123 találat a(z) bérelt ingatlan cimkére
Bérelt ingatlan megvásárlása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk 20 éve bérli egyik kft.-tagunktól az ingatlanát. Ezt az ingatlant szeretnénk megvásárolni. A bérleti szerződésünkben a bérlet időszaka alatt magasabb összegű értéknövelő beruházást is hajthatunk végre, amit meg is tettünk a 20 év alatt. Értéknövelő beruházás bruttó értéke 30 millió forint, a könyv szerinti érték 12 millió forint. Vásárlás után hogyan kell rendezni a bérelt ingatlanon végzett beruházásokat? Piaci értéknek 13 millió forintot határoztunk meg közösen. – A bérbeadó megvásárolja 12 millió forint plusz áfa összegért, vagy térítés nélkül átveszi a magánszemély. Kell-e áfát fizetnie, illetve mi után fizeti a 15 százalék szja-t, szochót? A bérbeadó nem tart igény rá, és nem is hajlandó a beruházási növekmény ellentételezésére. Mi a helyzet az szja-val és az áfával? – A megvásárolt ingatlan értéke csökkenti-e a kivaalapot? – A megvásárolt ingatlan értékére rá kell-e vezetni a bérelt ingatlan T oldalán lévő beruházást és a hozzá tartozó értékcsökkenést? – Adózás szempontjából melyik megoldás lenne a legmegfelelőbb a bérlő és a bérbeadó részéről? Köszönettel: Sáriné
Bérelt épület eredeti állapotának helyreállítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk épületek, irodák bérbeadásával foglalkozik. Egyik bérlővel a bérleti szerződés megszűnésekor megállapodást kötöttünk, hogy kifizeti az épület eredeti állapota helyreállításának költségét (mivel ezt cégünk fogja elvégezni). Hogyan kell könyvelni a kapott összeget? Köszönöm válaszát.
Bérelt ingatlan adózása Kérdés
Ha a társaság ingatlant (adott lakást) bérel, de az nem köthető egy magánszemélyhez, hanem mindig azok a munkavállalók használják, akiknek a munkájuk miatt a másik településre kell utazniuk, jelent-e adózás szempontjából a munkáltatónak és a munkavállalónak adófizetési kötelezettséget?
Bérelt ingatlan, telephely bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. főtevékenysége emberi erőforrás gazdálkodás, amelynek keretében ügyfélszolgálati tevékenységet végez, vagyis megbízói ügyfeleit fogadja és elvégzi a velük kapcsolatos adminisztratív feladatokat. Ezt a tevékenységét saját tulajdonban lévő, vagy bérelt ingatlanokban folytatja saját alkalmazottaival, ezeket az ingatlanokat bejelentette telephelyként, és ezeken a településeken megfizeti a hipát. Van azonban olyan bérelt ingatlana, ahol a fenti tevékenységet nem folytatja, hanem továbbadja bérletbe egy másik cégnek. Kérdésem, hogy ezek a bérelt és tovább bérbe adott ingatlanok keletkeztetnek-e iparűzésiadó-kötelezettséget, illetve ugyanezeket az ingatlanokat be kell-e jelenteni telephelyként? Üdvözlettel: Pintér László
Bérelt ingatlan rezsiköltségének bizonylata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély az ingatlanának egyik helyiségét a saját bt.-jének adja bérbe 0 forintos havidíjért. A használt helyiségre nincs külön mérőóra felszerelve, a szolgáltatók számlái a magánszemély nevére érkeznek. A rezsiköltségek arányos részét a vállalkozás megfizeti. Milyen bizonylatot kell kiállítania a magánszemélynek ahhoz, hogy a vállalkozás is elszámolhassa költségként a víz, áram, fűtés költségét? A magánszemély adószámmal nem rendelkezik. Köszönöm.
Bérelt ingatlanon felújítás Kérdés
Bérelt ingatlanon (határozatlan a bérleti szerződés) felújítást végeznek. (Kettős könyvvitel.) Az épületet teljesen felújítják. Az anyagköltség egyértelmű. Vannak olyan munkálatok, amiben nem vagyok biztos: – bérek, szolgáltatások, – dolgozók bére és járuléka, – egyszerűsített dolgozók bére és járuléka, – villanyszerelési számla, – vízvezeték szerelése, – földmunka (tereprendezés) számla, – asztalosmunkák, – érintésvédelem. Köszönöm szépen előre a segítséget.
Bérelt ingatlanon végzett beruházás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem bérelt ingatlanon végzett felújítás költségelszámolásával és az áfa levonásával kapcsolatos. Cukrászdát és cukrászüzemet működtetek egyéni vállalkozás keretében. A cukrászdát és a cukrászüzemet házastársammal közösen 1995-ben építettük, és az egyéni vállalkozás részére ingyenesen használatba adtuk. A használatbaadási szerződés tartalmazza, hogy a karbantartási, felújítási munkálatok elvégzése a használatba vevő feladata. Kérdésem, hogy a felújítással kapcsolatban felmerült kiadás a felmerülés évében költségként elszámolható-e, vagy csak értékcsökkenthető? A felújítással kapcsolatos kiadás áfatartalma levonásba helyezhető-e? Áfaalany vagyok, az általános szabályok szerint. 1995-ben magánszemélyként építkeztünk, a cukrászda és a cukrászüzem számláiból áfalevonás nem történt. Köszönöm!: Zsmami
Bérelt ingatlan felújítása, berendezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő témában kérem szíves véleményét. Egy kft. magánszemélyektől bérel lakás besorolású ingatlant mintateremnek. Az ingatlant át kell alakítani, mely munkálatokat a bérlő végezteti el, illetve gyártatja le a berendezéseket, amik részben beépített, egyedi bútorok, részben egyéb irodai berendezések. A kérdés az, hogy az átalakítással kapcsolatos beérkező számlák áfája, illetve a bútorok áfája visszaigényelhető lesz e? Köszönettel.
Bérelt ingatlan megvásárlása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. megvásárolja az eddig általa bérelt raktárépületet. A bérlet időszakában a raktáron értéknövelő beruházást hajtott végre magasabb összegben, mint amennyiért a raktárt megvásárolta. A bérelt ingatlanon végzett beruházás után kisvállalkozói beruházási adóalap-kedvezményt vett igénybe. 1. A megvásárolt raktárépületet milyen értéken fogja aktiválni? A megvásárolt értéken, vagy az épületen (a bérlés időszakában) elvégzett beruházási értékkel is növelni kell a bekerülési értéket, vagy az kivezetésre kerül? 2. Mi történik a beruházási adóalap-kedvezménnyel? A bérelt ingatlan megszűnik, de a saját tulajdonába kerül a raktárépület. Keletkezik-e adóalapnövelő tétel? Továbbra is az ingatlanok között tartja nyilván, csak más főkönyvi számon. Előre is köszönöm válaszát.
Ingatlan ingyenes átadása – hogy adózik a kapcsolt vállalkozás? Cikk
Átadható-e térítés nélkül a hozzáépített ingatlan egy kapcsolt vállalkozásnak? Milyen adó- és illetékfizetési kötelezettség keletkezik? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Verbai Tamás jogász, a HÍD Zrt. vezérigazgatója válaszolt.
Adószámos magánszemély: bérelt lakás bérbeadása Cikk
Bérbe adhatja-e egy adószámos magánszemély az általa ingyenesen bérelt lakást, ha igen, milyen bejelentési, illetve közteherfizetési kötelezettség mellett? – kérdezte az Adózóna olvasója. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Bérelt ingatlan értékesítése Kérdés
Magánszemély tulajdonában levő ingatlant kft. részére bérbe ad, ahol a magánszemély a tulajdonos. A kft. az ingatlant felújítja, az áfát visszaigényli és most szeretné eladni az ingatlant. Kérdésem: ez hogyan lehetséges? Kinek kell számlázni (a kft. az ingatlan vonatkozásában az áfát választotta), ki fog utána adózni? Válaszát előre is köszönöm.
Bérelt ingatlannál a felújítási költség áfája levonható-e? Cikk
Olvasónk vásárolt egy családi házat, egy melléképülettel, amelyet a saját kft.-nek ad bérbe, határozatlan időre. A felújítást a kft. aktiválja. Az áfát levonhatja-e a kft.? A kérdésre dr. Bartha László adójogi szakjogász válaszolt.
Levonható-e az áfa bérelt melléképület felújításakor? Cikk
Vásároltunk egy családi házat, az udvaron van egy 200 négyzetméteres melléképület, amelyet határozatlan időre bérbe adunk a saját kft.-nknek. A felújítást a kft. végzi. Levonhatja az áfát a kft., mivel a melléképület nem lakóingatlan? – kérdezte olvasónk. Dr. Bartha László adójogi szakjogász szakértőnk válaszolt.
Bérelt ingatlan felújítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vásároltunk egy családi házat, az udvaron van egy melléképület 200 négyzetméter mellékhelyiséggel. A melléképületet a saját kft.-nknek bérbe adjuk, határozatlan időre. A felújítást a kft. aktiválja. Az áfát levonhatja a kft., mert a melléképület nem lakóingatlan? Köszönettel.