1224 találat a(z) ügyvezető cimkére
Kft. ügyvezető megbízási díjazása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes kft.-ben a tulajdonos az ügyvezető. Kötelező munkaviszonyban vagy megbízási viszonyban bejelenteni? Ha igen akkor a szerződést milyen módon lehet megírni? Megbízó és a megbízott ugyanaz lenne. Illetve ezt lehet ingyen végezni?
Ügyvezetői, tagi vagy munkaviszony? Kérdés
Tiszelt Szakértő! Egy alakuló kft. tagja (sehol máshol, semmilyen egyéb jogviszonnyal nem rendelkezik) a legkedvezőbb járulékfizetés érdekében szeretné megtudni, hogy milyen jogviszonyban lássa el feladatát. Ő legyen-e az ügyvezető? Ha ő az ügyvezető 4 órás részmunkaidős munkaviszonyban bruttó 69 000 forintért, akkor keletkezik-e egyéb jogviszonya, ami miatt legalább a minimálbér után fizetnie kell? „A” verzió szerint csak 4 órás ügyvezető és egyéb tekintetben nem működik közre személyesen, „B” verzió szerint külsős ügyvezetőt bíz meg megbízási szerződéssel, és 4 órás munkaviszonyban dolgozna bruttó 69 000 forintért. Induló vállalkozásként a cél, hogy a legkisebb adó- és járulékteher mellett kezdhessen. Válaszát köszönöm!
"Nők 40" + eva Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019. 01. 01-től élek a kedvezményes lehetőséggel, de továbbra is dolgoznék heti 36 órában, munkaviszonyban, de egy evás bt. vezetője vagyok, alkalmazott nincs, én semmilyen jövedelmet nem veszek fel, csak osztalékként. Kérdésem, hogy evás beltag ügyvezetőként van-e valamilyen fizetési kötelezettségem a 36 órás munkaviszonyom mellett? Köszönettel Anna
Ügyvezetői teendők ellátása katás vállalkozóként Kérdés
Tisztelt Adózóna! A 2018.10.07-i kérdésre adott válaszból közölt cikkükhöz kapcsolódóan szeretném megkérdezni, hogy egy kft. ügyvezetői teendőinek ellátása számlázható-e akkor, ha a magánszemély nem tagja a kft.-nek? Tudomásom szerint az ügyvezetői feladatokat munkaviszonyban és megbízási jogviszonyban lehet ellátni, amennyiben nem tagja a vállalkozásnak a magánszemély. Válaszukat előre is köszönöm.
Katás egyéni vállalkozó egyben kft.-ügyvezető is Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó 50 000 Ft katát fizet. Emellett egy kft.-ben díjazás nélkül ügyvezető és tulajdonos is. Kérdésünk, hogy ez így megfelelő-e a járulékfizetés szempontjából? A kft.-ben tevékenységet nem végez, csak az ügyvezetést. Nem kellett volna a kft.-ben társas vállalkozóként legalább minimálbér után járulékot fizetnie és mellette mellékfoglalkozású katásként fizetni havi 25 000 Ft-ot? Köszönettel.
Ügyvezető jelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő, kérem véleményét az alábbi ügyben: kft. tagja, aki egyben ügyvezető is, heti 40 órás munkaidőben ugyanebben a társaságban munkát végez. A társasági szerződés szerint az ügyvezető munkaviszonyban látja el az ügyvezetést. A munkaszerződés szerint a havi munkabér 400 ezer forint, az ügyvezetésért külön díjazásban nem részesül. A munkaviszony heti 40 órával és a megfelelő FEOR kóddal a T1041-es bevalláson jelentve lett, a 08 bevalláson is ennek megfelelően szerepel. Kérdésem, megfelelő-e a jogviszony bejelentése? Be kellett volna-e jelenteni külön FEOR kóddal az ügyvezetést ebben az esetben is, ha nincs belőle jövedelem? Kell-e pótlapon szerepeltetni az ügyvezetői jogviszonyt a 08-as bevallásban? Mit javasol, hogy kell rendezni a hiányosságot, ha van egyáltalán? Válaszát köszönöm.
Ügyvezető Kérdés
Kedves Szakértő! Van-e lehetőség arra, hogy a cég ügyvezetője nulla forint megbízási díjért (járulékfizetési kötelezettség nélkül) lássa el az ügyvezetői feladatokat, s mellette 8 órás garantált bérminimummal munkaviszonyban álljon ugyanannál a cégnél? (Megjegyzés: az ügyvezető tagja is a kft.-nek.) Köszönettel.
Katás bt. beltagja egyben kft. ügyvezetője Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tanácsadással foglalkozó katás bt. magánszemély beltagja katásként van bejelentve, fizeti a havi 50 ezer forint tételes adót. Ez a magánszemély egy kft.-nél – amelynek nem tagja – ingyenesen vállalta az ügyvezetői feladatokat. A megbízási szerződés alapján az ügyvezető a kft. tevékenységének beindulását követően kizárólag jutalékot kap az értékesítés után. Kérdésem az, hogy milyen adó- és járulékfizetési kötelezettség terheli ebben az esetben a magánszemélyt, illetve a kft.-t?
Kültagként bt.-ügyvezető, katás egyéni vállalkozó nyugdíjas közterhei Cikk
Többes státusú vállalkozó közterheiről érkezett olvasói kérdésre Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.
Ügyvezető, aki megbízásos jogviszonyban van a kft.-vel Kérdés
Kedves Szakértők! Ügyfelemnél az ügyvezető, aki eddig 0 forintért megbízásos jogviszonyban látta el a feladatait (az aláírásokat), s eddig volt minimum 36 órás munkaviszonya másik cégben, ami most megszűnt. Amúgy a cég szakmai tevékenységet végez, azt csak az alkalmazott láthatta/láthatja el, 8 órában munkabérért. Most hogyan tovább, amíg az ügyvezető nem kap állást? Vagy nem vállal vállalkozói tevékenységet. Köteles-e a cég utána megfizetni a 40 órás minimálbér utáni járulékokat, úgy, hogy tevékenységet továbbra sem végez a cégben? Vagy van lehetőség 0 forintért vagy esetleg egy minimális (például15 ezer forint) havidíj fejében tovább "ügyvezetősködni", s mellette bejelentkezni egészségügyi szolgáltatási járulékfizetésre, míg nem végez tevékenységet? köszönettel
Ügyvezető tag, egyéb jövedelem adóztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az „A” társaság ügyvezetője a társaságban kizárólag az ügyvezetői feladatokat lát el, de jövedelmet nem vesz fel. Párhuzamosan egy másik „B”cégnek is ügyvezetője, ahol felveszi a rendszeres havi jövedelmét és megfizeti az arra eső járulékait. Sem az „A” sem a ”B” cégben személyesen nem működik közre. Az ügyvezető az „A” cégben rendszeresen ingyenes éttermi szolgáltatást vesz igénybe. A kérdésem az, hogy az ilyen jellegű ingyen kapott juttatás után az „A” cégnek , illetve az ügyvezető tagnak milyen adó- és járulékfizetési kötelezettsége van? Válaszát nagyon köszönöm!
Végelszámolás alatti jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbiakban kérnénk segítségüket: Egyszemélyes kft. elhatározta a társaság jogutód nélküli megszűnését végelszámolási eljárás keretében, melynek kezdete 08.31. A végelszámoló maga a tag, a kft. ügyvezetője, aki ezidáig társas vállalkozás tagjaként volt bejelentve és ennek megfelelően fizette a járulékokat. Végelszámolóként tevékenységéért díjazásban nem részesül az alapítói határozat szerint. Kérdésünk, hogy meg kell-e szüntetnünk a társas vállalkozói jogviszonyát (18T1041-es nyomtatvány beadásával) a végelszámolás kezdetét megelőző nappal, ha máshol semmilyen jogviszonnyal nem rendelkezik, és nem fizet a továbbiakban járulékot, vagy az eljárás lefolytatásáig nem jelenthetjük ki a cégből, és továbbra is fizetnie kell a járulékokat? Az ügyvédjétől kapott információ szerint ebben az esetben nincs járulékfizetési kötelezettsége, de véleményünk szerint ez csak a végelszámolói tevékenységgel összefüggésben igaz, mivel azért juttatást nem kap. Segítségüket köszönjük!
Kiegészítő tevékenységet folytató tag ekhója Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. saját jogú nyugdíjas tagja és ügyvezetője vállalkozásában készülő filmjében produceri feladatokat látna el. Személyes közreműködése okán havonta fizeti az egészségügyi szolgáltatási járulékot, de az ügyvezetésért jövedelmet nem vesz fel. Amennyiben a kft.-vel külön megbízási szerződést köt a produceri tevékenységre, az így kifizetett összegre választhatja-e az ekho szerinti adózási szabályokat?
Anyasági ellátás ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! Partnerünk egyik ügyvezető tagja anyasági ellátásban részesül három kiskorú gyermeke jogán. A cégben jelenleg személyesen nem működik közre. Heti 36 órás jogviszonnyal nem rendelkezett és jelenleg sem rendelkezik. A kérdésem az lenne, hogy az anyasági ellátás ideje alatt a minimálbér után a járulékokat meg kell-e fizetnie, ha jövedelmet sem vesz ki a cégből? Válaszát előre is köszönöm! Petrik Attiláné
Új bt.: ügyvezetők jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Új bt.-ben 2 beltag, 1 kültag van, mindhárman ügyvezetők, rendelkeznek 36 órás munkaviszonnyal. A bt.-ben személyesen közreműködnének a munkában is. Helyesen gondolom, hogy a társasági szerződés aláírása előtt 1041 be kell adnom a 1452 jogviszonyt, viszont a megbízásos jogviszonyt 1202 az ügyvezetésre tekintettel csak akkor kell jelentenem, ha a díjazás meghaladja a minimálbér 30%-át, vagy mindkét jogviszonyt le kell jelenteni, függetlenül a kifizetésektől? Köszönettel: Ibolya