1638 találat a(z) EU cimkére
Emelik a dohánytermékek jövedéki adóját
Cikk
Megállapodtak kedden az Európai Unió tagországainak pénzügyminiszterei abban, hogy a dohánytermékek jövedéki adójának kötelező minimális szintje 2014-től ezer szálanként 90 euróra emelkedik - jelentette be Kovács László, az Európai Bizottság vámuniós és adópolitikai felelőse a brüsszeli találkozót követően.
Adóparadicsomok listája: Magyarország a 22-ik
Cikk
Magyarország nevezhető leginkább adóparadicsomnak az új EU-tagállamok közül - írja a Világgazdaság keddi számában.
Az áfa és az országhatár: szállítás az EU-ban
Cikk
A szállítmányozó cégek adózása - országhatárokon átívelő tevékenységükre tekintettel - speciális kezelést és szabályokat igényel. Az általános forgalmi adó megítélésének szempontjából az elsődleges feladat a fuvar irányának meghatározása, vagyis hogy belföldi, közösségi vagy harmadik országbeli fuvarról beszélünk-e.
Iratmegőrzés: mikor tart örökké?
Cikk
Milyen szerepe és feltételei vannak az iratkezelésnek és iratmegőrzésnek az Európai Unióban? Milyen tagállami szabályozás van érvényben Magyarországon, Angliában, Németországban és Franciaországban?
Cégalapítás az EU-ban: költség, tőke, idő
Cikk
Az Európai Unió jogharmonizációs törekvéseinek következtében a különböző cégformák értelmezése, gazdasági, illetve felelősségi tartalma az unió országain belül közel azonos. A cégalapítás feltételei azonban tagállamonként még mindig sokban eltérnek. Elsősorban a tagállamok gazdasági fejlettségéből adódó speciális tényezők, úgymint a cégalapítási procedúra, a költségek, az eltérő tőkekövetelmények számottevően megnehezítik a vállalkozók helyzetét.
Elektronikus számlázás: adattartalom és előnyök
Cikk
Hazánkban is már évek óta az áfatörvénybe integrálálták az elektronikus számlázást, lehetőség teremtve a vállalatok számára, ezt azonban még nem sok társaság használja ki. Minek kell szerepelnie a számlán és milyen előnyöket nyújt?
Mi változik az áfaszabályokban januártól?
Cikk
Komoly változásokat hoz jövő év januárjától az Európai Unió áfairányelvének legutóbbi módosítása, és az ennek eredményeképpen jelentős mértékben átalakuló hazai, általános forgalmi adóra, illetve az adózás rendjére vonatkozó szabályozás. A legfőbb változás a szolgáltatások teljesítési helyének meghatározását érinti, de változnak a negyedéves összesítő nyilatkozatokra, illetve a külföldi adóalanyokat érintő áfa-visszatérítési eljárásra vonatkozó szabályok is - tudatja a Deloitte.
Új tb-szabályok márciustól: kettős járulékfizetés kizárva
Cikk
Az Európai Unió egy 2010 márciusától hatályos rendelete értelmében változnak és egyszerűsödnek az EU-n belül mozgó munkavállalókra vonatkozó társadalombiztosítási szabályok, ez a humánpolitikai szakemberek számára is kihívást jelent - közölte a Deloitte Üzletviteli és Vezetési Tanácsadó Zrt..
Cáfol a román miniszterelnök: nem lesz áfa- és adóemelés
Cikk
Cáfolta szerdán Emil Boc román miniszterelnök, hogy a kormány emelné a 19 százalékos áfát és a 16 százalékos egységes adókulcsot, miután a sajtóban olyan hírek jelentek meg, miszerint a pénzügyminisztérium fontolgatja az adóemelést.
Megszűnik a vámellenőrzés az EU és Svájc között
Cikk
Egyezményt írt alá az Európai Unió és Svájc az egymásközti vámellenőrzés megszüntetéséről. A megállapodás jövő szerdán, július elsején lép hatályba.
Transzferár-szabályozás: hogyan csinálják mások?
Cikk
A transzferár szabályozása az Amerikai Egyesült Államokból indult el. A szabályozás azt hivatott meggátolni, hogy egy cég a külföldi leányvállalatokkal és kapcsolt vállalatokkal folytatott tranzakcióival jelentős összegeket vonjon el az "otthoni" nyereségéből, és csoportosítson át a tranzakciókon keresztül a kedvezőbb adókulccsal rendelkező országokba. Hogy néz ez ki az Európai Unióban?
Helyi adók az Európai Unióban és Magyarországon
Cikk
Öt EU-s tagországban egyáltalán nem kell helyi adót fizetni, és a többi tagállam szabályozása is nagyban eltér egymástól. Európai Uniós körkép a helyi adókról.
Visszajár az áfa, de meddig?
Cikk
Az állami támogatások felhasználásával 2004-2005-ben megvalósított beszerzések áfájának utólagos levonhatóságáról döntött az Európai Bíróság. A vállalkozásoknak iparkodniuk kell, hiszen csak október végéig van lehetőségük benyújtani igényüket az adóhatósághoz.
Vámeljárások: mi jár a megbízható ügyfeleknek?
Cikk
A Vám- és Pénzügyőrség Magyarország uniós csatlakozásakor azt a célt tűzte ki, hogy minél több ügyfelet megtartson, és más, elsősorban külföldi gazdálkodókat is arra ösztönözzön, hogy Magyarországon vámkezeljék áruikat. Mi változott és hogyan?
Ingatlanadó: ki jár a legjobban?
Cikk
Az ingatlanadó alapja – a legtöbb európai országhoz igazodóan – az ingatlan értéke lesz, de értékét és az adó alapját Magyarországon egyre többen vitatják. A jövő héten a Parlament elé kerülő törvényjavaslat – egyebek között – nyitva hagyja azt a kérdést, hogy az ingatlanok értékét lakottan állapítják-e meg, vagy pedig függetlenül attól, hogy hányan élnek benne s vannak oda bejelentve. A VGD Európai Részvénytársaság az Adózóna kérésére 11 országban hasonlította össze az adó mértékét, alapját és alanyait. Az alábbi összefoglalásból az is kiderül, hogy hány országban lehet csökkenteni ingatlanadóval a társasági adót és az hol vonható le a személyi jövedelemadóból.