1224 találat a(z) ügyvezető cimkére
Ügyvezető 36 órán túli munkaviszonya megszűnik Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiban kérném szíves segítségét: egy kft. társasági szerződése alapján a tagok 2 fő ügyvezető/vezető tisztségviselő. A vezető tisztségviselők rendelkeztek eddig máshol 36 órán túli munkaviszonnyal, és a kft.-ben is közreműködtek díjazás nélkül. 2018. 03. 29-én az egyik ügyvezető 36 órán túli munkaviszonya megszűnik. 2018. 03. 30-ától az ügyvezető után a kft.-nek kell megfizetni a garantált minimálbér után a járulékokat, az ő jogviszonya 36 órán túli munkaviszonnyal rendelkező társas vállalkozóból társas vállalkozó? Díjazást kell fizetni részére? Köszönöm a segítséget.
Jogi személy mint vezető tisztségviselő egy másik cégnél Kérdés
Tisztelt Szakértő! Létezik-e olyan, hogy valaki a) 8 órás főállású katás egyéni vállalkozó, és megfizeti az 50 ezer forint tételes adót, és mellette b) két tulajdonos tulajdonában álló kft.-ben – amelyben maga is tag – munkaviszonyban ellátott ügyvezetői tevékenységet folytat egyedüli ügyvezetőként, munkaszerződéssel, részmunkaidőben, heti 4 órás munkaviszonyban mondjuk 20 ezer ft/hó összegért? (A cég nem üzemel, nem csinál semmit, csak pereskedik, és ezért nem lehet még bezárni vagy ügyvezetőt cserélni, viszont így még a heti 4 óra is bőven sok.) Ekkor a fizetendők a havi 50 ezer forint kata és a másodállású részmunkaidős munkaviszonyról szóló szerződésben szereplő 20 ezer forint után fizetendő adók és járulékok a kft.-ben? Illetve mi van olyankor, ha valaki a) 8 órás főállású katás egyéni vállalkozó, megfizeti az 50 ezer forint tételes adót, és mellette b) két tulajdonos tulajdonában álló kft.-ben – amelyben maga is tag, az ügyvezetői tevékenységet a fent leírt egyéni vállalkozás cégszerűen, szerződéssel végzi (azaz nem a magánszemély látja el az ügyvezetést, hanem egy szerződött cég, amely kinevezi ezt az embert a feladatot ellátónak. Ebben az esetben a magánszemély csak tag, az ügyvezetést meg másik cég az egyéni megbízottjaként végzi? Ilyenkor a b) pontnál, a kft.-nél ugye nincs semmi fizetni való utána, hiszen közvetlenül nem áll a magánszemély semmilyen kapcsolatban a kft.-vel, csak az egyéni vállalkozó szerződésén keresztül? Köszönöm.
Kapcsolt vállalkozás II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kiegészíteném a korábbi kérdésemet, amely a következő volt: http://adozona.hu/kerdesek/2018_3_9_Kapcsolt_vallalkozas_swp Mi a helyzet akkor, ha az egyik cégben két ügyvezető van. Ez esetben is kapcsolt a két cég? Hogyan lehetne elkerülni, hogy a két cég kapcsolt legyen? Üdvözlettel: Pete András
Ügyvezető munkaviszonyban Kérdés
Egyszemélyes kft. ügyvezetője az alapító okirat szerint munkaviszonyban látja el a képviseletet és végez szolgáltatást. A cég alapítása előtt tartósan álláskeresőnek minősült. Kérdésem, hogy ez esetben jár neki a 19,5 százalék szochokedvezmény 100 ezer forintig? Köszönöm előre is a választ!
Kft. külföldi ügyvezetőjének járulékfizetése Kérdés
Magyarországi kft. szlovák állampolgárságú ügyvezetője a magyar cégéből havi rendszerességgel megbízási díjat vesz fel az ügyvezetői munka díjazásaként. Az összeg 1 000 000 Ft/hó. Milyen adót és járulékot kell fizetnie ez után, ha egyébként hazájában teljes jogú biztosítottsága, heti 36 órát meghaladó munkaviszonya van, amit A1 tanúsítvánnyal igazolt?
Tulajdonos járulékai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kft. két tulajdonosa van 50-50 százalékban a férj és a feleség. A feleség van megjelölve a társasági szerződésben mint ügyvezető, aki ügyvezetői tevékenységét munkaviszonyban látja el. Egy boltjuk van, használt cikkeket árulnak, úgy dolgoznak, hogy 5 órát a férj és 5 órát a feleség ad el a boltban, egy nap 10 órát vannak nyitva. Egyiküknek sincsen máshol munkaviszonya. Szeretnék csak az 5-5 órákra megfizetni a járulékokat. Milyen megoldást tudna esetleg erre javasolni? Továbbá az is kérdés milyen feor kóddal jelentsem be őket eladó vagy ügyvezető? Valamint, hogy a szakmai minimálbért kötelező-e adni nekik? Nagyon szépen köszönöm szíves segítségét. Kovács-Horváth Adrienn
Kft. ügyvezető, kata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: adott egy kft. három taggal, akik egyben a társaság vezető tisztségviselői is. A kft.-ben főállású munkaviszonyban dolgoznak. Ha át szeretnének lépni a katába, azt hogyan tudják megtenni, és milyen járulékvonzata van? Köszönöm gyors válaszukat.
Társas vállalkozó egyéni vállalkozás mellett Kérdés
Egyéni vállalkozó egy kft.-ben ügyvezető igazgató. Jövedelmet nem vesz ki. A 1041-es nyomtatványon milyen kóddal kell bejelenteni? 08-on 39-es kóddal jelentjük. Előre is köszönöm.
Céges ingatlan használata II. Kérdés
Tisztelt Surányi Imréné! Sajnos alábbi kérdésemre nem kaptam számomra segítő választ, ezért újra megkeresem: "Adott egy nemrég alakult kft., amelybe a cég tulajdonosainak egyike apportált egy ingatlant. Az ingatlan régebben a kft. jelenlegi munkaviszonyos ügyvezetőjének tulajdona volt, aki mindig is az ingatlanban lakott. Más bejelentett lakcíme/tartózkodási helye nincs. (Rokoni kapcsolat van a cég tulajdonosával.) Kérdésem: a cég milyen jogcímen biztosíthat lehetőséget a munkaviszonyos ügyvezetőnek az ingatlanban lakásra, és ez milyen közterhekkel jár? A cég tevékenységei között szerepel az ingatlan-bérbeadás is, amelyet nem tett áfássá." Ön a kiszámlázást javasolta, de akkor pontosítom a kérdést: béren kívüli juttatásként lehet-e és milyen adóterhekkel (lehet-e adómentesen) biztosítani a lakhatást az ügyvezetőnek, és ezt kell-e a munkaszerződésben rögzíteni? Gyors válaszát köszönöm!
Kapcsolt vállalkozás Kérdés
Tisztelt Adózóna! Adott x vállalkozás, mely műanyag fröccsöntéssel foglalkozik, egyszemélyes ügyvezetéssel. Az ügyvezető egy ugyanazon címen szereplő vállalkozás, mely ingatlanhasznosítással foglakozik, ügyvezetője lesz, szintén egyszemélyben. Kapcsolt vállalkozásnak minősül-e innentől a két cég?
Ügyvezető díjazása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyvezetőnk külföldi állampolgár, aki a külföldi anyavállalalatunknál alkalmazott, tehát ott adózik (Ausztria). Nem tartózkodik Magyarországon. Kell-e valamilyen juttatásban részesülnie, elég-e az, ha az anyavállalat átterheli a költségeit (óradíjas átalányszámlázás), kell-e, hogy az ügyvezetésért az anyavállalat bármilyen költséget átterheljen? Van-e a társaságnak adófizetési költelezettsége (pl. eho stb.)? Kell-e valamilyen igazolás, hogy ő külföldön adózik? Köszönöm!
Kft. ügyvezető tulajdonosa egyben katás vállalkozó is Kérdés
A katás vállalkozása tevékenységi körébe olyan tevékenység is tartozik, ami a kft. tevékenységi körébe is. Okozhat ez gondot a későbbiekben?
Nyugdijas, külsős ügyvezető járulék kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. 3-4 éve nem működik, úgynevezett alvócég. Az ügyvezető nem tag, hanem kívülről megbízott, nyugdíjas személy. A tagok máshol főállásban dolgoznak. Az ügyvezető az elmúlt években jövedelmet nem vett fel. Kérdésem az, hogy ezen időszak alatt van-e utána valamilyen fizetési kötelezettsége a kft.-nek? Tisztelettel GMZS
Céges ingatlan használata Kérdés
Tisztelt Adózóna! Adott egy nemrég alakult kft., amelybe a cég tulajdonosainak egyike apportált egy ingatlant. Az ingatlan régebben a kft. jelenlegi munkaviszonyos ügyvezetőjének tulajdona volt, aki mindig is az ingatlanban lakott. Más bejelentett lakcíme/tartózkodási helye nincs. (Rokoni kapcsolat van a cég tulajdonosával.) Kérdésem: a cég milyen jogcímen biztosíthat lehetőséget a munkaviszonyos ügyvezetőnek az ingatlanban lakásra, és ez milyen közterhekkel jár? A cég tevékenységei között szerepel az ingatlan-bérbeadás is, amelyet nem tett áfássá. Válaszukat köszönöm!
Katás egyéni vállalkozó munkaviszony mellett Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy katás egyéni vállalkozó egy betéti társaság 50%-os részesedéssel rendelkező kültagja is. A társasági szerződés szerint a bt. beltagja a személyes közreműködésre kötelezett a képviselet és az ügyvezetés tekintetében, a munkáltatói jogokat is a beltag gyakorolja, azonban a kültag is rendelkezik önálló cég képviseleti joggal, ő is a társaság ügyvezetője. A katás egyéni vállalkozó az 50%-os tulajdonát képező bt.-ben részmunkaidőben (heti 2 órában) munkaviszonyban könyvelési feladatot lát el (a könyvelési feladatok jelenleg reálisan ilyen óraszámban elláthatóak), és ennek megfelelően a garantált bérminimum arányos részének megfelelő munkabérben részesül, az ügyvezetői feladatokért nem részesül külön díjazásban. Kérdésem, hogy a fent vázolt esetben a katás egyéni vállalkozás minősül-e főállásnak, vagy a betéti társaság személyesen közreműködő tagjaként a bt.-ben kell maga után megfizetni a minimálbér után a járulékokat? Válaszukat köszönöm!