1371 találat a(z) adatszolgáltatás cimkére
Adatszolgáltatás Esemény
Áfabevallás – tételes adatszolgáltatás Kérdés
Tisztelt Adózóna! Két kérdésem lenne. Kérdés 1.: cégünk felvásárlási jegyet bocsát ki, melyben kompenzációs felárat érvényesít. Ha ennek az összege meghaladja a 100 ezer forintot, akkor külön részletezni kell az M lapon? Vagy bármely egyéb módon erről külön adatszolgáltatást kell benyújtani a NAV felé? Második kérdés: egy kft. részünkre kiállított, majd sztornózott egy nagyobb, 100 ezer forint feletti áfaösszegű számlát. Az ügylet valóban meghiúsult, az áru nem volt megfelelő minőségű, az eladó részére visszaszállították. Hogyan tudjuk ezt az áfabevallás M lapján feltüntetni? Köszönöm.
Áfa tételes adatszolgáltatás Kérdés
A befogadott számlák – 100 ezer forint áfatartalom felettiek – esetében a számlán feltüntetett vagy az általam levonásba helyezett áfa összegéről kell adatot szolgáltatni?
Adatszolgáltatás Esemény
Áfa – számla-adatszolgáltatás Kérdés
Szeretném kérdezni, hogy a fordított adózású számlákról kell-e adatot szolgáltatni az online számla-adatszolgáltatásban? Például építőipar, ahol van áthárított áfa, de nem a kiállító fizet.
Számlakibocsátó adatszolgáltatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a kimenő számlák előleglevonása alkalmával történő adatszolgáltatáshoz kapcsolódik az alábbi különböző esetekben: 1. Előlegszámla teljesítése 2018.06.hó, áfatartalma 200 ezer ft, a végszámla 2018.09. havi, amely bruttó összegének áfatartalma 250 ezer ft, amelyből levonva az előleget az áfatartalom 50 ezer ft. 2. Ugyanez az eset, csak az előleg 2018. július havi. 3. Az előleg július havi áfatartalma 200 ezer ft, a végszámla szeptember havi teljes összeg áfatartama 500 ezer ft, az előleggel csökkentett 300 ezer ft. 4. Az előlegszámla júliusi áfatartalma 200 ezer ft, a végszámla szeptemberi, a teljes áfatartalma 200 ezer ft, az előleggel csökkentett áfa nulla. Kérdésem az, hogy a fenti esetekben mit kell tartalmazni a 2018. július 1-jétől érvényes kötelező adatszolgáltatásnak? Mi a teendő, illetve hogyan, mi módon javítható a helytelen adatszolgáltatás? Segítségüket előre is köszönöm.
Adatszolgáltatás Esemény
Adatszolgáltatás Esemény
Számla adatszolgáltatás Kérdés
Szeretném kérdezni, hogy beszerzés esetén az áfabevallásban (M lapon) a 100 000 Ft feletti áfát hogyan kell bevallani? Például, ha ugyanazon szállító esetében 5 db számlának az áfa értéke meghaladja a 100 000 Ft-ot, akkor is kell adatot szolgáltatni róla? És külön külün fel kell-e sorolni a számlákat értékkel? Köszönöm válaszukat
Pénzforgalmi áfa – 100 ezer forint jelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Százezer forint áfát elérő számlákról egy pénzforgalmi áfás vállalkozásnál a kifizetés időszakában, vagy a számlateljesítés időszakában kell adatot szolgáltatni? Köszönettel.
Szolgáltatás nyújtása közösségen belülre Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy alanyi adómentességet választott nonprofit kft. szolgáltat egyéb sporttevékenységet egy közösségen belüli partnernek. A közösségen belüli olasz partnernek nincs érvényes közösségi adószáma. Hogyan kell helyesen eljárni áfa szempontjából? A szolgáltatás nyújtás során nem járhat el alanyi adómentes minőségben a nonprofit kft., így áfa törvény területi hatályán kívüli ügyletről kell kiállítania a számlát, ami az alanyi adómentes értékhatár összegébe nem kerül beszámításra? A 1865-ös áfabevallásban adatot kell szolgáltatni az áfatörvény területi hatályán kívül teljesített szolgáltatásnyújtások adó nélkül számított ellenértéke sorban? Válaszát előre is köszönöm!
Adatszolgáltatás Esemény
Adatszolgáltatás Esemény
Online adatszolgáltatási kötelezettség, áfabevallás M lapjai Cikk
Az általános forgalmi adózás adatszolgáltatási kötelezettségeire vonatkozó szabályok sok új feladatot róttak az adózókra, illetve könyvelőikre, de akad olyan feladat is, amely alól mentesültek. Összefoglaltuk az ezekkel kapcsolatos tudnivalókat.
Különbözeti áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni, hogy milyen módon működik a 100 ezer forint áfát meghaladó számla bejelentése a használt autó kereskedőnél, aki különbözeti áfa szerint adózik. Nyilván a magánszemélynek történt értékesítést nem kell jelenteni. Azt azonban nem tudom, ha adóalany felé történik az értékesítés és az árrés meghaladná a 475 ezer forintot, akkor hogyan kellene számlázni, illetve jelenteni a NAV felé. Tudomásom szerint a számla az eladási árat tartalmazza, amelyből csak a beszerzési árat meghaladó rész (az árrés) áfa köteles. Válaszukat és egyben segítségüket előre is köszönöm.