22 találat a(z) PwC Magyarország cimkére

NIS2: másfél hónap maradt a nyilvántartásba vételre Cikk

A NIS2-direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló 2023. évi XXIII. törvény implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-áig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen, olvasható az PwC Magyarország sajtóközleményében.

Fontos határidő az EPR-ben: még két hétig lehet a tavalyi adatszolgáltatást módosítani Cikk

A 2023. harmadik és negyedik negyedévre vonatkozó kiterjesztett gyártói felelősségi ( EPR) adatszolgáltatásokat 2024. március 31-éig módosíthatják a kötelezettek. A NAV tisztázta, hogy a MOHU által a EPR-díjról kiállított számlák áfakötelesek, olvasható a PwC Magyarország közleményében.

Közeledik a CBAM-jelentés beadásának határideje: sokakat érint, akik nem is tudnak róla Cikk

A Nemzeti Klímavédelmi Hatóság 2024. január 22-étől teszi lehetővé a CBAM átmeneti nyilvántartásba (CBAM Transitional Registry-be) történő regisztrációs kérelmek benyújtását. A regisztráció feltételeit ugyanezen a napon publikálja a Nemzeti Klímavédelmi Hatóság, olvasható a PwC Magyarország sajtóközleményében.

Új áfakulcs 2024-től: ezekre figyeljenek! Cikk

Az Európai Unió Tanácsa 2022. április 5-én a tette közzé 2022/542. irányelvét a 2006/112/EK (a továbbiakban „héa-irányelv”) és az (EU) 2020/285 irányelvnek a hozzáadottértékadó-mértékek tekintetében történő módosításáról (a továbbiakban „Irányelv”), mely különböző speciális szabályokat tartalmaz az ingatlanokkal, online jelenléttel, műalkotásokkal, valamint a tagállamok által alkalmazható héa-kulcsokkal kapcsolatban, írja közleményében a PwC Magyarország.

Nem tervez létszámcsökkentést, de áremelést igen a magyar cégvezetők többsége Cikk

Áremeléssel és a működési költségek mérséklésével enyhítenék a válság hatásait a vezérigazgatók a PwC felmérése szerint. A PwC Magyarország tizenkettedik alkalommal kérdezte meg személyes interjúk keretében a hazai vállalatvezetőket arról, hogyan látják az elkövetkező időszakot, a gazdasági környezetet, saját üzleti helyzetüket, illetve milyen kockázatoktól tartanak és ezekre milyen stratégiai, szervezeti válaszokat formálnak. A felmérésben 267 magyarországi vezérigazgató vett részt 2022 októbere és decembere között.

Globális minimumadó: miként hat a megállapodás a magyar társaságokra, illetve az adórendszerre? Cikk

Az Európai Unió tagállamainak sikerült egyhangú megállapodásra jutniuk a 2022. december 12-i nagyköveti ülésen a globális minimumadóról, amely eredményeként az EU-ban működő multinacionális cégek számára új időszámítás kezdődik. Magyarország számára az egyezség több szempontból is érdekes, mivel egyszerre érinti az országban működő külföldi multinacionális vállalatokat és a legnagyobb magyar központú cégeket is. Ezenfelül a magyar törvényhozást is lépéskényszerbe hozza azzal, hogy a helyi adószabályokat a megváltozott körülményekhez kell igazítani. A PwC Magyarország adószakértői összefoglalták, miként hat a megállapodás a magyar társaságokra, illetve az adórendszerre.

Jogvesztő határidő közeledik a Magyarországon élő brit állampolgároknak Cikk

Azok a Magyarországon élő brit állampolgárok, akik korábban EGT regisztrációs igazolást igényeltek, vagy ugyan nem igényeltek, de a megfelelő dokumentumokkal igazolni tudják, hogy már 2020-ban az országban éltek, év végéig még kedvezményesen kérelmezhetnek nemzeti letelepedési engedélyt, olvasható a PwC Magyarország közleményében.

Bonyolódik a fogyasztói szerződések szabályrendszere január 1-jétől Cikk

Lényeges változásokra kell felkészülniük a vállalkozásoknak 2022. január 1-jétől az áruk adásvételét és a digitális szolgáltatások nyújtását érintő fogyasztói szerződésekkel kapcsolatban. A Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda PwC Legal szakértői sajtóközleményükben elemezték a vonatkozó kormányrendelet legfontosabb elemeit.

Behajthatatlan követelések áfája: 2021. augusztus 30-áig még elévülési időn túl is visszaigényelhető Cikk

A 2021 márciusában közzétett magyar vonatkozású ügyben az Európai Unió Bírósága megállapította, hogy a behajthatatlan követelés áfájának visszatérítésekor az elévülési időt nem az eredeti termékértékesítés, szolgáltatásnyújtás teljesítési időpontjától kell számítani, hanem az az időpont az irányadó, amikor a meg nem fizetés valóban biztossá vált, olvasható a PwC Magyarország elemzésében.

Csúszik a BIREG rendszer július 26-ra tervezett bővítése Cikk

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium („ITM”) korábbi tájékoztatása szerint a mai napra, 2021. július 26-ra tervezték a BIREG rendszerben azt a funkcióbővítést, amely lehetővé, és kötelezővé tette volna az elektronikus engedélykezelést a rakodóhelyek (felrakóhelyek és lerakóhelyek) részére, olvasható a PwC Magyarország oldalán.

Ezek a tisztázatlan kérdések az új építőipari korlátozások terén Cikk

A kormány több olyan rendeletet is kiadott a közelmúltban, amelyek jelentős hatást gyakorolnak mind az építőiparra, mind az építési alapanyagokat kitermelő ágazatra. A bevezetett intézkedések hatással lehetnek a már hatályban lévő szerződések teljesítésére, illetve a futó projektek kivitelezésére is. Ennek oka, hogy ha az állam gyakorolja az elővásárlás jogát, úgy egy hazai eladó nem feltétlenül tudja teljesíteni a külföldi szerződéses partnerei felé vállalt kötelezettségeit, ami szerződésszegést eredményezhet. A PwC Magyarország szakértői összegyűjtötték a legfontosabb tudnivalókat és a tisztázatlan kérdéseket.

Labdarúgó-Európa-bajnokság: mindenkinek van véleménye róla Cikk

A labdarúgó-Európa-bajnokság nyitó mérkőzésének közeledtével hétre hétről egyre több vélemény és komment látott napvilágot. Az UEFA által rendezett torna szervezése körül hónapokig nagy volt a bizonytalanság – a Covid–19-világjárvány miatt egy évet tolódott az időpont, változtak a helyszínek, és kétséges volt az is, hogy nézők előtt zajlik-e az esemény. Végül eltérő megoldások születtek arra vonatkozóan, hogy hány százalékában vehetnek részt szurkolók a mérkőzéseken, ez pedig sok sportszeretőt – vagy éppen a sportot kevésbé kedvelőt – késztetett véleménye megosztására. Hol beszéltek a legtöbbet az Eb-ről? Hogyan ítélték meg az egyes rendező országokban a nyár kiemelkedő eseményét? Ezeket vette górcső alá a PwC Magyarország és a SentiOne elemzőcsapata.

Ledolgozta márciusi veszteségét a Global Top 100 vállalat Cikk

A márciusi alacsony eredményekhez képest visszapattantak a Global Top 100 rangsorban szereplő vállalatok tőkepiaci értékei, de szükségesség válhat a recessziós kockázatok és a részvényértékelések felülvizsgálata – olvasható a PwC Magyarország közleményében.

Jelentős nyugdíjkorhatár-emelés jöhet a felmérések szerint Cikk

Nagyon jelentős nyugdíjkorhatár-emelés jöhet Magyarországon a hazai vezérigazgatók szerint a következő években, derült ki a Portfolio-nak megküldött PwC-felmérésből. A hazai vezérigazgatók ugyanakkor abban is bíznak, hogy a várható élettartam is jelentősen emelkedni fog – írja a portfolio.hu.

Lassuló gazdasági növekedést várnak a cégvezetők 2020-ban Cikk

A magyarországi cégvezetők többsége a globális és a magyar gazdaság növekedésének egyértelmű lassulására számít 2020-ban – derül ki a PwC magyarországi Vezérigazgató Felméréséből.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink