21 találat a(z) beszámoló közzététele cimkére
Mérleg után a (könyvelő)világ: kicserélhető-e a már közzétett mérlegbeszámoló? Cikk
Noha a könyvelők mindent megtesznek annak érdekében, hogy a számviteli beszámoló pontosan, hitelt érdemlően mutassa be az adott vállalkozás vagyoni és pénzügyi helyzetét, mégis előfordulhatnak hibák, melyekre már csak a dokumentum közzététele után derül fény. Háromrészes sorozatunkban bemutatjuk a lehetséges problémákat és megoldásokat.
Végelszámolás visszavonása Kérdés
Elrontott végelszámolás Kérdés
A nap kérdése: NAV-vizsgálat egyszerűsített végelszámolás alatti cégnél: kell új vagyonfelosztási javaslat? Cikk
Mi történik, ha a NAV jogkövetési vizsgálatot indít egy olyan cégnél, amely egyszerűsített végelszámolás alatt van, és az ellenőrzés adó- és járulékkülönbözetet állapít meg? Kell új vagyonfelosztási javaslatot készíteni? Olvasói kérdésre Kocsis Zoltán a Dr. Szeiler & Partners Könyvelő és Adótanácsadó Iroda közgazdásza válaszolt.
Ügyvédi iroda – beszámoló közzététele Kérdés
A közgyűlés nem fogadta el a beszámolót – ezek a lehetséges következmények Cikk
A könyvvizsgáló a vizsgálat alapján korlátozás nélküli jelentést, adott ki. A beszámolót azonban a cég nem fogadta el, mi a teendő? Tette fel olvasónk a kérdést, Erdős Gabriella adószakértő pedig válaszolt.
Fióktelep beszámolója Kérdés
Beszámoló közzététele Kérdés
Beszámolók közzététele a koronavírus miatt Kérdés
Kedves Szerkesztőség! Szeretném kérni, ha lehetséges, hogy írjanak a 2019. évi beszámolók közzétételéről, a tao és iparűzési adók befizetési határidejéről, az áfakiutalás gyakoriságának változásáról. Konkrétan Palkovics úr bejelentésének alábbi elemeire gondolok: elhalasztják a beszámolókat, hozzá kapcsolódóan az éves bevallásokat szeptember 30-áig, az EKR-rendszerben biztosíték alóli mentességet vezetnek be, és biztosítják az automatikus visszafizetés lehetőségét is, felgyorsítják az áfavisszaigényléseket, a normál adózóknak 75 napról 30 napra, a megbízható adózóknak 30 napról 20 napra, speciális fizetési könnyítéseket vezetnek be, mint a részletfizetés, fizetési halasztás, adómérséklési lehetőséget teremtenek az eljárások és nyomtatványok egyszerűsítésével, mert én még nem talákoztam konkrétan erre vonatkozó rendelettel, de lehet, hogy ez csak elkerülte a figyelmemet. Köszönöm szépen!
Lakásszövetkezet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéb szervezetek, ezen belül lakásszövetkezetek beszámolójának közzétételével kapcsolatban lenne néhány kérdésem. A pillanatnyi helyzetben közgyűlés összehívására nincs lehetőség. A Lakásszövetkezeti törvény egyértelműen kimondja, hogy éves gazdasági beszámoló és költségvetés ügyében nem lehet írásban szavazni. 1. A vis maior helyzetre tekintettel lehet ezen rendelkezés ellenére írásban szavazni, ha az alapszabály nem tartalmaz erre vonatkozó tiltást? 2. A beszámolót elfogadó közgyűlés nélkül be lehet-e nyújtani az adóhatóságnak a társasági adó, az iparűzési adó bevallását, közzé lehet-e tenni a beszámolót? Adhat-e a bevallások benyújtására, a beszámoló közzétételére utasítást a könyvelőnek a lakásszövetkezet vezetősége? Az Adózóna rendelkezik-e a kérdéskörrel kapcsolatban valamilyen információval, hogy a Kormány milyen módon rendezné a helyzetet? Segítségüket előre is köszönöm! Bné Piros
Társasház beszámolója Kérdés
Kedves Adózóna! Társasház közös képviseletét végezzük, amely rendelkezik adószámmal, de nem folytat bevételszerző tevékenységet, bérköltség nincsen. A 2019-es évtől valóban beszámolót kell közzétenni és a földhivatalnak benyújtani? Sajnos sehol nem találok megbízható forrásból információt. Előre is köszönöm válaszukat.
Közzétehető-e az el nem fogadott beszámoló? Cikk
Közzétehető-e a cég beszámolója, ha az 50-50 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkező tagok egyike a beszámoló elfogadásáról készült taggyűlési jegyzőkönyvet nem írta alá? – kérdezte olvasónk. Dr. Szeiler Nikolett ügyvéd válaszolt.
El nem fogadott beszámoló közzététele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. beszámolja elektronikusan közzétehető-e, beküldhető-e az ügyvezető (nem tag) által abban az esetben, ha az 50-50% tulajdoni hányaddal rendelkező tagok egyike a beszámoló elfogadásáról készült taggyűlési jegyzőkönyvet nem írta alá, mivel a taggyűlésen nem jelent meg? Szóban jelezte, hogy nem szándékozik a beszámolót aláírni, elfogadni. Megoldás-e erre az esetre pl., ha ezt a tagot kiértesítik azzal, hogyha az ismételten összehívott taggyűlésen sem jelenik meg, akkor elfogadottnak tekintik a beszámolót és ezután az ügyvezető elektronikusan beküldi/közzéteszi azt, az el nem fogadás tényének belefoglalásával együtt? Mi a helyzet akkor, ha ez a tag le is írja, miért nem fogadja el a beszámolót. Ebben az esetben hogyan tehető közzé a beszámoló, hiszen ez a cég további működésének feltétele, sőt bírságnak is néz elébe, hiszen nem teljesítette közzétételi kötelezettségét. Köszönettel: Királyné Trieber Anikó
Egyszeres beszámoló közzététele Kérdés
Tisztelt Szakértő! A Szak-Ma c. lap 6. számában 39/2017/06. sz. időszerű kérdésben azt olvastam, hogy az egyszeres könyvvitelt vezető lakásszövetkezet egyszerűsített beszámolóját meg kell küldeni elektronikus úton a Céginformációs Szolgálat részére. Az OBR rendszere a számviteli törvényre alapoz, annak 154. § (1) bekezdése szerint csak kettős könyvvitel esetén kötelező a közzététel. Nem választható opció az egyszeres könyvvitel, ki lehet élesben próbálni. Ha kiválasztjuk az "egyéb szervezetek beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 224/2000. (XII.19.) Korm. rendelet alapján" , a menüben csak a kettős könyvvitelt ajánlja fel, nincs választási lehetőség. A víziközműtársulat is egyszeres könyvvezetést folytat a 479/2016. kormányrendelet alapján, a beszámolóját nem lehet OBR-n közzétenni. Egy évvel ezelőtt nem volt gond, de azóta a CEGINFO_15_EB_05 tipusú beszámolót archívumba helyezték, többé nem alkalmazható. Civil szervezeteknél van ma is egyszeresre a PK-241P, de lakásszövetkezetre, vízközműtársulatra ez nem alkalmazható. Mi a megoldás? A választ előre is köszönjük.
Évközi kiva áttérése Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Az év közben kivára áttérő adózónak a 1771-es bevalláson kívül kell-e más bevallást készítenia akár a NAV felé, akár az önkormányzat felé? Kell-e emiatt beszámolót készítenie és közzétennie? Válaszát előre is köszönöm