209 találat a(z) Európai Unió cimkére
Alakul az új uniós importellenőrzési rendszer Cikk
Fokozatosan újul meg az importellenőrzési rendszer, amelynek első fázisában idén március 15-étől a postai szolgáltatóknak és a gyorspostai küldeményeket kézbesítő szereplőknek – légi fuvarozásnál – az áru berakodása előtt be kell nyújtaniuk a belépési gyűjtő árunyilatkozat minimális adatkészletét – tájékoztat honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Külföldi munkáltató, magyarországi munkavégzés: adó- és járulékfizetés Cikk
Külföldi munkáltatónak Magyarországról milyen keretek között célszerű dolgozni? Milyen adó- és járulékfizetési kötelezettségek merülnek fel, és ki fizeti ezeket? Olvasói kérdésre Horváthné Szabó Beáta adószakértő válaszolt.
Tiltott állami támogatások: az Európai Bizottság döntéseit gyakran támadják Cikk
Rendkívül aktív küzdelmet folytatott az elmúlt években az agresszív adótervezési struktúrák ellen az Európai Bizottság. Tiltott állami támogatások vonatkozásában több nemzetközi cég által alkalmazott struktúrát megtámadtak, több esetben azonban a Bizottság álláspontját az Európai Unió Bírósága nem osztotta, olvasható a Deloitte elemzésében.
Új uniós energiacímkék a háztartási nagygépeken Cikk
Március 1-jétől minden üzletnek és online kiskereskedőnek alkalmaznia kell az uniós energiacímke új változatát, amely kezdetben négy termékkategóriára vonatkozik: a hűtőszekrényekre és fagyasztókra, a mosogatógépekre, a mosógépekre és a televíziókészülékekre – közölte ma az Európai Bizottság.
Határon átnyúló ügyletek jelentésével kapcsolatos gyakorlati kérdések és válaszok Cikk
Az Európai Unión belüli, adózás területén megvalósuló együttműködés eredményeképp 2018-ban lépett hatályba az az irányelvi módosítás (DAC 6), amely adatszolgáltatási kötelezettség elé állítja az adótanácsadókat, könyvvizsgálókat, közreműködőket, valamint magukat az adózókat az agresszívnek ítélt, határon átnyúló adótervezési megoldásokkal kapcsolatban.
A vártnál nagyobb lett az euróövezeti infláció januárban Cikk
Januárban a vártnál nagyobb emelkedésbe fordult és egy éve a legmagasabb szintre emelkedett az éves fogyasztói árindex az euróövezetben a megelőző öt hónap deflációjából az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdai jelentése alapján.
Lesz függetlenségi népszavazás Skóciában? Cikk
Újabb függetlenségi népszavazásról szóló tervezetet terjesztett elő vasárnap a Skóciában kormányzó Skót Nemzeti Párt (SNP). A dokumentum szerint, ha a májusi skóciai parlamenti választás után ismét az SNP alakíthat kormányt, Skócia újból kérni fogja a brit kormányt arra, hogy ruházza át a skót parlamentre a függetlenségi referendumról szóló törvény megalkotásának kizárólagos hatáskörét.
Brexit: vámok, áfa, járulékok 2021-től Cikk
Az Európai Unió és az Egyesült Királyság 2020. december 24-én, lényegében az utolsó utáni pillanatban, de megegyezésre jutott a 2020. december 31-én lejárt átmeneti időszakot követő együttműködés részleteiről. A Megállapodás számos területre kiterjed, az Andersen Magyarország ismertetője az adózást érintő részeket, tehát a vámokat, az általános forgalmi adót, valamint a társadalombiztosítási járulékfizetés koordinációját érintő fontosabb szabályokat tekinti át.
Brexit: véget ért az átmeneti időszak Cikk
Új szabályok léptek életbe pénteken az Egyesült Királyság és az Európai Unió kapcsolatrendszerében, miután véget ért a brit EU-tagság tavaly januári megszűnése (Brexit) óta érvényben volt átmeneti időszak.
Brexit: túl van a londoni alsóház jóváhagyásán a megállapodás Cikk
A várakozásoknak megfelelően nagy többséggel jóváhagyta szerdán a brit parlament alsóháza az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövőbeni kétoldalú kapcsolatrendszerének feltételeit rögzítő megállapodást
ÁSZ: az uniós pénzek utólagos elszámolása jelentős terhet ró a költségvetésre Cikk
Az Európai Unióból érkező források utólagos kifizetése a központi költségvetés likviditási helyzetét nagyban befolyásolja, a pénzek megelőlegezése az elmúlt években jelentős finanszírozási kihívást jelentett a költségvetés számára – mutatott rá az Állami Számvevőszék (ÁSZ) legújabb elemzésében.
Egyenlő bánásmód: változnak a hatósági szabályok Cikk
December 31-én megszűnik az európai uniós csatlakozásunkkal egyidejűleg az egyenlő bánásmód követelményének érvényesítésére létrehozott, autonóm államigazgatási szervként működő Egyenlő Bánásmód Hatóság, feladatait 2021. január 1-jétől az alapvető jogok biztosa veszi át. Összefoglaljuk a változás legfontosabb részleteit.
Minimum társasági adó az EU-ban? Sokat veszíthet Magyarország Cikk
Hátrányosan érintené Magyarországot, ahol a legalacsonyabb a társasági adó mértéke Európában, az a nemzetközi adóztatási javaslat, mely szerint ha a multinacionális vállalatcsoport a minimum adómérték alatt marad egy adott országban, a különbözetet más ország – elsőként az anyavállalat országa – szedné be helyette. A Pénzügyminisztérium elutasítja ezt a tervet, amit a Niveus Consulting Group is kommentált.
Csökkentek a fogyasztói árak az euróövezetben Cikk
Októberben is csökkentek a fogyasztói árak éves bázison az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdai közleménye alapján.
Webáruházak figyelem! Küszöbön az új áfaszabályozás Cikk
A kormány által a parlamentnek benyújtott, 2021-re vonatkozó adócsomag tartalmazza az e-kereskedelemre vonatkozó új áfaszabályozást. A törvény elfogadása jövő héten várható, a jelentősebb módosítások többnyire 2021. július 1-jén lépnek hatályba, olvasható a Deloitte elemzésében.