129 találat a(z) fogyasztóvédelem cimkére
Kifogásolható a boltok többségénél az új jótállási szabályok ismerete és betartása Cikk
Számos üzlet lassan zárkózik fel a jótállás és szavatosság 2021-től átfogóan megújított szabályaihoz. A fogyasztóvédelem az év első napjától fokozottan ellenőrzi a vásárlók jogait erősítő előírások betartását. A hatóság az első negyedévben közel 310 üzletben és webáruházban vizsgálódott, 59 százalékuknál talált kifogásolnivalót – közölte csütörtökön az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Módosítja a Revolut az általános szerződési feltételeit: ez azonban sérti a hitelintézeti törvény előírásait Cikk
A magyarországi ügyfelek érdekének és a piac biztonságának védelmében a Revolut Payments UAB-hoz fordult az MNB, jelezve, hogy a társaság április végén életbe lépő egyes díjmódosításai sérthetik a hitelintézeti törvényt. A határon átnyúló elektronikuspénz-kibocsátó és pénzforgalmi szolgálató ugyanis új díjemelet, illetve az ügyfeleknek kedvezőtlenebb számítási módot vezethet be, amit a hazai jogszabály tilt, olvasható a Magyar Nemzeti Bank honlapján.
Több mint négymillió védőeszköz vámkezelését tiltotta meg a fogyasztóvédelem Cikk
A fogyasztóvédelem 2020-ban összesen közel 26 millió darab védőeszközt ellenőrzött, ezek közül több mint négymillió vámkezelését tiltotta meg a hiányos dokumentáció miatt – közölte kedden az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) az MTI-vel.
Nem lesz több álakció? Szigorodnak az árfeltüntetési szabályok Cikk
Mintegy ötezer bolt árfeltüntetési, áralkalmazási gyakorlatát ellenőrizte tavaly a fogyasztóvédelmi hatóság, a szakemberek közel 1700 helyszínen tapasztaltak hiányosságot – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium. Jövő májustól szigorodnak az akciós árak feltüntetésének szabályai. Termékekre vetítve jóval kedvezőbb volt az arány: a vizsgált 600 ezer árucikknek mindössze 3 százalékánál merült fel kifogás. A vásárlók megtévesztésének megelőzése érdekében az ellenőrzések januártól is folytatódtak.
Fókuszban a virslik minősége Cikk
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) minden évben ellenőrzi az ünnepi virslikínálatot, a vizsgált húszféle húskészítmény közül mindössze egy nem felelt meg maradéktalanul az előírásoknak – közölte az ITM hétfőn az MTI-vel.
Törvénymódosítások: emelkedik a csecsemőgondozási díj, változnak a fogyasztóvédelmi előírások Cikk
A Magyar Közlöny 2020. december 11-én megjelent 275. számában több törvénymódosítás is megjelent, köztük a csecsemőgondozási díj emeléséről szóló, illetve az otthonteremtési akcióterv bevezetése érdekében hatályba lépő módosítások.
Félmilliárd forintra is bírságolható lesz a magyar vásárlóknak rosszabb terméket kínáló multi Cikk
Tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatként lesz szankcionálható a kettős minőség 2022 májusától, miután az Országgyűlés ellenszavazat nélkül elfogadta a fogyasztóvédelmi törvény módosítását 2020. december 1-jén – írja a fogyasztovedelem.kormany.hu.
Uniós fogyasztóvédelmi stratégia – a fogyasztói jogokat érintő új kihívásokhoz tervezve Cikk
Az Európai Bizottság november közepén bemutatott fogyasztóügyi stratégiájának célja a koronavírus-járvány miatt felszínre került, fogyasztói jogokat érintő új kihívások kezelésének javítása, továbbá az, hogy kellő hangsúlyt fektessen a nemzetközi együttműködésre és a következetes fellépésre a fogyasztói jogok és a környezetvédelem terén – közölte Didier Reynders igazságügyi biztos Brüsszelben hétfőn.
Veszélyesek lehetnek a gyerekeknek szánt lámpák Cikk
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) első alkalommal vizsgálta a gyermekek számára vonzó megjelenésű villamossági termékeket. A laboratóriumi ellenőrzésen átesett tizenhét – cicás, kaktuszos, kisautós, unikornisos – lámpa és párásító mindegyike veszélyesnek bizonyult, további forgalmazásukat ezért megtiltották. Az áramütés, égési és vágási sérülés, fulladás kockázatát hordozó tizenhat árucikket a vásárlóktól is vissza kell hívniuk a kereskedőknek – közölte az ITM.
Bírság jár a más országban árultnál silányabb minőségű termék értékesítéséért Cikk
Törvényjavaslatot nyújtott be a kormány a parlament elé, amelyben módosítaná a fogyasztóvédelemmel összefüggő egyes törvényi rendelkezéseket. A egyik sarkalatos pont, amely rögzíti, hogy megtévesztőnek számít az a gyakorlat, amikor az egyik tagállamban ugyanazon márkanév alatt silányabb minőségű árut értékesítenek a kereskedők, mint a másikban. Új feketelistás eset, ha a vállalkozás az e-kereskedelem és szolgáltatásnyújtás terén (a közösségi médiában) olyan fogyasztói értékeléseket közöl, amelyek nem valósak
Éttermet záratott be a Nébih Cikk
Súlyos, élelmiszerbiztonsági kockázatot is jelentő hiányosságokat találtak egy budapesti távol-keleti étteremben a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei, a vendéglátóipari egység tevékenységét azonnali hatállyal felfüggesztették.
Átverések a neten: 124 éves nénivel és űrhajós bébikancellárral szédítenek Cikk
Március óta csaknem száz megtévesztő webáruházat ellenőrzött próbavásárlással az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) IT laboratóriuma; a csodát ígérő termékeket kínáló honlapokat jellemzően a szürke zónában mozgó, fiktív cégek működtetik, árucikkeiket csak utánvétellel és készpénzben lehet megvásárolni, kikerülve a banki tranzakciókat. A jogszabály alapján járó 14 napos elállási lehetőséget nem biztosítják, elérhetőséget egyértelmű kötelezettségük ellenére sem adnak meg az oldalon – közölte a szaktárca.
Megbízhatók a kuponos akciók Cikk
Nem talált kirívó problémát a kuponos akcióknál az Innovációs és Technológiai Minisztérium az idei ellenőrzéseken – közölte a tárca. A kuponos akcióban kínált termékre, szolgáltatásra is az általános szavatossági-jótállási előírások és panaszkezelési szabályok vonatkoznak. Vásárlás során ellenőrizni kell, hogy levonták-e a kedvezmény összegét, és érdemes odafigyelni az akció kuponon feltüntetett határidejére, az árengedmény mértékére, a különböző termékkapcsolásokra is.
Új trükkök a fogyasztók megtévesztésére Cikk
Egyes cégek ingyenes szűrővizsgálat címén igyekeznek behálózni idős embereket. Másokat telefonon csalnak előfizetési csapdába, aminek elkerüléséhez fontos tudni, hogy a vásárlók élhetnek elállási jogukkal – hívta fel a figyelmet pénteki közleményében az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Gyermektáborokat és aquaparkokat látogat a fogyasztóvédelem Cikk
A rendszeres ellenőrzéseknek köszönhetően 2020-ban a nyári gyermektáborokban felállított élményeszközök, trambulinok, ugrálóvárak több mint háromnegyede mindenben megfelelt az előírásoknak. Az aquaparkokban, strandokon felállított csúszdák, vízi ugrálóvárak még ennél is jobban szerepeltek, csak tizedük üzemeltetési körülményei kapcsán tárt fel problémát az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által elrendelt országos fogyasztóvédelmi vizsgálat.