540 találat a(z) bérleti díj cimkére

Ingatlan-bérbeadás késedelmes számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bérbeadó folyamatos szolgáltatást nyújt bérbevevőnek 1 darab reklámhordozó kihelyezésére, vagy annak fenntartására. Ekkor a bérlő úgynevezett fenntartási bérleti díj fizetésére köteles, melynek összege a bérleti díj 40 százaléka. A szerződés szerint a fenntartási díj fizetése a bérbeadó számlája alapján negyedévente történik átutalással, a negyedév 3. hónapjának utolsó napja a fizetési határidő. A felek mindezt 2013.01.01-én írásbeli szerződésben rögzítették, azonban a számlák kiállítása 2013. 04. negyedévétől elmaradt, így a pénzügyi elszámolás sem történt meg. A bérbeadó a szolgáltatást mégis tovább nyújtja a mai napig partnerének, a felek a szolgáltatás fenntartása ellenére nem számoltak el egymással, így most a teljes, 2013.10.01-jétől 2018. 09.30-ig tartó időszakra (5 év) vonatkozóan rendezni szeretnék a helyzetet mind pénzügyi, mind adó szempontból. Most történne meg a számlák kiállítása is visszamenőleg. A fentiekben említett időszak vonatkozásában a bérbeadó tartalmilag ugyanazt a szolgáltatást nyújtja a bérbevevő számára (fenntartási bérleti díj). A kérdés a folyamatosan nyújtott szolgáltatás teljesítési időpontjának és az ügyletek adóalapjának meghatározására vonatkozik. Mely időszakban, milyen teljesítési időpont a szabályos, ha a visszamenőleges számlák kiállítása a mai nap, és milyen következményekkel, szankciókkal számolhatnak a felek? Válaszát köszönöm!

Ingatlanbérlet vagy -értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság a tulajdonában álló lakóingatlanra egy magánszeméllyel olyan szerződést kötött, hogy 10 éven keresztül bérleti díjat fizet, és a tizedik év végén a megfizetett bérleti díj a lakóingatlan vételárának minősül, a magánszemély megszerzi az ingatlan tulajdonjogát. A társaság az ingatlant a készletei között mutatja ki, és a „bérleti díjat” bevételként számolta el. A társaság elszámolásával nem értek egyet. A szerződés tartalma alapján én lízinghez hasonló konstrukciónak tekinteném, abban a formában, hogy a szerződés megkötésének időpontjában az ingatlanértékesítés megtörtént, és az elért nyereség 10 éves időszakra elhatárolandó. A társaság tulajdonában lévő ingatlant a nullás számlaosztáyban mutatnám ki. Válaszát előre is köszönöm.

Bérleti díj külföldi illetőségű magánszemélynek Kérdés

Tisztelt Szakértő(k)! Egy cég bérleti díjat fizet külföldi illetőségű magánszemély részére. Kérdésem, hogy ezt a 08-ason hol kell bevallani M-es lapon vagy csak az A lapon? (Nincs magyarországi adószáma/adóazonosító jele – vagy kéne lennie?) Vonatkozik-e rá a 90 százalékos szabály?!

Egyesületi támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: Egy egyesület (jelen esetben gázművek) szeretné támogatni a vidéki dolgozók sportolását. Milyen módon és arányban teheti ezt meg? Edzőtermi bérletről van szó, ebben az esetben a helyiség bérleti díjának fizetése nem lehet megoldás, mint egy csapatsport esetében (van 4 szakosztály: tenisz, tömegsport, teke, vitorlás). A tagdíj éves összege 5000 forint. Minden csak az alapszabályzattól függ, hogy ezt meghatározzák-e benne, vagy van más is, amit adózási szempontból figyelembe kell venni? Válaszukat előre is köszönöm.

Bérleti díj elszámolása őstermelő saját tulajdonú földterülete után Kérdés

T. Szakértő! Jogosult-e az őstermelő-családi gazdálkodó a saját tulajdonában álló, megművelt szántóföldek után bérleti díjat elszámolni? Ha igen milyen feltételekkel? Köszönöm

Bérleti díj fizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az ipari célú bérleti szerződésben előre, minden hónap első napján kell a bérleti díjat rendezni. Ha a tárgyhó első napja hétvégére (szombatra vagy vasárnapra esik), akkor a fizetés határnapja is tolódik a hónap második vagy harmadik napjára? Vagy esetleg már az előző nap vagyis a megelőző hónap utolsó napján kell kifizetni a bérleti díjat? Válaszát tisztelettel köszönöm!

Beszerzési ár része Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a szíves segítségét kérni készletbeszerzés kérdésében. Adott egy kft., amely fűtőkészülékek beszerzésével és értékesítésével foglalkozik. A beszerzés kétféle módon történik. Az egyik esetben kisteherautót bérelnek és azzal hozzák el a gyártócégtől az árut a kft. telephelyére. Ebben az esetben a kisteherautó bérleti díja, az üzemanyagköltség és az alkalmi fuvaros bére jelenik meg költségként. A másik esetben a gyártócég teherautója szállítja a kft. telephelyére a termékeket fuvarköltség ellenében, ami a számlában felszámításra kerül és a termék árába beépül. A kérdésem az lenne, ha az első megoldással szerzi be a kft. az árut, akkor a termék árában hogyan jelenik meg a a kisteherautó bérleti díja, az üzemanyagköltség és az alkalmi fuvaros bére? Milyen módon lehet az aktuális beszerzéshez kapcsolódó számlában szereplő termékekre felosztani? Hogyan lehetne ezt szabályosan megoldani? Köszönöm szépen előre is szíves válaszát.

Több, de drágább albérlet várja a diákokat Cikk

A befektetői bevásárlásoknak köszönhetően az idén csaknem 10 százalékkal több kiadó lakás közül válogathatnak az egyetemisták a felvételi ponthatárok július végi megállapítása óta, ám az árak is hasonló nagyságrendben nőttek – írja a Népszava pénteki számában.

Végelszámolás zárása utáni bérleti díj, számviteli szolgáltatás díja Kérdés

Tisztelt Szakértő! A https://adozona.hu/kerdesek/2017_8_2_Vegelszamolas_zarasa_utani_bankko_rpr linken megjelent kérdés-válaszhoz kapcsolódva lenne még kérdésem. A végelszámolás utáni költségekként könyvelésre kerülhet három havi bérleti díj is (tekintve, hogy a székhelyhasználatért bérleti díjat fizet a cég a bérbeadónak)? Számla alapján történjék? Számlázza ki a bérbeadó három hónapra? (Eddig havonta kapta és fizette a cég a számlákat.) Költségként közvetlenül lekönyvelem a tárgyévre? Vagy elhatárolás lehetséges az utolsó beszámolóban? A végelszámolás zárása utáni becsült számviteli szolgáltatás díja elhatárolás, vagy az utolsó üzleti év költsége? Köszönöm a válaszát előre is.

Mobilitási célú lakhatási támogatás bizonylata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mobilitási célú lakhatási támogatás nyújtását tervezi a munkáltató. A munkavállaló bérelné a lakást. Az szja-törvény 1. melléklet 9.7.1 a.) pontja szerint "a lakhatási támogatás havi értékeként a munkavállaló által bérelt lakás bizonylattal igazolt havi bérleti díjából a munkáltató által megtérített rész vehető figyelembe. A bizonylat ebben az esetben lehet maga a bérleti szerződés, vagy elég egy a munkavállaló és a főbérlő közötti átvételi bizonylat a bérleti díj rendezéséről, vagy a munkavállaló nevére szóló számlának kell lennie? Válaszát előre is köszönöm!

Lakásfelújítás lakhatásért: így kell adózni a ledolgozott bérleti díj után Cikk

Az egekbe szökő albérletárak miatt a lerobbantabb állapotú, de olcsóbb lakások is egyre inkább a leendő bérlők látókörébe kerülnek. Megoldás lehet a megfelelő színvonalú lakhatásra az is, ha a bérbevevő – a bérbeadó beleegyezésével – újítja fel a lakást, ha hosszabb távon szeretné azt bérelni.

Alapítvány – bérelt ingatlan felújítása bérbeszámításhoz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alapítvány önkormányzattól bérelt, nem lakáscélú ingatlanját támogatásként kapott építőanyagokból, támogatásként kapott építőipari szolgáltatásból és önerőből felújítja (karbantartási kötelezettség körébe tartozó munkák). Számlákat tehát a beruházásokról nem kap. A bérlő által elvégzett munkák értékét a bérbeadó a fizetendő bérleti dijba beszámítja számla ellenében, úgy, hogy ugyanannyi nettó (plusz áfa) bérleti díjról szóló számlát állít ki, mint amennyi a beruházásról szóló, bérlő által kiállított, az önkormányzat nevére szóló számla összege, és a két követelést a felek kompenzálják. A bérleti díj 27 százalékos áfát tartalmaz. Az alapítvány alanyi áfamentes, cél szerinti tevékenysége: nappali ellátó gyermekek, sérült gyermekek részére. Kérdésünk, hogy az alapítvány továbbszámlázhatja-e a támogatásként kapott felújítás bérbeadó által elfogadott összegét? Ha igen, milyen módon (jogcím, áfatartalom)? Segítségét előre köszönöm! Rendszervíz Plusz Kft.

Számla Kérdés

Tisztelt Adózóna! Arra a többször felmerülő kérdésre szeretném válaszukat kérni, hogy egy számlát befogadó társaságnak tudnia kell-e azt egy számla befogadásakor, hogy a bérleti díjat számlázó cégnek áfásan vagy áfamentesen kell számláznia a bérleti díjat?

Adószámos magánszemély ingatlan-bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adószámos magánszemély az ingatlanbérbeadást adókötelessé tette. Kifizetőnek nyújt áfás számlát a bérleti díjról. Ilyen esetben a bérleti díj nettó összegéből köteles a bérlő személyi jövedelemadót vonni?

Közös bérleti díj Kérdés

Kedves Szakértő! Ügyfelem tulajdonosa egy ingatlannak, amire testvérének haszonélvezeti joga van. Az ingatlant most bérbe szeretnék adni, a bérleti díjról számlát kérne a bérlő. Lehetséges-e hogy csak a tulajdonos váltja ki az adószámot és az ő nevén lesz elszámolva bérleti díj, vagy a haszonélvezőnek is kötelező adószám kiváltása és a bérleti díj bevallása? Köszönjük a választ.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink