1371 találat a(z) adatszolgáltatás cimkére
Adatszolgáltatás
Esemény
Adatszolgáltatás
Esemény
PTGSZLAH adatszolgáltatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nem használunk online pénztárgépet, minden esetben számlát bocsátunk ki magánszemélyeknek, erről adatot szolgáltatunk PTGSZLAH nyomtatványon. Miről kell adatot szolgáltatni előleg esetén? Az Áfa tv azt mondja, ha magánszemély előleget fizet (900 ezer Ft-ot nem éri el), nem kell nyugtát kibocsátani, tehát ebben az esetben nem kell az előlegszámláról adatot szolgáltatni. A végszámla kiállítása akkor történik, ha teljesül a termékértékesítés, itt viszont már nincs pénzmozgás, a számla fizetendő összege (előleg betudás miatt) 0 Ft. Ilyen esetben kell-e adatot szolgáltatni a végszámláról, ha igen, milyen összegről, a 0 Ft-ról vagy az előleggel növelt összegről?
Küszködik a számlázás online adatszolgáltatásával több külföldi cégcsoport
Cikk
Még jócskán akad olyan cég, amely nem továbbítja online a számlázási adatait a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV), pedig ezzel számlánként 500 ezer forint mulasztási bírságot kockáztat – tudta meg adószakértőktől a Világgazdaság szerdán megjelent cikke szerint.
Bejövő számlák online adatszolgálttása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az áfabevallás keretében nyújtott beérkező számlákkal kapcsolatos adatszolgáltatást hogyan kell értelmezni, abban az esetben, ha a beérkező számla áfatartalma meghaladja ugyan a 100 ezer forintot, de áfát nem vonunk le (például személygépkocsi-beszerzésnél), illetve ha a csak részben vonunk le áfát: például 50 százalékot (személygépkocsi karbantartási számla), amelynél a levont áfarész már nem éri el ugyan a 100 ezer forintot, de a számla teljes áfatartalma igen. Tehát hogyan kell eldönteni a beérkező számlák lejelentési kötelezettségét? Köszönöm válaszát.
Online adatszolgáltatás
Kérdés
Egy stornó számla adatszolgáltatásával kapcsolatban kérdeznénk. Egy májusban kiállított számla júliusban került stornózásra, a vevő nem fogadta el a teljesítést. A stornó számla adatszolgáltatása automatikusan megtörtént, de hibás jelzéssel. „Mennyiség, mennyiségi egység vagy egységár hiányzik (1. sor).” Mi a teendő ebben az esetben? Ezt kaptuk válaszként: Sajnos nem tudok segíteni, ahhoz látni kellene az előzményszámlát és a stornószámát, hogy kiderüljön mi volt a hiba. A hibát jeleztük kérdésünkben: Mennyiség, mennyiségi egység vagy egységár hiányzik (1. sor).” Tehát tartalmi hibás számlát engedett lezárni a program. A kérdés, hogy ilyenkor mi a teendő? Mi a teendő, ha be ment egy adatszolgáltatás, de hibásan?
Adatszolgáltatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha magánszemélynek állítanak ki számlát, melynek áfatartalma több mint 100 ezer forint, kell-e azt jelenteni az online felületen? A törvény másik adóalanyra áthárított adóról beszél, de honnan lehet tudni, hogy a vevő adóalany-e? Tisztelettel: Arany Tamás
Adatszolgáltatás
Esemény
Adatszolgáltatás
Esemény
Online adatszolgáltatás
Kérdés
Egy stornó számla adatszolgáltatásával kapcsolatban kérdeznénk. Egy májusban kiállított számla júliusban került stornózásra, a vevő nem fogadta el a teljesítést. A stornó számla adatszolgáltatása automatikusan megtörtént, de hibás jelzéssel. „Mennyiség, mennyiségi egység vagy egységár hiányzik (1. sor).” Mi a teendő ebben az esetben?
Számlázás külföldi adóalany részére belföldi teljesítés esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértők, Cégünk egyik francia partnere részére belföldi teljesítési hellyel értékesít terméket. A belföldi teljesítési hely miatt áfát felszámítunk. Az online számla bevezetése miatt a számlázóprogramunk magyar adószámot kér az adatszolgáltatáshoz, de nem tudunk róla, hogy lenne magyar áfa-regisztrációja. A kérdésem, hogy kell-e ezt az ügyletet az online számlarendszerben beküldeni, lehet-e magyar adószám nélkül ezt megtenni?
Osztalék 2018
Kérdés
A kft. 2017. évtől kivaalany. Nyereséggel zárta a 2017-es évet, de osztalékfizetésről nem döntött. A korábbi évek eredménytartaléka lehetővé teszi osztalék fizetését. Helyesen jár el a cég, ha taggyűlés keretében dönt osztalékfizetésről? A jegyzőkönyvet kell-e küldeni valahová vagy elég, ha azt maga őrzi és a Határozatok könyvébe rögzíti? Válaszukat köszönöm. Tisztelettel: Csuhai Imréné
Adatszolgáltatás, áfa
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Kérdésem a bejövő számlák adatszolgáltatására vonatkozik. Ugyanúgy kell adatot szolgáltatni az áfabevallás keretén belül a bejövő számlák áfájára vonatkozóan, mint eddig? Ott is érvényes 100 ezer forintos határ (eddig 1 millió volt)? Válaszukat köszönöm.
Evaalany áfa-adatszolgáltatása 2018. július 1-jétől
Kérdés
Evaadóalany nem használ számlázóprogramot, számláit számlatömbből állítja ki. - Kell-e jelenteni, és mikor a NAV felé, ha a számlában szereplő áfa összege eléri a 100 000 forintot? - Összesítő jelentési kötelezettsége (a 100 000 forint áfát elérő vagy meghaladó számlákról) fennáll-e, és mikor kell teljesíteni? - A kapott, befogadott 100 000 forint áfát elérő vagy meghaladó számlákról milyen adatszolgáltatási kötelezettsége van, és mikor? Válaszukat köszönöm. Tisztelettel: Dr. Viszoki Gábor
Pénztárgépbeütési kötelezettség
Kérdés
Kedves Magos Zoltánné! Nagyon köszönöm kimerítő válaszát (amit lentre bemásoltam). Egyetlen kérdés maradt nyitott számomra: Amennyiben alkalmazzuk azt a verziót, hogy számlakiállítás miatt a pénztárgépbe nem ütjük be az adott értékesítést (ami egyébként számlánként nem éri el a 100 ezer forintnyi áfát!), ez esetben nem merüle-e fel a cégnek PTGSZLAH adatszolgáltatási kötelezettsége? Válaszát előre is nagyon köszönöm! "Tisztelt Kérdező! Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (továbbiakban: Áfa tv.) 159. § alapján főszabály szerint az adóalanynak az általa teljesített termékértékesítésről, szolgáltatásnyújtásról számlát kell kibocsátani. Az Áfa tv. 166. § (1) alapján, ha az adóalany a 165. § (1) b) pont alapján (nem adóalany vevő, készpénzes fizetés 900eFt alatt, és a vevő a számla kiállítását nem kéri) mentesül a számlakibocsátási kötelezettség alól, köteles nyugtát kibocsátani. A nyugtakibocsátási kötelezettséget bizonyos – a 48/2013. (XI.15) NGM rendeletben szabályozott - tevékenységi körökben csak online pénztárgéppel lehet teljesíteni. A hivatkozott szabályokból következik, hogy egy ügyletről egyféle bizonylatot kell kiállítani (számlát vagy mentesülés esetén nyugtát). Ugyanarról az ügyletről a számla és nyugta egyidejű kibocsátása a jelenlegi jogszabályi háttér alapján nem merül fel, vagyis nincs olyan előírás, mely szerint a számlával kísért értékesítést a pénztárgépben rögzíteni kellene."