4016 találat a(z) egyéni vállalkozó cimkére

Elkésett költségszámlák Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szépen segítségét a következő kérdésben! Egyéni vállalkozó most találta meg a 2016. 06. havi bejövő költségszámláit. Van benne import beszerzésről is bejövő számla. Könyvelhetők ezek a számlák? Jelenlegi időszakra lehetne könyvelni vagy önellenőrzéssel a 2016. évre? Visszaigényelhető áfát is tartalmaznak a számlák. Köszönöm válaszát!

Termékbeszerzés Hongkongból Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő: katás egyéni vállalkozó (nem áfaalany) mint magánszemély (azért írom így, mert nincs küön bankszámlája a vállalkozáshoz) rendel Hongkongból fotókat a munkájához, amiket fel is használ. Az értékük körülbelül 25 ezer forint. A kérdésem, hogy erre vonatkozik-e áfabevallási, illetve -fizetési kötelezettség? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Urbán Ágnes

Kata alatti más üzleti tevékenység Kérdés

Szeretném megkérdezni: ha egy kft. tagja vagyok 50%-ban, de szeretnék egyéni vállalkozó lenni mellette, lehetőségem van-e a kata adózási mód választására?

Bérbeadás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyéni vállalkozó a saját alkalmazottjától veszi bérbe azt az üzlethelyiséget, ahol a tevékenységét végzi. A bérbeadó munkavállalónak nincs adószáma. A vállalkozó azt tervezi, hogy nyílászárókat cserélne az üzlethelyiségen. Ennek a beruházásnak az áfáját vissza lehet-e igényelni? Az elvégzett beruházásnak be kell-e kerülni a vállalkozó nyilvántartásába, ugyanakkor hogyan számoljanak el egymással a bérbeadó és bérbevevő a beruházással kapcsolatban, mivel ez értéknövelő az üzlethelyiségnél? Köszönöm a választ!

Egyéni vállalkozó – adatvédelmi szabályzat Kérdés

Tisztelt Adózóna! Adatkezelési szabályzattal kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy annak az egyéni vállalkozónak, akinek van egy alkalmazottja, időnként pedig alkalmi munkavállalót is foglalkoztat, kell-e adatvédelmi szabályzatot készítenie? Könyvelővel van szerződése a teljes körű könyvelésre, bérszámfejtésre, elégséges-e, ha a könyvelővel köt adatfeldolgozási szerződést? Köszönöm a választ!

Egyéni vállalkozói tevékenység szüneteltetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy szja alatt adózó, áfás egyéni vállalkozó 2017.01.02.-án beszerez az adóköteles tevékenységéhez egy tehergépkocsit, az áfáját jogszerűen levonásba helyezi. 2017.11.30.-tól szünetelteti a vállalkozását. 2018 februárjában benyújtja a 2017. évi szja-bevallását. Mivel a fuvarozáshoz beszerzett tevékenysége nem igazán hozta a korábban tervezett bevételi számokat, így úgy döntött, árulja a 2017-ben beszerzett tehergépkocsiját. Érkezik is áprilisban egy vevő, aki tisztességes árért megvenné. Kérdés 1.: a szünetelés alatt befolyt tárgyi eszköz értékesítésből származó bevétel egyéni vállalkozásból származó jövedelemként, önálló tevékenység jövedelmeként, vagy ingóság értékesítéséből származó jövedelemként lesz adóköteles (a szüneteltetés csak 2018 szeptemberéig fog tartani, azaz nem a teljes adóévben lesz szüneteltető státusza)? Kérdés 2.: a szüneteltetés alatt értékesített tárgyi eszközt számláznia kell-e, kell-e áfát felszámítania (hiszen korábban jogszerű áfa-levonási jog kapcsolódott hozzá) és amennyiben igen, akkor azt milyen időszaki áfa-bevallásban kell szerepeltetnie (hiszen szünetel az áfa alanyisága)? Köszönettel. Pap Attila

Többes jogviszony – főállású társas vállalkozó + katázás Kérdés

Van-e lehetőség arra, hogy egy főállású társas vállalkozó, akinek a cége áfás, és x TEÁOR alá tartozik, ugyanabban a tevékenységi körben katás áfamentes egyéni vállalkozást is működtessen? Illetve, hogy főállású, alanyi mentes katás egyéni vállalkozóként ugyanolyan tevékenységben áfás cégben személyes közreműködéssel ügyvezető legyen? Előre is köszönöm válaszukat.

Egyéni vállalkozó könyvvezetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó papíralapú pénztárkönyvet, illetve naplófőkönyvet vezet. Megteheti-e, hogy excelben megszerkeszti a nyilvántartást a nyomtatvány teljes tartalmának megfelelően és azt vezeti? Havonta, negyedévente illetve évesen összesítve kinyomtatja, Az analitikus nyomtatványok vezethetők-e excelben? Amennyiben az egyéni vállalkozó pénztárkönyvet vezetett, megteheti-e, hogy naplófőkönyvet vezet 2018-tól, be kell-e jelenteni a változást a NAV-hoz? Köszönöm segítségét!

Adatvédelem és az egyéni vállakozó Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy főállású egyéni vállalkozónak van-e valamilyen adatvédelmi teenője? Áfás, katás, számlatömböt akar továbbra is használni. Hogyan kell a NAV felé jelentenie a számlát? Köszönöm, ha segít.

Egyéni vállalkozó betegsége – adóbevallás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó saját bevallásait maga küldte be eddig. Sajnos hirtelen rosszul lett, és most rendelkezésképtelen, öntudatlan állapotban kezelik kórházban. Mit kell tennie a családjának?! Sem meghatalmazást nem tud adni ügyintézésre a vállalkozó, sem a saját kötelezettségeit nem tudja teljesíteni.

Könyvértékesítés egyéni vállalkozóként Kérdés

Tisztelt Szakértő! Főállású katás egyéni vállalkozó magánszemélyként írt egy könyvet, ami többpéldányos nyomtatásba került. Most az egyéni vállalkozása keretében egy rendezvényen értékesítené a könyveket. Az volna a kérdésem, hogy ehhez pontosan milyen szakmakódot kell felvennie a tevékenységei köré? Ezenkívül elég, ha az értékesítések után nyugtát ad, vagy kötelező a mozgó pénztárgép használata? Lehet-e kizáró oka az értékesítésnek, ha a könyvet magánszemélyként írta? Ha később webshopban értékesíti, akkor szükség van-e valamire? Válaszukat előre is köszönöm!

Egyéni vállalkozó – péztárkönyvvezetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem a segítségét. Adott egy egyéni vállalkozó, aki az 1995. évi CXII. törvény 5 számú melléklete szerint pénztárkönyvvezetésre kötelezett, illetve részletező nyilvántartásra is. Tevékenysége internetes ( csomagküldős) kiskereskedelem. Számítógépes számlákat állít ki minden eladásáról. Előfordul, hogy az adott hónapban közel 400-500 számla kerül kiállításra, vegyes fizetési móddal. Készpénz 70%, bank, GLS-futár 30%. Az alábbiak a kérdéseim. Elég-e részletező nyilvántartásnak a számítógéppel kinyomtatható vevőlista, mert annak nem sok értelmét látnám, hogy előbb még a könyvelésben is vevőnyilvántartásba vigyem fel a készpénzeseket,majd külön onnan a napi kiegyenlítéseket, illetve az adott hónapban a GLS-futárosok is azonnal 3-5 napon belül befolynak. Hó végén szinte csak 5-10 tétel marad rendezetlen, melyek a következő hónap első napjaiban pénzügyileg is rendeződnek. Sajnos nagy gondot okoz az is, hogy csak pénztárkönyvben lehet rögzíteni őket, mert ehhez nem rendelkezik a programom automatikus számlaátvételi lehetőséggel. Kettős könyvviteli rendszerben már az intelligens számlázó programok ezt egy gombnyomásra elvégzik. Gondolkodtam azon, lehet-e esetleg úgy a kettős könyvvitelben könyvelni ezt az egyéni vállalkozómat, hogy csak a pénztár és bank oldalon könyvelem az ismertek szerint a pénzmozgásokkal egy időben a kiadásokat és bevételeket? Így a vállalkozás eredménymegállapítása ugyanazt eredményezné, mint a pénztárkönyves megoldás.

Így számolhatja ki az egyéni vállalkozó adóelőlegét Cikk

Április 12-én ismét esedékes az adóelőleg-fizetés. Mi számít az egyéni vállalkozó bevételének és költségének, kell-e arányosítani, milyen kedvezmények érvényesíthetők? Ismertetjük az adóelőleg-számítás egyéni vállalkozókra vonatkozó szabályait.

Katás egyéni vállalkozás indítása Kérdés

Tisztelt Ügyintéző! Katás egyéni vállalkozást szeretnék indítani.Kérdésem, mennyi tételes adót kell fizetnem, 25 000 forintot vagy 50 000 forintot, ha alapítványban kuratóriumi titkárként havi rendszerességgel bruttó 250 000 forint tiszteletdíjat veszek fel. Mellette főállású anyaként gyetben részesülök. Mivel nem munkaviszony, azt gondolom, hogy a 50 000 forintos tételes adót kell megfizetnem. Esetleg van-e arra lehetőség, hogy az alapítványi tevékenységem után ne tiszteletdíjat vegyek fel, hanem ezt munkaviszonyban végezzem? Ennek van-e valami akadálya? Köszönöm. Völgyi Erika

Szünetelés alatti épület-karbantartás Kérdés

Tisztelt Szakértö! Ügyfelem jelenleg szünetelteti a vállalkozását, anno éttermet üzemeltetett, majd ezt a tevékenységi körét megszüntette, s fuvarozással foglalkozott. Az étterem ingatlan benne van a vállalkozásban. A kérdésem: szünetelés alatt az épület karbantartását elszámolhatja-e, s a karbantartás áfáját visszaigényelheti?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 October
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink