604 találat a(z) bejelentési kötelezettség cimkére

Készpénzkifizetés bejelentési kötelezettsége kapcsolt viszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezető tagjának szeretné visszafizetni – a korábban a cégbe befizetett – tagi kölcsön összegét. Ha ez több mint egymillió forint készpénzben, kell-e jelenteni az adóhivatal felé? Köszönettel, Királyné Anikó

Egyszemélyes kft. munkaviszonyban II. Kérdés

Már feltettem ezt a kérdést, de valószínűleg nem voltam egyértelmű. Azt szeretném tudni, hogy ha egyszemélyes kft.-ben a társasági szerződésben az van meghatározva, hogy az ügyvezetői feladatokat az ügyvezető munkaviszonyban látja el, hogyan kell számfejtenem. Az ügyvezetőnek nincsen máshol sem munkaviszonya, sem tagi jogviszonya. A következőképpen kell-e eljárni. A saját kft.-jébe alkalmazottként bejelenteni, és a járulékokat a munkabér (bruttó 180 000 Ft) után megfizetni, és ez alapján válik biztosítottá. Így a fizetendő járulék kevesebb, mintha tagi jövedelemként fizetné meg a garantált bérminimum utáni járulékokat. Jól van ez így? A másik kérdésem, hogy nem kell-e ugyanebbe a kft.-be egy másik jogviszonnyal is bejelenteni mint heti 36 órás munkaviszony melletti tagot, ahol nem vesz ki jövedelmet, és így járulékot sem kell fizetnie, mert már az alkalmazotti státusza után biztosított. Válaszát előre is köszönöm.

Ingatlan bérlése magánszemélytől Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy kft. ingatlant (üzlethelyiséget) bérel egy magánszemélytől, abban az esetben a kft.-nek van bármiféle bejelentési, adózási kötelezettsége a bérbevétellel kapcsolatban az adóhatóság felé? Köszönöm válaszát!

Amerikai magánszemély díjazása Kérdés

Egy rendezvényre fotókiállítást szervezünk egy amerikai fotóművész képeiből. A művész személyesen vesz részt a kiállításon és az instrukciói alapján történik a kiállítás berendezése. Nem tud vállalkozásként számlát kiállítani, magánszemélyként veszi fel a díjazást. Megbízási szerződést kötnénk vele. Milyen bejelentési, adó- és járulék-levonási kötelezettségünk van ezzel kapcsolatban? Az USA-val fennálló kettős adóztatást elkerülő egyezmény alapján a szabad foglalkozás kifejtéséből származó jövedelem az USA-ban adóztatható, ha nem tölt 183 napnál többet Magyarországon. Ez alapján adót nem kell levonni, ha illetőségét igazolja. Mi a helyzet a járulékokkal? A díjazás a magyar szabályok szerint biztosítási kötelezettség alá esne (a megbízási dij meghaladja a minimálbér 30%-át). Ha kell járulékot fizetni, milyen azonosítók, adatok alapján kell ezt teljesíteni?

Székhelyszolgáltató-mizéria: be kell-e jelenteni a nagymamát? Cikk

Múlt hétvégén több szakmai fórumon komoly, de legfőképp indokolatlan kedélyhullámokat gerjesztett az az utolsó pillanatos információ, miszerint legkésőbb hétfőn (2017. január 16-án) be kell jelenteni azt a személyt, vállalkozást, aki, amely székhelyet biztosít, szolgáltat egy vállalkozás számára, akár üzletszerűen végzi, akár szívességi használat, illetve bérlet formájában. Cikkünkben levezetjük, miért nem kell pánikolniuk azoknak a vállalkozásoknak, amelyek például valamelyik tag nagymamájának lakcímére vannak bejegyezve.

Alapítvány végelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogyan történik egy alapítvány végelszámolása? A meglévő vagyonával mi történik? Megszűnés előtt célszerű-e alaptevékenység szerinti költségekre felhasználni a pénzösszegeket? Az alapítói vagyont vissza kell-e fizetni? Mindezeken felül milyen kérdések merülhetnek még fel végelszámoláskor, illetve milyen feladatok, bevallások, bejelentési kötelezettségek vannak, és hova? Kérem, hogy gyakorlatiasan szíveskedjenek a választ megadni, ne csak a jogszabályokra vonatkozó hivatkozással. Válaszukat előre is köszönöm.

Külföldi gyakornok foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk svájci egyetemistát foglalkoztatna, akinek 4 éves a képzése, és 6 hónap gyakorlat kellene neki. Január végétől július végéig foglalkoztatnánk. Milyen teendőink vannak? Megtehetjük, hogy díjazásban nem részesítjük, viszont a szállását fizetjük? Hogyan kell bejelentenünk, illetve milyen szerződést kell kötnünk vele? Köszönöm a segítségüket.

Bejelentési kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. évben induló vállalkozás nem jelentkezett be 2016-ban a környezetvédelmi termékdíj bevallásra. Ebben az esetben, ha 2017-ben szeretne bejelentkezni 2016-ra, akkor ezt a 2016-os vagy már a 2017-es nyomtatványom kell megtennie?

Nagyon meglepődhet a családi ház építtetője, ha jön az ellenőr Cikk

Családi házat építtető magánszemély más magánszemélyeket is megbízhat egyes feladatok ellátásával. A hatóságok – a munkaügyi hatóság és az adóhatóság – megítélése szerint ugyan a családi ház építése nem adóköteles gazdasági tevékenység, mégis az építtető vagy az építést végző magánszemély kifizetőnek és munkáltatónak minősül, és be kell jelentenie a ház körül munkát végző magánszemélyeket.

Magyar társaság Németországban nyújtott szolgáltatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar építőipari kft. egy német társasággal, konzorcium keretében elvállalt egy építőipari munkát Németországban. A munka elvégzését saját magyar munkavállalókkal oldanák meg, külföldi kiküldetésben. A felmerült anyag-, illetve igénybe vett szolgáltatás költsége a konzorciumé. Segítségüket kérném, hogy mi a teendője a magyar vállalkozásnak? (Németországban regisztrálni kell, adószámot igényelni, a tevékenységet bejelenteni stb.) Tájékoztatásukat köszönjük. Négy Szakág Kft.

Leégett házban ragadt nyugtatömbök Kérdés

Tisztelt Szakértő! Másodállású egyéni vállalkozó 2014 novemberében kezdte a vállalkozását. A könyvelője sem 2014-re, sem 2015-re nem adott be szja-bevallást. A kezdetektől fogva keletkezett költségszámlák a könyvelőnél voltak. A nyugtatömböket a könyvelő nem kérte el, csupán a bevételeket kiírta belőle. Ennek semmilyen nyoma nincs. 2016 júniusában lakástűz volt, ahol az egész ház leégett, sajnos a nyugtatömbökkel együtt. Erről hivatalos igazolás van a Katasztrófavédelmi Hivataltól. A költségszámlák megvannak, mivel azok a könyvelőnél voltak. Most utólag kellene a 2014. és a 2015. évet újból lekönyvelni, mivel a korábbi könyvelő semmilyen könyvelést nem végzett. Kérdésem, hogy mi a teendő a bevételt igazoló bizonylatok megsemmisülése miatt? Sajnos, ahogy utólag kiderült, a Katasztrófavédelmi Hivataltól kapott igazolást sem küldte be a könyvelő az adóhatóságnak. 1.) Becsüljük meg a bevételt a költségszámlákhoz képes? 2.) A NAV-nak jelezzük a problémát, és majd a hivatal becsül? Előre is köszönöm a válaszukat. Üdvözlettel: Reinhardt Éva

Nyugta és számla, számlajelentés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbiban. Gépjármű-alkatrész értékesítésével foglalkozó kiskereskedő, a TEÁOR 4532 szám alapján pénztárgéphasználatra kötelezett. A vevőknek a vásárlásokról a pénztárgép által kibocsátott nyugtát ad. Abban az esetben, ha a vevő készpénzes számlát kér a vásárlásáról, a számlát kibocsátja, a pénztárgépbe a fizetendő összeget beüti. Ha a vevő átutalással szeretné rendezni a vásárlását, szintén számlát bocsát ki, és a bankszámlára fog megérkezni az összeg. A kérdés, hogy a bankba megérkező vásárlások ellenértéről kibocsátott számlákat a NAV felé jelenteni kell, illetve kellett volna? Köszönöm a segítséget.

Egyéni ügyvéd, katás vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy jelenleg katás egyéni vállalkozóként üzletviteli tevékenységet folytató személy a jövőben egyéni ügyvédként kíván működni, szintén katás adózóként. Milyen bejelentési kötelezettségei vannak, milyen hatóságok felé, milyen nyomtatványokon? Köszönettel, VL

2017. évi áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017. 01. 01-től a legalább 100 ezer forint áfatartalmú számlákat jelenteni kell a NAV felé? Ennek a részleteit szeretném megkérdezni. Segítségét köszönöm, Ildi

Külföldi munka Kérdés

Tisztelt Adózóna! Újonnan alapított magyarországi székhelyű egyszemélyes kft. végezne burkolómunkát osztrák fővállalkozónak Ausztriában. A kft. magyar dolgozói minden hét elején kiutaznának Ausztriába és hétvégéig a kft. által ott bérelt szállásról járnának dolgozni. A kft. többnyire Magyarországon vásárolt (áfás számlával igazolt) burkolóanyagokat használna fel a kinti munkához. Az elvégzett burkolás anyag- és munkadíját a magyar kft. a vevő és a szállító közösségi adószámának feltüntetésével (közösségen belüli értékesítés+szolgáltatás) áfa nélkül számlázná ki. A kft.-nek Magyarországra kiszámlázott bevétele nem keletkezne, viszont költségei mindkét országból származnának. A magyar egyszemélyes kft. tagja, az osztrák fővállalkozó cégnek is tagja 50 százalékban. Úgy tervezik, hogy az osztrák cégbe lesz bejelentve és fizetik utána az ottani járulékokat, adókat. Az Ausztriában biztosított tagnak a magyar kft.-ben is kell bért számfejteni? Amennyiben igen, akkor mennyi a minimum összeg? A kft. dolgozóinak bérszámfejtése ugyanúgy történik-e, mint egy Magyarországon dolgozó alkalmazotté, vagy van valamilyen különbség a bérszámfejtésükben? A kft.-nek van-e valamilyen bejelentési kötelezettsége bármilyen osztrák hivatal felé? A törvényi előírásoknak megfelelőek lennének-e a számlázással és az áru beszerzéssel kapcsolatban leírtak? Van-e olyan dolog, amit máshogy kell könyvelni, vagy bevallani, mint egy teljesen Magyarországon működő vállalkozás esetében? Várom segítő válaszukat! Tisztelettel: GK

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink