141 találat a(z) cégbíróság cimkére

Egyszerűsített végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszermélyes kft. egyszerűsített végelszámolását kezdte 2019.01.01. napján, elég döcögve haladt, de nincs semmi kötelezettsége, sőt társaságiadó-követelése van (04. 20-ai előleg miatt). Most jutott el odáig, hogy befejezte a végelszámolást, kitöltötték a 16-os és 18-as nyomtatványt. Kérdésem, hogy a cégbíróság felé csak ezeket kell leadni, vagy van még külön törlést kérő nyomtatvány is, vagy levélben kérni, melyett szintén csatolni kell?

Tagi kölcsönből jegyzett tőkét emelni Kérdés

Milyen bizonylat szükséges az ügyvédnek, hogy a cégbíróság felé beadásra kerülhessen a jegyzett tőke emelése?

Bt. kültagja elhunyt, megszűnt-e a cég 6 hónap múlva? Kérdés

Tisztelt Adózóna! A következőkben szeretném kérni a segítségüket, illetve az eljárás menetét szeretném tudni. Adott egy bt., a kültag 2018.06.20-án elhunyt. A kültag pótlása beadva a cégbírságnak, a változás 2019.03.08-án. Erre végzés érkezett 2019 .03. 13-án, hogy a Ptk.3:158§ (1) bek. szerint a bt. már megszűnt 2018.12.20-án. A cégjegyzékből még nem törölték. Kérdés: vissza lehet-e állítani az eredeti működés állapotát? Vagy mindenképp megszűnik a cég? A megszűnésnél milyen határidők lesznek? A cég a mai napon is működik, számlákat állít ki, fogad be, alkalmazottai vannak. Mi a teendő azokkal a számlákkal, amik 2018.12.20. után kerültek kiállításra, illetve befogadásra? Válaszukat előre is köszönöm.

Követelés apport Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alfa cég 90 százalékos tulajdonos Béta cégben. Alfának rövid lejáratú követelése van Bétával szemben. Béta saját tőkéje negatív, amit rendezni kell, bár még a jogszabályi kötelezettség miatt nem sürgős. Alfa a követelésének egy részét apportálja Béta jegyzett tőkéjébe (megemelik a tőkét). Erről a taggyűlés 2018-ban határozatot hozott, továbbá könyvvizsgálói jelentés is készült hozzá. A cégbírósági bejegyzés azonban 2019-ben lesz csak meg, így jegyzett tőkeként csak a bejegyzés napjával szerepeltethető a könyvekben. A taggyűlési határozat napjával, tehát a döntéssel egyidejűleg szerepeltethető a saját tőke bármely elemében az emelés a bejegyzés napjáig, annak érdekében, hogy a 2018. évi zárással a saját tőke már rendeződjön? Válaszát előre is köszönöm!

Végelszámolási feladatok a cégbíróság felé Kérdés

A július 1-jétől hatályos jogszabály szerint ügyvéd nélkül bonyolítható az egyszerűsített végelszámolás. Kvázi könyvelői feladat lett. A végelszámolás kezdő és záró időpontjára benyújtott beszámolón kívül milyen dokumentumokat vár el a cégbíróság, és milyen formában (elektronikusan, levélben) lehet benyújtani? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Somlai György

Bt. tőkeemelése tagi kölcsönből Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy bt., amelynek már huzamosabb ideje – több mint két éve – negatív a saját tőkéje. A cégbíróság még nem indított törvényességi felügyeleti eljárást? A bt.-nek jelentős tagikölcsön-állománya van, amelyet apportként használnánk fel tőkeemelésként. A kérdésem, az lenne, hogy bt.-nél lehet-e tőketartalékba apportálni a tagi kölcsönt? Válaszukat előre is köszönöm. Lengyelné Zsuzsa

Adó- és járulékbevallások kényszertörlési eljárás alatt és után Cikk

A kényszertörlési eljárás feltételeit és az eljárás egyes szakaszaiban beadandó bevallási kötelezettségekről készítettünk összefoglalót sorozatunk első részében.

Megváltozott végelszámolási eljárás alkalmazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A végelszámolást 2018. 02. 01-jén kezdő és 2018. szept. 30-ával lezáró társaság esetében mi a követendő eljárás a NAV-igazolás tekintetében? A törlési kérelem beadása előtt kell-e NAV-igazolás vagy a NAV az új (2018. július 1-jétől megváltozott) szabályozás szerint majd megküldi a cégbíróságnak a hozzájárulást? Válaszukat előre is köszönöm.

Betéti társaság egyik tagja meghalt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Betéti társaság kültagja meghalt, a társaság gazdasági tevékenységet nem fog folytatni. Hogyan tud megszűnni ilyen körülmények között? El kell indítani, vagy cégbíróság meg kell szüntesse a céget, mivel csak egy tag van? Köszönjük!

Vagyonfelosztási javaslat és határozat egyszerűsített végelszámolásnál Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2018. július 1. után elindított egyszerűsített végelszámolás esetén az eljárás végén a vagyonfelosztási javaslatot és a határozatot kötött formában kell beküldeni a cégbíróságnak. A 21/2016. IM rendelet 13. és 18. melléklete tartalmazza ezeket az iratmintákat, de egyetlen felületen sem találtam ezekre formanyomtatványt. Sajnos, azzal sem vagyok tisztában, hogy hogyan lehet ezeket az iratokat beküldeni a cégbíróságnak. Az E-Papír szolgáltatás nem kínálja fel a cégbíróságot mint címzettet. Szíves válaszát előre is nagyon köszönöm. Üdvözlettel: JM

Egyszerűsített végelszámolás – újabb feladat a könyvelőknek Cikk

Kft. és rt. is választhatja az egyszerűsített végelszámolást a cégtörvény 2018. július 1-jei változása szerint, nem kell hozzá ügyvédi képviselet, a kérelmet pedig nem a cégbíróságnál, hanem az adóhatóságnál kell előterjeszteni.

Adóhatósági cégtörlés Kérdés

Két végelszámolt társaságot a Cégbíróság 2017. 06.20-án törölt, de az adóhatóságnál "v.a"-ként van nyilvántartva. Hol kell eljárni annak érdekében, hogy ez az állapot megfeleljen a Cégbírósági helyzetnek? Köszönettel Takács Gyula

Felszámolásból visszatérés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ellen felszámolási eljárás volt folyamatban 2017.01.19-2017.12.07-ig, amikor is a cégbíróság visszaállította a működését. Milyen bevallásokat kell beadnom, és milyen bevallási időtartamokra erre az esetre?(1765, 1708, 1701, 1771?) Mely időszakokra kell a mérleget közzétenni? Előre is köszönöm a segítségét. Üdvözlettel: Kovács Eszter

Eltiltott cégvezetők – több mint 12 ezren vannak Cikk

A cégbíróság tavaly 12 184 magánszemélyt tiltott el a cégvezetéstől, az érintettek a következő 5 évben nem tölthetnek be cégvezetési, cégképviselői jogköröket és többségi tulajdonosi szerepköröket sem – közölte az Opten céginformációs szolgáltató.

Saját üzletrész értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekre szeretnék választ kapni. Egy kft. a könyv szerinti értéken nyilvántartott 5 millió 200 ezer forint saját üzletrészét 2017.12.29-én eladja 30. millió forintért egy magánszemélynek, pénzmozgás – két részletben – 2018-ban lesz. A szerződést az ügyvéd elkészítette, de a cégbírósághoz csak 2018 januárjában kerül benyújtásra. Ebben az esetben az árfolyamnyereséget 2017. évre (szerződés dátuma) vagy 2018. évre (cégbírósági benyújtás) kell elszámolni? Befolyásolja-e az évek közti elszámolást, hogy a pénzügyi teljesítésre a mérlegkészítés előtt vagy a mérlegkészítés után kerül sor? Mi történik akkor, ha a vételárat csak részben vagy egyáltalán nem egyenlítik ki? Ha az érintett felek egymástól függetlenek, az ügylet igényel-e adóalap-módosítást? Ha a vásárló a kft. egyik tulajdonosa, és az ár a piaci érték felett van, akkor milyen adóalap-módosítást kell elszámolni?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink