsolat megszűnésével az élettárs 100%-os tulajdonában lévő ingatlan fele élettársi közös vagyon elismerése révén a magánszemély tulajdonába került 2014-ben. A tulajdonszerzés nem volt illetékköteles. A magánszemély 2017-ben értékesítené az ingatlanrészét. Kérdésem, hogy mi tekintendő ebben az esetben szerzési időnek, illetve mi a szerzéskori érték. Válaszát előre köszönöm. Üdv. Simonné Ibolya

Ingatlanértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk társasházat épít fel és értékesíti a vevők részére. A szerződéskötéskor a vevők foglalót adnak (előfordulhat az is, hogy részletekben adnak foglalót), amit a szerződésbe belefoglalnak. Kérdés: erről kell a vállalkozásnak számlát kiállítani? Milyen áfakulccsal (5%)? Köszönettel: Égei Emese

Ingatlanértékesítés teljesítési időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy helyesen járt-e el az ingatlan eladója (A cég) és állította ki a teljes vételárról a számlát, az alábbi esetben: A cég előszerződést kötött egy Áfa tv. szerint újnak minősülő ingatlanra B céggel (vevővel) 2017. 04. 20-án. A birtokbaadás ugyanezen a napon megtörtént, birtokbavételi jegyzőkönyv alapján, valamint A cég a teljes vételárról kiállította az áfát is tartalmazó számlát (egyenes áfás ügylet) B cég felé, szintén aznapi teljesítési időponttal. B cég a birtokbavételt követően a teljes vételár 80%-át utalta át a mai napig, 4 egyenlő részletben. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Szekeres Zsolt

Ingatlanértékesítés figyelembe vétele az arányosításnál Kérdés

Egy termeléssel foglalkozó cég a tavalyi év utolsó napjaiban értékesítette egy nem használt ingatlanát 54 M Ft-ért az általános (adómentes) szabályok szerint. Az ingatlan több mint 20 éve a tulajdonában van. A nettó árbevétel cca 250 M Ft. Szükséges az arányosítást végrehajtania a cégnek? Az ingatlan bérlettel volt hasznosítva, ott az áfafizetési kötelezettségre az adókötelessé tételt választottuk, a bejövő számlák (áram, víz stb.) áfája levonásba került. Az ingatlanértékesítésnek nem volt bejövő számlája.

Ingatlanértékesítés és -bérbeadás áfakérdése Kérdés

Belföldi társaság bérelt ingatlanon beruházást végez, melynek eredményeként új ingatlan jön létre (üzemcsarnok). Hogyan alakul a fizetendő és levonható áfa abban az esetben, ha a társaság az alábbiakban állapodik meg: 1. Társaság felépíti az ingatlant, majd az új építésű ingatlant értékesíti a bérbeadó részére. 2. Bérbeadó előre kiszámláz 10 évi bérleti díjat a társaság részére. 3. Az ingatlan árát és a bérleti díjat kompenzálással kiegyenlítettnek tekintik. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a bérlő társaság 10 év alatt "lelakja" a beruházás értékét. Véleményem szerint: Az ingatlanértékesítés áfaköteles, és a teljesítés időpontja a birtokba adás időpontja, a bérleti díj előre számlázásakor pedig az áfa teljesítés időpontja a számla kelte. Vagyis ebben az esetben a fizetendő és levonható áfa egy időszakra esik. Önök szerint helytálló ez a megállapítás? Válaszukat előre is köszönöm.

Ingatlanértékesítés Kérdés

Egy áfás kft. értékesítené a pizzériaként működő ingatlanát szintén áfás vállalkozásnak. A vételárat a vevő 5 évig havonta törlesztené. Az ingatlanértékesítés fordított áfás lesz az Áfa tv. alapján? Válaszukat előre is köszönjük.

NAV: az ingatlanértékesítési jövedelem felhasználását érintő változásról Cikk

Az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2017. évi LXXVII. törvény módosítja a magánszemély ingatlanértékesítésével kapcsolatos adókötelezettséget érintő szabályait.

Osztalékalapot képező nyereség Kérdés

A szóban forgó kft. elad egy ipari területet 2016-ban. Az adásvételi szerződésben az szerepel, hogy „Az eladó az utolsó vételárrészlet ügyvédi letéti számlán történő jóváírását igazoló letéti igazolás ellenében külön nyilatkozattal feltétlenül és visszavonhatatlanul hozzájárul ahhoz, hogy a vevő tulajdonjoga az 1. pontban megjelölt ingatlanokra vonatkozóan az ingatlan-nyilvántartásba – vétel jogcímén, 1/2-1/2 arányban – bejegyzésre kerüljön. Mindaddig az ingatlanok az eladó kizárólagos tulajdonában maradnak.” Eddig még nem történt meg az utolsó vételárrész jóváírása. Részpénzügyi teljesítés 2017-ben történt. Kérdés: realizálódik a kft.-ben 2016-ban, olyan nyereség ezáltal, mely osztalékalapot képezhet?

Ingatlanértékesítés éven belül számviteli besorolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk tavaly év végén vásárolt egy garázst, amelyet bérbeadással hasznosít. A bérbevevő szeretné megvásárolni most az ingatlant, amelynek eladására a tulajdonosok is hajlandóságot mutatnak. A bérbevevő nem mondta teljesen biztosra a vételt, még elképzelhető, hogy visszalép. A kérdésem az lenne, hogy még mérlegkészítés előtt vagyunk, de az értékesítés (ha bekövetkezik) ez után fog megtörténni. A kérdésem, hogy el kell-e végezni a tárgyi eszköz átsorolását készletre, és ha igen, akkor milyen nappal? Az addig elszámolt értékcsökkenést vissza kell-e írni, egyáltalán elszámolható-e? Ha végül mégsem értékesítjük a garázst, akkor mi a teendő? Nem szeretnénk később abból megállapítást, hogy az ingatlanértékesítésből származó bevétel nem egyéb bevétel, és iparűzési adóban hiányunk legyen. Köszönöm.

Ingatlan értékesítése Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! Ügyfelem ingatlant értékesített, mely épületből és a hozzá tartozó telekből áll. Az értékesítéskor a nyilvántartási értéket a könyvelésben a 8-ason kivezettem. Most a társasági adóbevallást készítem. Az adóalap-növelő és -csökkentő tételben a telek nyilvántartási értékét belevegyem-e, mert a telek után nem számolhatunk értékcsökkenést. Válaszukat köszönöm.

2011. évben aktivált saját építésű ingatlan 2016. évi értékesítése utáni áfafizetési kötelezettség Kérdés

A 2011. évben magánszemélyek (cég tulajdonosai) tulajdonában lévő telekre a kft. ingatlan felépítményt (tárolót) létesített, mely után az áfát visszaigényeltük. A 2016. évben a telekkel együtt a nevezett felépítményt értékesítettük mint magánszemélyek, elszámolási kötelezettséggel a kft. felé. Kérdésünk az elszámolás technikai módozatára, illetve az áfafizetési kötelezettségre vonatkozik. A kft.-nek kinek a részére kell számlát kibocsátania, illetve, mivel nem jelentkeztünk be ingatlanértékesítés tekintetében áfakörbe, a visszaigénylés miatt van-e áfafizetési kötelezettségünk? Tisztelettel: Pásztorné

Ingatlan sorozatjellegű értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy magánszemély, aki építési telket sorozatjelleggel értékesít és emiatt be is jelentkezett az adóhatósághoz. Egyik ingatlanát gazdasági társaságnak értékesítette áfásan. Az adásvételi szerződésben szerepel külön a bruttó, az áfa és a nettó értéke. Kérdésem, hogy a magánszemély köteles-e számlát kibocsájtani az értékesítésről? Véleményem szerint az Áfa tv.165. § (2), (3) bekezdése értelmében köteles, de a magánszemély azt állítja, hogy a kivetéses adómegállapításnál elég a hatóság által meghozott határozat és nem köteles számlát kiállítani. Válaszát köszönöm!

Szja-bevallás Kérdés

T. Szakértő! Egy lakásnak 3 testvér a tulajdonosa már 15 éve. 2016-ban meghal a legidősebb testvér, a gyereke örökli az ő részét. Még ebben az évben az idősebb testvér 2 millió forintért megveszi az örököstől az ő részét. Így az idősebb testvérnek 2/3, a fiatalabb testvérnek 1/3 része van az ingatlanban. 2016 októberében eladják a lakást 14 300 000 Ft-ért. Kell-e és kinek szja-t fizetni az értékesítés után? Köszönettel: Fidler Gáborné

Ingatlanértékesítés 5%-os áfakulccsal Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, hogy tekintse meg a válaszához adott kommentemet. http://adozona.hu/kerdesek/2017_2_1_Ingatlan_ertekesites_5os_Afa_kulc_eab Köszönöm.

Használt ingatlanok üzletszerű értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, szíveskedjen bemutatni egy példán keresztül, milyen adószankciókkal (mulasztási bírság, adóhiány, adóbírság stb.) járhat, ha egy magánszemély "használt" ingatlan-értékesítéseit (vesz -> felújít - > elad) az állami adóhatóság üzletszerűnek minősíti (bejelentkezés elmulasztása, számlaadási kötelezettség elmulasztása stb.). Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Szekeres Zsolt

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink