396 találat a(z) igazolás cimkére

Házhoz járó masszőr Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy ha egy masszőr egyéni vállalkozó házhoz jár ki, telephelye nincs, a székhelye csak az "ügyintézéseinek helye", kell-e ezt valahogyan dokumentálnia, vagy bejelentenie? Pénztárgéphasználatra így nem kötelezett, de mivel tudja azt igazolni, hogy csak házhoz jár ki?

Számvitel Kérdés

Tisztelt Cím! Az lenne a kérdésem, hogy könyvvizsgáló által számlázott rendszeres havi díjról szóló számlához szükséges-e teljesítési igazolás, amennyiben az ügyvezető leigazolja a számlát, hogy kifizethető? Köszönettel a választ

Szolgálati idő igazolása társas vállalkozó esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nők 40 éves szolgálati idővel való nyugdíj megállapításhoz ügyfelem egy kft.-nél volt társas vállalkozói jogviszonyban. Hogyan lehet, hogyan kell ezt részére igazolnia a jelenleg is működő kft.-nek? Igazolható-e a (népnyelven) "rózsaszín harmonika könyv"-ben, azaz az OEP "Igazolvány a biztosítási jogviszonyról és az egészségbiztosítási ellátásokról" című nyomtatványban? Vagy teljesen más az igazolás módja, ha igen, akkor hogyan kell azt részére kiadni? Megjegyzem, hogy a társaságnak a kérdéses időszakban sem volt, és jelenleg sincs sem adó-, sem járuléktartozása. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Rozika könyvelő

Nonprofit kft. – kapott adomány Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem szíves tájékoztatását. Önkormányzati tulajdonban lévő közhasznú nonprofit kft. szervezi a helyi falunapi rendezvényt (önkormányzattal kötött feladatátadási szerződés szerint). Egy bt. nagyobb pénzösszeggel szeretné támogatni ezt a rendezvényt, ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy a közhasznú nonprofit kft. ebben az esetben adhat-e ki adományigazolást? Adományigazoláson mely esetben kell feltüntetni azt, hogy ezen adomány nélkül is nyereséges a társaság? Előre is köszönöm szíves válaszát!

Munkáltatói lakáscélú támogatás adómentessége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cafetéria keretében szeretnénk dolgozónknak adómentes lakáscélú támogatást nyújtani. A dolgozó a Fundamenta-Lakáskassza Zrt.-nél rendelkezik 2017. évi lejáratú lakás-előtakarékossági szerződéssel. 2014-ben lakást vásárolt, amelyhez az előtakarékossági szerződés lejáratáig áthidaló kölcsönt vett fel. Ennek havi törlesztőrészleteit a Fundamenta a dolgozó adóstársának bankszámlájáról havonta leemeli. Munkavállalónk a korábbi munkahelyén (2015-ben) is kapott lakáscélú támogatást, amelyet utólag, egy összegben, az év végén fizetett ki a munkáltató a dolgozó saját bankszámlájára történő átutalással. Ehhez rendelkezett a Fundamenta-Lakáskassza Zrt.-től egy igazolással, amely a lakás-előtakarékossági szerződés, a folyósított áthidaló kölcsön és a törlesztés részleteit tartalmazta, valamint a DRC Cafeteria Plusz Kft. értesítésével, amely szerint a munkavállaló lakása megfelel a méltányolható lakásigény jogszabályi feltételeinek, és a benyújtott dokumentumok alapján jogosult az adómentes lakáscélú támogatásra, így a támogatás összege átutalható volt a munkavállaló bankszámlájára. Amennyiben az elmúlt év óta az igazolásokban szereplő adatokban – a még hátralévő tartozás összegét leszámítva – semmilyen változás nem történt, a 2015 márciusában kiállított igazolások felhasználhatók a juttatás adómentességének alátámasztására, és átutalható a támogatás egy összegben az adóév végén a dolgozó bankszámlájára? Válaszát előre is köszönöm.

Ha elveszett a munkakönyvem..... Kérdés

Elveszett a munkakönyvem, az állami cégek jogutód nélkül megszűntek, ahol 1998. előtt dolgoztam. Hogyan tudom mégis igazolni az ott eltöltött munkaviszonyomat?

Szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyed folyósítása alatt visszamegy dolgozni a munkavállaló. A kedvezmény igénybevételéhez az igazolást a tb-kifizetőhely kiállítja. A gyes igényléséről, folyósításáról kell újabb igazolást kérni, hogy a munkáltató a kedvezményt maximálisan, kettó plusz egy évig ki tudja használni?

Szolgálati járandóság, korhatár előtti ellátás: így jár a családi kedvezmény Cikk

Tájékoztatót tett közzé a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) arról, hogy azon magánszemélyek, akiknek a korhatár előtti ellátását, illetve szolgálati járandóságát a személyi jövedelemadóval – 2015-ben még 16 százalékos – csökkentve folyósította a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság, hogyan számolhatják el az őket megillető családi kedvezményt.

Tárgyi eszköz Kérdés

A társaság csomagolóeszközét külföldről vásárolja. Új csomagoló eszközt szeretne vásárolni, ehhez célszerszámot kell készíteni. A kereskedő partnerünk a célszerszámot kéri, hogy térítsük meg, mivel a gyártó cég ezt kéri tőle is. A számlában szerszám szerepel. Hogyan könyvelem le helyesen a számlát? Tárgyi eszközként, melynek a fele a társaságunk tulajdonát képezni, a másik fele pedig a külföldi cég tulajdonát? Kérjek igazolást az eszköz nyilvántartásba vételéről a külföldi partnertől, azaz a gyártó cégtől? Milyen tao-vonzata van?

24/A támogatás igazolás és a 1529-es kapcsolata Kérdés

Tisztelt Cím, szeretném megkérdezni, hogy jól gondolom-e, hogy a tavaly decemberi feltöltéskor beküldött 01-esben kitöltött rendelkező nyilatkozattal letudtuk a 24/A látványsportos támogatás adatszolgáltatását? Egyszerűen nem találom a helyét a 29-esben. A NAV egyébként el is utalta januárban a felajánlott összeget. A NAV munkafüzet azt mondja, hogy majd idén július-augusztusban írják jóvá az adójóváírást a tao-folyószámlán, ami majd a 2016-os tao-bevallásban adóalap-csökkentő tétel lesz, miután 2016-ban könyvelődik egyéb bevételként. Azért fura, hogy nem kell adatot szolgáltatni a mostani 1529-esben, mert mégiscsak a 2015. évi tao-ból rendelkeztem. De ami van adatszolgáltatás, csak a 22/C-re vonatkozik. Segítsenek kérem, ha esetleg kellene adatot szolgáltatni, de kimarad, az veszélyezteti az adójóváírást? Illetve tényleg nem kell feltüntetni sehol?

Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy az szja-törvény 1. számú melléklet 2.7-ben megfogalmazott 5 millió forintos támogatás 30 százalékos határa (egyéb feltételek fennállása esetén) a következő esetben miként értelmezhető: amennyiben építési telket vásárol magánszemély, például 8 millió forintért, és erre építtetne, összesen bruttó 12 millió forintért egy házat, akkor a 12 millió forint 30 százaléka, azaz 3,6 millió forint adható adómentesen, vagy a telek vételára is beleszámít az alapba, tehát az összesen 20 millió forint 30 százaléka, vagyis 6 millió forint (ebben az esetben természetesen az 5 millió forintos maximum) számít-e? Lehetséges-e a támogatást a fenti korlátokkal az építkezés alatt (annak részeként) fizetni, és ehhez milyen banki művelet kell? Elég kiutalni a magánszemély számlájára a támogatás megjelölésével, és a számlavezető banktól kell az igazolásokat bekérni? Innen utána a magánszemély továbbutalhatja az összeget a kivitelezőnek? Válaszukat előre is köszönöm!

Szja-bevallás elkészítése és nyilatkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató, a munkáltatói adómegállapítással vállalhatja, hogy elkészítheti munkavállalója számára az elszámolást. A munkáltató nem köteles elkészíteni a munkavállalója személyijövedelemadó-bevallását. Nyilatkoztatni köteles a munkavállalót? Amennyiben határidőig kiadja a munkavállalók részére az M30-as és járulékigazolásokat, és csatol egy levelet, mely tartalmazza, hogy nem vállalja az szja-bevallás elkészítését, az szabályos megoldás? Vagy a munkavállalók nyilatkoztatása kötelező? Köszönettel!

W-8BEN nyomtatvány Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik számítógépes programozással foglalkozó ügyfelünk egy amerikai partnerrel szeretne üzleti megállapodást kötni, ehhez minden esetben szükséges a W-8BEN nevű nyomtatvány kitöltése? Próbáltunk utána nézni, de csak olyan nyomtatványt találtunk, ami magánszemélyeknek szól. Az lenne a kérdésem, hogy kft.-ként is ténylegesen szükség van a kitöltésére, illetve, ha igen, akkor honnan lehet beszerezni ezt a dokumentumot? Válaszát előre is köszönöm!

Külföldön biztosított magyar ügyvezető Kérdés

Tisztelt Adózóna! Magyarországi kft. magyar állampolgár ügyvezetője 10 éve külföldön él, ottani férje (annak cége) révén van egészségbiztosítása (nincs kint sem munkaviszonya, sem vállalkozása). Kérdésünk az, hogy ha egy magyarországi kft. ügyvezetésére vonatkozó megbízási szerződése "ingyenes jellegű", azaz a feladatát díjmentesen látja el, akkor kell-e Magyarországon járulékot fizetnie, illetve hogyan tudja igazolni a NAV-nak, hogy itthon miért nem fizet egyáltalán járulékot? Köszönettel: Szentesi Péter

Nem pénzbeli támogatás elszámolása a tao-alapnál Kérdés

Támogatott szervezet ügyfelem részére igazolást adott nem pénzbeli támogatásról. Az igazolásban szerepel egy érték, közcélú adomány nettó értéke címen. A felek között korábban létrejött egy támogatási megállapodás, mely szerint ügyfelem karitatív célból kríziskommunikációs tanácsadást nyújt az adóévben az igazoláson szereplő nettó értékben. A fenti szolgáltatás önköltségét kell-e ügyfelemnek elkülönítetten kezelnie a főkönyvben? (Ilyen önköltségi elem elsősorban a munkabér és annak közterhe.) A fent nevezett összeg valószínűleg piaci érték és nem a bekerülési (önköltség) érték, mégis az adóalapot az igazoláson szereplő érték csökkentheti? CsK

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 December
H K Sze Cs P Sz V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink