201 találat a(z) Végrehajtás cimkére

Szerződés, számlázás II. Kérdés

Tisztelt Ügyvédnő! Köszönöm a tájékoztatást. A céggel ma ismét beszéltem, mert hívtak. Közöltem, hogy továbbra is szeretném hallani a hangfelvételt. Közölték, hogy az nincs, de tavaly a telefonos megegyezés után postán kiküldték a szerződést. Én nem kaptam semmilyen levelet ettől a cégtől. Közölték, hogy nem ajánlva és nem is tértivevényesen adták fel, mert az nem kötelező, mivel nem számlát tartalmaz a levél. A bizonyításnál nekem kell bizonyítani, hogy nem kaptam meg a levelet és nem nekik, hogy azt elküldték, és innentől kezdve nem a kedvezményes árat követelik rajtam, hanem a teljes vételárat plusz a kinnlevőségkezelő költségét, mert átadják neki a számlát behajtásra, mivel a szerződés lejárta előtt 15 nappal nem mondtam fel a szerződést. De hogy mondtam volna fel, ha nem tudtam róla.?... De mivel nem fogadom el a kedvezményes árat, ezért a teljes árat hajtják be rajtam. Ez tényleg így van, és akkor most készüljek behajtásra? Előre is köszönöm válaszát. Üdvözlettel: Kovács Éva

Vagyoni részesedés lefoglalása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cégjegyzéken látható, hogy a kft. egyik tagjának vagyoni részesedését a NAV lefoglalta, mivel magánszemélyként adótartozása van. Ilyenkor mi a teendő, ha a cég osztalékot, vagy osztalékelőleget szeretne fizetni a tagnak? A tartozás összegéig a NAV részére kell elutalni a nettó osztalékot? Fel kell venni a kapcsolatot a NAV-val, hogy tudjuk mennyi a tartozás pontos összege?

Követelés bérleti díjból Kérdés

http://adozona.hu/kerdesek/2016_6_21_Koveteles_berleti_dijbol_eor Tisztelt Szakértő! Fenti kérdésünkre választ kaptunk, de sajnos nem fejtettük ki kérdésünkben elég világosan, hogy mi történt - így nem arra kaptunk választ, amire szerettünk volna. Megpróbálnánk még egyszer körülírni a helyzetet: egy magánszemély bérbe ad egy kft.-nek egy helyiséget, amiért is a kft. bérleti díjat fizet. Eddig ugye a kft. levonta a magánszemélynek járó díjból a NAV-ot illető adót és a különbözetet fizette meg a bérbeadó magánszemélynek. Most viszont megkeresést kapott egy végrehajtó irodától, miszerint a magánszemély, akitől a helyiséget bérli, tartozással rendelkezik valaki felé, ezért a végrehajtó felhívta a kft.-t arra, hogy ezentúl a bérleti díjat ne a magánszemély kezeihez, hanem a végrehajtó irodának fizesse be. Tehát a magánszemély tartozik, nem a kft., a magánszemély egy harmadik félnek adós, ami miatt a harmadik fél bírósági végrehajtást kezdeményezett, és amely tartozás behajtását végrehajtó ily módon kívánja megoldani. Mivel a végrehajtó nem bérből való letiltással él, hanem követelésfoglalással, így gyakorlatilag a bérleti díj 100 százaléka visszatartható a magánszemélytől. Kérdésünk abban a tárgyban merült fel, hogy az ily módon a végrehajtó kezeihez megfizetendő bérleti díjból (mely eredetileg a magánszemélyt illette volna a szja levonása után) le kell-e vonjuk eddigiek szerint a szja-t vagy szja levonás nélkül adjuk át a bérleti díjat teljes egészében a végrehajtónak? Válaszát köszönöm.

Letiltás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk alkalmazottjára végrehajtói letiltást kaptunk, melynek főkövetelése 566.793,- Ft, a főkövetelés kamatai összesen 480.499,- Ft, 2016.02.18-ig. A főkövetelés után fizetendő további kamatok 2016.02.19-től a kifizetés napjáig 566.793,- Ft tőkére járó évi 30% kamat, amit a munkáltató számol ki. Ha a tőkét levontuk a munkavállalótól, akkor számolom ki, vagy minden hónapban számolni, illetve vonni kell a kamatot? Azt sem értem, ha a főkövetelés után már a végrehajtásban szerepel a főkövetelés kamata, milyen kamatot kérnek még, mit kell számolni? Köszönettel várom válaszát.

Végrehajtási eljárás bt. beltag ellen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. beltagját a NAV a bt. adótartozásának megfizetésére kötelezte. A határozat még nem jogerős. A beltag nem tudja a tartozást kiegyenlíteni, van viszont rendszeres jövedelme, és ingatlana, amelyet végrehajtás alá tud vonni a NAV. Szeretné ezt elkerülni. A kültag a beltag egyeneságbeli rokona, aki ki tudná fizetni, és hajlandó is lenne kifizetni a tartozást. Hogyan lenne célszerű ezt rendezni? Milyen adó, illetve illeték vonzata lenne a három szereplőnek (beltag, kültag, bt.), ha a határozat jogerőre emelkedése előtt 1. a kültag a beltagtól vállalná át a tartozást, és helyette fizetné be a NAV-hoz (ehhez nyilván szükséges a NAV hozzájárulása) 2. a kültag a bt,-nek adna kölcsönt, és a bt. fizetné ki a tartozást a NAV felé, majd pedig a kültag elengedné a kölcsönt. Kérem mielőbbi szíves válaszát, annak érdekében, hogy a határozat jogerőre emelkedése előtt a kedvezőbb lehetőséget választhassuk. Köszönöm.

Alkalmi munkavállaló, nem idénymunkás – letiltás Kérdés

Dolgozónkat egy éve foglalkoztattuk, amikor végrehajtási letiltás érkezett részére. Egy hónap letiltást tudtunk levonni, amikor a munkaviszonyát megszüntette. A végrehajtót erről tájékoztattuk. Később, mivel a dolgozó nem talált munkát, egyszerűsített munkavállalói szerződéssel foglalkoztattuk alkalomszerűen, néhány napig. Kérdésem: ilyen esetben kell-e vagy lehet-e végrehajtást levonni? Jóhiszeműen vagy rosszhiszeműen alkalmazom úgy, hogy tudom, volt letiltása? Mivel a végrehajtót régebben értesítettem, hogy a munkaviszonya megszűnt, kell-e értesítenem újból, hogy alkalmi munkában foglalkoztatom?

Behajtás ügyvédi irodán keresztül Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk mintegy 30 magánszeméllyel szembeni követelés érvényesítésére ügyvédi irodával kötött szerződést három évvel ezelőtt. A behajtással kapcsolatos levelezést, fizetési meghagyások intézését, valamint a pénz beszedést is az ügyvédi iroda intézte (a törlesztések is az ügyvédi iroda bankszámlájára érkeztek). Az ügyvédi iroda – nagy nehezen – három év után hajlandó volt a követelésekkel, a beszedett pénzekkel elszámolni felénk. Így most adott át részünkre a végrehajtóktól az ügyvédi irodának 2-3 évvel ezelőtt megküldött nyilatkozatokat mintegy 12 darab követelés behajthatatlanságáról. Ezeket 2015-ben vezetnénk ki a könyveinkből, mivel csak most jutott a tudomásunkra a behajthatatlanság ténye a mérlegkészítésig. Kérdésünk ezzel kapcsolatban: Mivel a végrehajtók 2013-2014-ben már kiadták a nyilatkozatokat a behajthatlanságról a követelésekkel kapcsolatban, így helyes-e az, hogy mivel csak most kaptuk meg az ügyvédi irodától, így 2015-ben vezetjük ki a nyilvántartásból egyéb ráfordításként? Egy adóhatósági ellenőrzés ezt kifogásolhatja-e? Vagy önellenőrizni kellene emiatt a 2013., 2014. évi adóbevallásokat, mivel 2013-2014-ben kellett volna kivezetni a követeléseket a végrehajtók levele alapján? Válaszukat előre is köszönöm.

Tartásdíj, végrehajtás – ennyi tiltható le a munkabérből Cikk

A munkavállaló gyermektartásdíj fizetésére kötelezett, havi 200 ezer forint összegben. Nincs ennyi jövedelme, milyen maximális összeg vonható le (50 százalék)? – kérdezte munkáltatója. Hozzátéve: a dolgozónak van más ügyben végrehajtása is, milyen mértékig lehet levonni, ha már az 50 százalék terhelt a gyermektartásdíj miatt? Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.

Letiltás munkabérből Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk gyermektartásdíj fizetésére kötelezett, havi 200 ezer forint összegben. Nincs ennyi jövedelme, milyen maximális összeg vonható le (50 százalék)? Ugyanennek a dolgozónak van más ügyben végrehajtása is, milyen mértékig lehet levonni, ha már az 50 százalék terhelt a gyermektartásdíj miatt? Köszönettel.

Adótartozása van? Inkasszó, letiltás, foglalás, végrehajtás lehet belőle Cikk

Mekkora összeget emelhet le adósától a NAV, mennyi tiltható le a munkabérből, milyen ingóságok foglalhatók le, mikor árverezhető az ingatlan? Összefoglaltuk a fontosabb végrehajtási szabályokat.

Behajtási jutalék letiltás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértők! Abban szeretném a segítségüket kérni, hogy az egyik dolgozónknak van letiltása, ami után 10 százalék behajtási jutalékot is kell vonni. A munkavállaló tartozása jelenleg 27 000 forint. A havi letiltható összeg összesen 11 200 forint, ebből úgy számoltam ki, hogy 10 182 forintot kell utalni a végrehajtást kérőnek és 1 018 forintot kell utalni behajtási jutalékként a végrehajtónak. Remélem, eddig jól gondolkodtam. Ott akadtam el, hogy most mennyi a fennálló tartozás, a 27 000 forintnyi tartozást csak a végrehajtást kérőnek utalt résszel kell csökkenteni, vagy a behajtási jutalék címén a végrehajtónak átutalt összeggel is? Mert nem mindegy, hogy ki fizeti a behajtási jutalékot, ha az összes tartozásból levonom a behajtási jutalékot is, akkor tulajdonképpen a végrehajtást kérő fogja kifizetni, mert ő ennyivel kevesebbet kap meg! Abban szeretném a segítségüket kérni, hogyan kell ezt rendesen csinálni, hogy ne károsítsunk meg senkit! Köszönöm szépen: Krcsik Eszter

Külföldi munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Egy magyarországi cég Ausztriában végez építőipari munkát. Telephellyel külföldön nem rendelkezik, csak magyarországi székhellyel. A munkavállalók munkaszerződésük szerinti munkabér után Magyarországon fizetik az szja-t és a járulékokat. A külföldi keresetet és a napidíjat Ausztriában számfejtik, a kinti bér után csak szja-t vonnak. Ezzel kapcsolatban az alábbi kérdéseimre szeretnék választ kapni: 1. Helyesen járunk el, ha ily módon számoljuk el a béreket? 2. Napidíjat hol kötelező adni? Helyes így, ha az osztrák bérszámfejtő a kinti szabályok szerint számolja el? 3. Végrehajtói letiltás esetén a munkavállaló magyarországi béréből kell csak vonni a letiltást vagy a külföldi bérből is? 4. Amennyiben a dolgozó jövedelemigazolást kér – például hitel felvételéhez –, akkor mindkét helyről kapott bért kell közölni? Ha igen, akkor milyen árfolyammal kell számolni? 5. Kilépéskori adatlapon kötelező feltüntetni az eddig kapott külföldi bért? Előre is köszönöm válaszát!

Végrehajtás bírósági felfüggesztése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Az adózás rendjét illetően teszem fel kérdésemet. Cégünknél az ellenőrzés jogerős határozatban adóhiányt és bírságot állapított meg másodfokon, melyet a bíróságon "megtámadtunk". Kértük a végrehajtás felfüggesztését, melyet meg is kaptunk, így a folyószámlán azt látjuk, hogy elő van írva a tétel egy soron, majd egy másik soron törölve van. Kérdésünk: a fentiektől függetlenül a bírósági per végéig bennmaradunk a köztartozásmentes adatbázisban? (Még benne vagyunk.) Illetve, ha közben az eljárástól függetlenül fizetési könnyítést kérünk, a legrosszabbra számítva, az egyrészt lehetséges-e, másrészt befolyásolja-e a pert valamilyen módon? Köszönettel: Antal Józsefné

Melyik ország hatóságához kell fordulni? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tavalyi évről van egy kifizetetlen számlám egy angol vállalatnál. Magyarországi fióktelepénél végeztem egy szolgáltatást, amit még nem fizettek ki. Forduljak az angol hatóságokhoz vagy Magyarországon is van lehetőség jogorvoslatra? Előre is köszönöm a segítséget.

Áfa végrehajtás alatt álló partnernél Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozási szerződést kötöttünk egy új partnerrel, aki el is végezte a munkát, s közben ellenőriztem az adószámát, és végrehajtás alatt áll. Az áfatörvény 142. paragrafus g) pontja alapján kérdésessé vált számomra, hogy mivel 100 ezer forintnál nagyobb összegű a szolgáltatás, fordított áfázás jön-e szóba. De olyat is hallottam, hogy csak akkor lenne fordított áfa, ha az ügylet a tartozás visszafizetése céljából jött volna létre, s ha nyilatkoztatom a partnert, hogy nem ez történt, akkor áfás számlát ad. Ez nekem nagyon kétesélyes, ezért kérem a segítségét.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 December
H K Sze Cs P Sz V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink