201 találat a(z) Végrehajtás cimkére
Szünetelés alatti bevétel elszámolása Kérdés
Egyéni vállalkozó 4 éve szünetelteti a vállalkozási tevékenységét. A szünetelés megkezdésének időpontja előtt felhalmozott sok adó- és járuléktartozást. Megpróbálta az adóhivatal több esetben a végrehajtást, de eredménytelenül. 2017-ben elévülés miatt a folyószámlát rendezte az adóhivatal, és eltörölte az tartozások jelentős részét. Azt kérdezem, hogy ebben az esetben a régen költségként elszámolt szakképzési hozzájárulást, szochót (amit ugyancsak töröltek) bevételként el kell számolni a 2017. évi adóbevallásban?
Új törvényben lesznek az uniós vámjog végrehajtási szabályai Cikk
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter kedden benyújtotta a parlamentnek az uniós vámjog végrehajtásáról szóló törvényjavaslatot.
Az adóhatóság általános végrehajtó lesz Cikk
A végrehajtások gyorsabbá és hatékonyabbá tételével, ugyanakkor az adósok érdekeinek védelmével is indokolta az adóhatóság által foganatosítandó eljárások körét tartalmazó előterjesztést expozéjában a nemzetgazdasági tárca államtitkára.
Munkabérelőleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállaló 6 havi egyenlő részletben visszafizetendő munkabérelőleget kért. Közben érkezett neki köztartozásból eredő végrehajtás. Jól gondoljuk, hogy először az előleget fizeti vissza, és ha ezen felül marad még a nyugdíjminimumon felül összeg, akkor vonhatjuk csak a végrehajtott összeget? Köszönöm!
Foglalás, letiltás: részletesen az adóvégrehajtási törvényjavaslatról Cikk
Számos ponton módosult, illetve kiegészült a kormány által „Az adóhatóság által foganatosítandó végrehajtási eljárásokról” szóló T/17782. számú törvényjavaslat (Avt.) a jogszabály tervezetéhez képest.
Mi a teendő, ha nem találni a végrehajtót? Kérdés
Egy kft. dolgozójától tartozása miatt letiltottak bizonyos összeget. Bérszámfejtésnél a jogszabályoknak megfelelően levonásra került a havi törlesztés. És itt jön a bökkenő. Az összeget nem tudják utalni, mert nincs fogadó. Próbálkoztak internetes levelezéssel, tértivevényes levéllel megtalálni a végrehajtást elrendelő végrehajtó irodát, sikertelenül. Az kiderült, hogy az eredeti végrehajtó iroda kiadta albérletbe egy másiknak az ügyet, amellyel a kft. kapcsolatban van. A havi letiltások összegét egyelőre egy elkülönített számlán gyűjtjük. Szíveskedjenek tanácsot adni, ilyenkor mi a jogszabályoknak megfelelő további teendőnk? Köszönöm válaszukat.
Házassági különvagyon Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődnék, hogy az anyukám tulajdonát képező gépjármű – amelynek én vagyok az üzembentartója – házassági külön vagyonnak számítana-e, ha azt az anyukám évek múlva nekem ajándékozná?.Ha a házastársamnak van tartozása, akkor ezt az ingóságot az ajándékozás után lefoglalhatja a NAV? Nekem kell majd ezt bizonyítani utólag? Ha a házastársamnak a bt.-ben köztartozása van, az az én saját bt.-mben lévő (anyukám és én alapítottuk még a házasság előtt) vagyont is érintheti? Előre is köszönöm Üdvözlettel: Reinhardt Éva
Adós, fizess azonnal! Külön törvény szigorításokkal az adóvégrehajtásról Cikk
Külön törvénybe kerülnek az adóvégrehajtásra vonatkozó rendelkezések az adózás rendjéről szóló törvény (Art.) újraszabályozásával. Jelentős szigorítás, hogy míg eddig az első fizetési kedvezmény benyújtásától az elbírálásáig szünetelt a végrehajtási eljárás, addig a tervezett módosítás szerint a jövőben ez csak akkor lenne így, ha a fizetési kedvezménnyel érintett tartozás még nem járt le, vagy maximum 8 napja járt le. Az adó-végrehajtási törvény szerint a munkáltatóknak informálniuk kellene az adóhatóságot az adós havonta letiltható jövedelméről, annak változásáról, a letiltást befolyásoló egyéb körülményeiről. Az ingó foglalások esetén – a korábbi szabállyal ellentétben – a lefoglalt ingóságot nem hagynák az adós őrizetében, azt a foglalást követően haladéktalanul elszállítanák.
Újdonságok lesznek az jövedéki adó és az áfa bevallásában Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a jelentős létszámcsökkentés és az adózásban bevezetett könnyítések mellett is eleget tett alapvető feladatának, 2016-ban a gazdasági növekedést meghaladó mértékben, 3,7 százalékkal nőttek a költségvetést megillető adóbevételek, 2017-ben pedig 4,8 százalék az előirányzat. Az eredmények igazolják, hogy a másfél-két éve kezdődött szemléletváltással a hivatal jó úton jár – mondta Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti államtitkára, a NAV vezetője csütörtökön, a Nemzeti Adókonzultáció 2017 adószakmai konferencián.
Adóhátraléka van? Teendők lépésről lépésre Cikk
A NAV minden, az adózók által bevallott, terhére kiszabott, esetlegesen ellenőrzéssel megállapított kötelezettségről és a teljesített befizetésekről adónemenkénti részletezésben egy áttekinthető nyilvántartást, adószámlát vezet. Az adószámla adónemenkénti vagy mindösszesen egyenlege lehet túlfizetéses vagy hátralékos is. A NAV tájékoztatót adott ki a különböző adózási helyzetekben teendő feladatokról.
Ne rejtegesse a bizonyítékokat NAV-ellenőrzéskor! Később mehetnek a kukába? Cikk
Gyakori hiba, hogy a vállalkozások az ellenőrzési eljárás alatt nem adnak át lényeges iratokat az adóhatóságnak, és az iratok csatolását a jogorvoslati eljárásban próbálják pótolni. Jövőre az adóhatóság az ilyen késve beadott iratokat visszautasíthatja, és ezzel a vállalkozás végleg eleshet a számára kedvező bizonyítékok felhasználásától.
Mezőgazdasági ingatlan haszonbérlete, árverezés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adószámos magánszemély (aki egyben kataalany is) tulajdonában van egy mezőgazdasági terület (termőföld), melyre 2014-ben 20 éves időtartamra haszonbérleti szerződést kötött, melyből adómentes bevétele származott. Az ingatlan egy banki hitelnél fedezetül szolgált, melyet az adós (nem az ingatlan tulajdonosa) nem törlesztett, így az végrehajtási eljárás keretében árverezésre kerül az idei évben. Keletkezik-e szja-fizetési kötelezettsége az ingatlan árveréséből származóan a tulajdonváltás miatt? Figyelembe véve, hogy 5 éven belül kikerül a tulajdonából, az átvett haszonbérleti díjak után keletkezik-e adófizetési kötelezettsége? Válaszát köszönöm!
Tévhitek a munkabérből letiltásról: milyen sorrendben, mennyi vonható? Cikk
A bírósági végrehajtásról szóló törvény részletesen szabályozza a munkabérből történő levonás eseteit, annak lehetséges mértékét, a minimummentességet, a sorrendet. Ugyanakkor egyes esetek még a munka törvénykönyvét segítségül hívva is okozhatnak fejtörést. Több letiltás esetén milyen arány az irányadó? Levonhatunk-e a napidíjból? Mikor esedékes a végrehajtási költség?
Végrehajtási költségek Kérdés
A végrehajtással kapcsolatosan felmerült költségeket szeretnénk a vevő folyószámláján is megjeleníteni. De ezek megtérülése elég bizonytalan, sok esetben semmit sem tudunk behajtani. Ezért nem szeretnénk egyéb árbevételként előírni. Mi ennek a könyvelési megoldása? Fontos lenne, hogy a vevő kartonon lássa a kolléga, esetleges befizetéskor ezen költségek megtérítése az első, azt követően jöhet a tőke.
Adótartozása van? Ilyen lépésekre számíthat a NAV-tól Cikk
NAV-on belül az utóbbi években nagyobb hangsúlyt helyeztek a végrehajtás hatékonyságának növelésére. Bár a jogszabályi háttér változatlan, a helyszíni végrehajtások számának a növelését tűzte ki célul a NAV. Az elsődleges cél az adótartozások minél előbbi behajtása, az adótartozás összegétől függő eljárások révén – írja blogjában dr. Fekete Zoltán Titusz (RSM Hungary Adótanácsadó és Pénzügyi Szolgáltató Zrt.).