1112 találat a(z) cégvilág-rss cimkére
30 millió forintos bírság a Signal Biztosítónak Cikk
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) átfogó vizsgálata nyomán 30 millió forint bírságot szabott ki a Signal Biztosítóra, egyebek közt a kárrendezési folyamatok, a befektetési egységekhez kötött életbiztosítási és kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási állománykezelés, ügyfél-tájékoztatás, illetve az IT-biztonság terén feltárt hiányosságok miatt. A jogsértések nem érintik a társaság megbízható működését – írja honlapján az MNB.
Koronavírusos kollégák nyilvántartása, távmunka: fokozott a kiberveszély Cikk
A COVID-19 miatti technológiai átállás kapcsán egyre több kibertámadás éri a vállalatokat, miközben az IT-biztonság mellett az adatvédelem és a munkavállalók egészségi állapotának nyomon követése is kiemelt jelentőségű területté vált. Mára a cégek több mint fele rendelkezik adatokkal a koronavírussal diagnosztizált foglalkoztatottakról és ötödük megosztotta a fertőzött munkatársak nevét más kollégákkal vagy kormányzati szervekkel – derül ki az EY és az adatvédelmi szakértők nemzetközi szövetségének (IAPP) közös kutatásából.
Áfabeszedés Magyarországon: hatékony vagy nem? Cikk
December 2-án hozta nyilvánosságra az Európai Bizottság az áfarésről (az állam által beszedett és a potenciálisan beszedhető áfa különbözete) szóló legújabb jelentését, ami 2019-ig dolgozza fel az adatokat, de néhány ország, köztük Magyarország esetében 2020-ra is ad becslést. Figyelemreméltó, hogy míg a tavalyi jelentésben 2019-re még 6,6 százalékos áfarést becsültek Magyarország esetén, a végső érték végül 9,6 százalék lett. Ezzel egy évtizedes trend tört meg, 2020-ra viszont újabb jelentős csökkenést prognosztizálnak – derül ki a Niveus Consulting Group elemzéséből.
Amiről gyakran elfeledkeznek a munkáltatók: bajban lehet, ha bejelentve marad a nem biztosított munkavállaló Cikk
Meglepően gyakran feledkeznek meg a foglalkoztatók arról, hogy nemcsak be, hanem ki is kell jelenteni a munkavállalókat, ha már nem dolgoznak a cégnél. Egy-egy biztosított esetében ennek vélhetően egyszerű hanyagság az oka, amikor viszont már százas nagyságrendben marad el a kijelentés, akkor már rendszerszintű a probléma.
Minimum járulékteher többes ügyvezetői jogviszonyban: mennyire közelíthető a nullához? Cikk
Az igazán érdekes helyzeteket az adózás terén is az élet produkálja, számos kérdéssel az Adózónán is találkozhatunk, az alábbi cikkünkben bemutatott problémát is olvasónk vetette fel.
A nagyvállalatok jól átvészelték tavaly a járványt Cikk
Közép- és Kelet-Európa 500 legnagyobb vállalatának (CEE Top 500) árbevétele 2020-ban az előző évhez képest 3,3 százalékkal 667 milliárd euróra csökkent, az érintett cégek ezek szerint jól alkalmazkodtak a járványhelyzethez – állapítja meg felmérésében a Coface hitelbiztosító.
Orosz nagybankot bírságolt meg az MNB Cikk
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 41,3 millió forint bírságot szabott ki a Sberbankra a hitelezési kockázatok kezelésére vonatkozó, a vállalatirányítási, az értékvesztés- és tőkekövetelmény-számítási, az informatikai, a betétbiztosítást érintő, illetve az adatszolgáltatási hiányosságok miatt; a hibák ugyanakkor nem érintik a bank megbízható működését.
Trükközés a munkaidőkerettel: az ITM szerint nincs jele tömeges jogsértéseknek Cikk
Több mint 750 ellenőrzött vállalkozásból mindössze egynél talált az október közepén indult rendkívüli munkaügyi célvizsgálat tárgykörébe tartozó szabálytalanságot a foglalkoztatás-felügyeleti hatóság – közölte Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Devizában beszerzett tárgyi eszköz: így kell meghatározni a bekerülési értéket Cikk
A forintban beszerzett eszközök esetében alapvetően nem jelent gondot meghatározni az eszköz bekerülési értékét. Ha azonban az eszköz beszerzése nem forintban történik – ide értve a belföldi beszerzést is, ha azt devizában számlázzák – kérdés, hogy milyen árfolyamon kell elszámolni az értékét.
2022-ben is igénybe vehetőek a rendkívüli adókönnyítések Cikk
Egy november 17-én kihirdetett jogszabály lehetővé teszi, hogy a vállalkozások 2022-ben is éljenek a rendkívüli adókönnyítéssel, illetve adómérsékléssel.
Egyre több a munkalehetőség a megváltozott munkaképességűeknek Cikk
Az elmúlt 10 évben 18 százalékról 44 százalékra nőtt a foglalkoztatott megváltozott munkaképességű emberek aránya Magyarországon, de még mindig kicsit az 50 százalékos EU-átlag van a mutató – közölte a Prohuman humánerőforrás-szolgáltató ügyvezetője.
A nap kérdése: mi a teendő katás szerződés munkaviszonnyá minősítésekor? Cikk
Katás vállalkozó szerződését a NAV visszamenőlegesen munkaviszonnyá minősítette, a 2019. és a 2020. évet érintően. Munkajogi szempontból hogyan kell rendezni a helyzetet? Munkaszerződést visszamenőleg nem lehet írni, a NAV végzése helytálló a munkaszerződés helyett? A kilépő papírokat el kell készíteni, mint a szokásos módon? A szabadsággal kapcsolatban hogyan kell eljárni? Értelmezhető egyáltalán ebben az esetben a szabadság kérdése? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Kapcsolt vállalkozás vagy sem? Cikk
Egy osztrák magánalapítvány tulajdonol 95-95 százalékban egy-egy cégcsoportot. Mindegyik cégcsoportnak van magyar leányvállalata. Ezek a magyar leányvállalatok kapcsolt társaságoknak minősülnek? Illetve kisvállalkozásnak minősülnek-e, egybe kell-e számolni a két cégcsoport adatait? – kérdezte az Adózóna olvasója. Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.
Mi a teendő a pénztárgéppel, ha már nem kell? Cikk
A kft. megszüntette pénztárgépköteles tevékenységét. Mi a teendő a pénztárgépekkel? Eladni lehetetlen. Meddig kell őrizni, hogyan lehet megszabadulni tőlük? Mi a teendő, ha a gép megsemmisül? – kérdezte az Adózóna olvasója. Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
Közösségi beszállítók – problémák a számlákkal Cikk
Az Adózóna olvasójának sok gondja adódik a közösségi beszállítók számláival. A helyzet tisztázásához Bunna Erika adótanácsadó nyújt segítséget.