540 találat a(z) bérleti díj cimkére
Katás, áfás egyéni vállalkozó számlázása Kérdés
Tisztelt Adózóna! Áfás, katás egyéni vállalkozó az alábbi tevékenységek keretében számláz. 773901-Egyéb gép, tárgyi eszköz kölcsönzése és a 773201-Építőipari gép, berendezés kölcsönzése. Az egyéni vállalkozás tulajdonában lévő tárgyi eszközökkel kapcsolatos kiadásokat a saját kft.-jének számlázza ki, például bérleti díjként. Például autót ad bérbe a kft.-nek, annak arányában számláz, hogy például hány órát, napot használta azt a kft., vagy egy nagy csiszológépet bérbe ad, annak arányában, hogy hány üzemórát használta a cég. A kérdésem, hogy az ebből a tevékenységekből származó bevételek ugye katabevételnek minősülnek? Előre is köszönöm válaszát! N. Tünde
Reklámdíj után fizetendő szja Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbi esetben kérném szíves segítségüket. Egy kft. reklámdíjat fizet egy társasháznak. A számla kibocsátója a társasház, a kft. a vevő. A számla 15 százalék szja-t tartalmaz, és az áll a számlán, hogy a 15 százalék adót a bérlő köteles levonni és megfizetni a NAV felé. A társasház az szja nélküli nettó összeget kapja meg. Kérdésem: ebben az esetben is úgy kell eljárni, mint amikor bérleti díjat számfejtek? Ugyanúgy bérszámfejtem, és szerepeltetem a 08-as bevalláson? Segítségüket előre is köszönöm! Üdvözlettel: Kiss Beáta
Lakáskiadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019.09.01-től kiadom a lakásomat Budapesten, és bérelek egy másikat Szentendrén. Le lehet-e vonni a a lakáskiadásból származó bevételemből a bérelt lakás bérleti díját, ahol életvitelszerűen lakom?
GPS-beszerzés áfájának levonhatósága Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem válaszát az alábbi kérdésre. Egy kft. hosszú távú egyedi bérleti szerződés (nem lízing) szerint használ egy személygépjárművet. A bérleti díjat rendszeresen fizeti és a bérletidíj-számla áfatartalmának 50%-át levonásba helyezi. Kérdés: a kft. által a személygépjárműhöz vásárolt GPS (készülék, nem szolgáltatás)számlájának áfatartalmát levonhatja-e, ha igen, hány százalékát? Köszönettel: Adózó
Friss NAV-útmutatás a személygépkocsi-bérlés utáni áfalevonásról Cikk
Kiegészítést tett közzé honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a gazdasági és magáncélra egyaránt használt személygépkocsi bérbevételét terhelő előzetesen felszámított áfa kezelésére vonatkozó tájékoztatóhoz.
Itt vannak a friss albérletárak Cikk
Felélénkítette az albérletek piacát a felsőoktatási ponthatárok kihirdetése, az azt követő tíz napban a magánszemélyek 28 százalékkal több hirdetést adtak fel, mint az azt megelőző tíz napban – derült ki az ingatlan.com legfrissebb körképéből.
Személygépkocsi bérleti díjának áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2018-ban tartós bérleti szerződéssel személygépkocsit bérelt. 2018-ban útnyilvántartás alapján a bérleti díj áfáját visszaigényelte. A cégcélú használat átlagosan kb. 70% volt. (A társaság kizárólag áfalevonásra jogosító tevékenységet végez.) 2019-ben az I. negyedévre folytatta ezt a módszert, azonban most a II. negyedévre a törvény által megengedett 50%-os áfalevonhatóságot választaná az útnyilvántartás alapján végzett megosztás helyett. Jogszerűen megteheti, hogy ugyanarra a személygépkocsira megváltoztatja az alkalmazott levonási módszert? Ha igen, akkor éven belül is változtathat? Válaszát előre is köszönöm. Válaszát előre is köszönöm.
Az áfatörvény 142. § értelmezése 100 ezer forint alatti szolgáltatás esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy felszámolási eljárás alatt álló társaság eszközöket ad bérbe, a bérletidíj-szerződés szerint havi 60 ezer forint plusz áfa. Helyes-e, ha a felszámolás alatt álló társaság havonta 60 ezer forint plusz áfa összegről állítja ki a számláját? Köszönettel.
Személygépkocsi-bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tájékoztatást szeretnék kérni a következőkben: egyéni vállalkozó személygépkocsit bérel. A futamidő egészére vonatkozó bérleti díjról kap egy áfás számlát, majd havonta is kap a bérleti díjról áfás számlát. A kérdésem arra irányul, hogy egyszeres könyvitelben hogyan könyvelendő a bérlet (milyen arányban), és az áfa milyen arányban vonható le? Köszönöm szíves válaszát.
Idegen tulajdonon végzett beruházás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély tulajdonában lévő telekre kft. építene műhelyt, a magánszemély egyben a kft. 50%-os tulajdonosa is. Kft. milyen módon teheti ezt meg? Idegen tulajdonon végzett beruházásként? Ebben az esetben elegendő, ha szívességi bérleti szerződést kötnek, mert a kft. nem áll úgy, hogy a beruházás mellett még bérleti díjat is fizessen? Vagy elég, ha a magánszemély ellenszolgáltatás nélkül hozzájárulást ad kft.-nek, ügyvéd által lepapírozva? Válaszát előre is köszönöm!
Ingatlanbérleti díj átvezetése beszámolónál Kérdés
Kft. magánszemélytől bérel ingatlant, ahol kifizetőként levonja az szja-t és elutalja azt a NAV felé. A főkönyvben az 5549-es egyéb személyi jellegű kifizetésekre teszi a bérszámfejtéskor a program. Kérdésként merül fel, hogy a beszámoló készítésekor átvezessük 522 – Bérleti díjak számlára, vagy maradjon az 5549-en? Válaszukat előre is köszönöm!
Felesbérlet számviteli elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. feles bérleti szerződéssel bérel földet magánszemélytől. A bérleti díj az átlagtermés 30%-a. Hogyan kell a kft. könyveiben végigvezetni a díj kifizetését? Az áfakötelezettséget érinti a kifizetés? A bérleti díj egy részét ténylegesen terményben, a másik részét készpénzben kéri a földtulajdonos. A bérleti szerződés ötéves időtartamra szól. Válaszukat tisztelettel köszönöm: Ácsné Panyor Katalin
Lakásbérlet külföldi munkavállaló részére Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk külföldi munkavállalója részére bérel lakást, a cég és a bérbeadó között létrejött szerződés alapján. Áfás számlát kapunk a bérleti díjról, és az áfát levonásba helyezzük. A nettó bérleti díj levonásra kerül a munkavállaló béréből. Jogosan helyezzük-e levonásba az áfát? Előre is köszönöm válaszát!
Meghatározott időszak dátumai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Meghatározott időszakra és ehhez kapcsolódóan meghatározott összegről szóló megrendelés esetén kötelezően kell alkalmazni az áfatörvény 58. paragrafusában meghatározott időpontokat a számlázás során? Egyszeri bérleti díj számlázása (bérlési adatok: időszak 2019.03.01-15. terembérlés, meghatározott összegért) kötelezően, szabályosan az 58. paragrafus alá tartozik, vagy esetleg lehet esetiként kezelni az ilyen jellegű bérlést? Előre is köszönöm válaszát! Üdvözlettel.
Egyéni vállalkozó bérbe adna, mint magánszemély Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy magánszemély, akinek van két ingatlana, egymás mellett. Ez a magánszemély egyéni vállalkozó fogorvos. Az egyik ingatlanban lakik, a másik a rendelő. Bérbeadhatja-e mint magánszemély a rendelőként használt ingatlant saját egyéni vállalkozásának? A bérleti díjat pedig mint magánszemély leadózná a 15% szja-val. Az egyéni vállalkozó nem katás, szja szerint adózik. A bérleti díj 100 ezer forint lenne, mint magánszemély megfizetné ennek a 90 százaléka után a 15% szja-t, illetve mint egyéni vállalkozó kifizetné magának a bérleti díjat, és befizetné az szja-t, illetve lejelentené a 08-as havi bevalláson. Lehetséges ez így? Köszönjük szépen a segítséget!