1224 találat a(z) ügyvezető cimkére
Ügyvezető biztosítási jogviszonyának bejelentése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. tulajdonosa és egyben ügyvezetője az ügyvezetést és személyes közreműködést is munkaviszonyban látja el a kft.-ben. A 17T1041 -es bejelentésben nem lehet két munkakört, FEOR számot bejelenteni. Személyes közreműködés például szakács, ezt jelentem be – ez nem gond –, az ügyvezetés bejelentését hogyan tudom megoldani? A munkaszerződésben szerepel mindkét feladat ellátása. Köszönöm válaszát .
Kft. ügyvezetője
Kérdés
Egy egyszemélyes kft. ügyvezetője munkaviszonyban látja el az ügyvezetést. A társasági okiratban ez áll: "Az ügyvezető feladatait a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, az Alapító okirat és az alapító állapítja meg.Az ügyvezető munkáját munkaviszony keretében látja el, díjazását a Társaság alapítója külön határozatban állapítja meg. A társaság dolgozói felett a munkáltatói jogokat az ügyvezető gyakorolja." Kérdésem: az ügyvezetőnek hány órában kell meghatározni a munkaviszonyát és mennyi összegben? Kell-e emellett még az úgynevezett közreműködésért a vállalkozókra vonatkozó garantált minimumbért alkalmazni? Az ügyvezető a főtevékenység szerinti munkát nem végzi, arra munkavállalókat vett fel, brigádvezetővel ellátva. A számlázást végzi, a munkaszerződést, a vállalkozási szerződést írja meg, hivatalos helyeken képviseli a kft. ügyeit, vagyis ügyet vezet. Például: ha az ügyvezetést napi 4 órában végzi munkaviszonyban, meg kell neki fizetni a garantált bérminimum után a járulékot? Vagy az alapító okirat szerint meghatározza a munkaviszony keretében a feladatait?
Ügyvezető munkaviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., ahol "A" és "B" személyek az ügyvezetők, önállóan látják el feladataikat. A társasági szerződésben nincs külön kikötve, hogy az ügyvezetői tisztséget milyen jogviszonyban látják el. Elláthatja-e ügyvezetői státuszát munkaviszonyban "A" személy úgy, hogy a társasági szerződésben külön "A" személy van megnevezve, mint munkáltatói jogok gyakorlója? Ha lehet munkaviszonyban, akkor felette a munkáltatói jogokat a "B" személy vagy a taggyűlés gyakorolja? Segítségét köszönöm!
Bt. az ügyvezető lakásában: be kell-e külön jelenteni?
Cikk
A betéti társaság bejelentett és működő székhelye a cég tulajdonos ügyvezetőjének a tulajdonában lévő ingatlanban van. Van-e a társaságnak az új szabályok szerinti bejelentési kötelezettsége? – kérdezte olvasónk. Dr. Szeiler Nikolett ügyvéd, adótanácsadó szakértőnk válaszolt.
Kapcsolt vállalkozás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném kérni állásfoglalásukat. Fennáll-e a kapcsolt vállalkozás az alábbi cégek valamelyike között, ha: "A" Kft.-ben két tulajdonos van 50-50 százalékos tulajdonrésszel, és ügyvezető mindkettő, egyenlő jogokkal. "B" Kft.-ben egyszemélyes tulajdonos 100 százalékban az "A" Kft. egyik tagjának fia. "C" Kft.-ben "A" Kft. másik tulajdonosának felesége gyakorolja az ügyvezetői jogokat, valamint "A" Kft.-ben 4 órás bejelentett munkaviszonnyal is rendelkezik. Kereskedelmi kapcsolat áll fenn "A" Kft. és "B" Kft. között, valamint "A" Kft. és "C" Kft. között is. A fentiek alapján valamelyik esetben fennáll-e a kapcsoltság? Válaszukat előre is köszönöm: V. Beáta
Ügyvezető nyugdíjba vonulása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője (egyben 100 százalékos tulajdonos) elérte az öregségi nyugdíjkorhatárt. A cégben továbbra is dolgozni fog. Eddig munkaviszonyban (40 órás) volt a kft.-ben, máshol nincs semmilyen jogviszonya, jövedelme. Helyesen járunk-e el, ha – kiegészítő társas vállalkozóként bejelentjük a 1041-es nyomtatványon, – megfizetjük a 7110 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot, – havi 230 ezer forint jövedelmet vesz ki, amely után 10 százalék nyugdíjjárulékot és 15 százalék szja-t vonunk le? Kaphat-e Erzsébet-utalványt ő is, mint a többi dolgozó? Köszönöm válaszát!
Ügyvezető cseden
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy vállalkozás tagja és egyben ügyvezetője csedre menne. Úgy tudom, nem lehet ügyvezető, ha cseden van, mert az keresőtevékenység. Ha ez igaz, akkor őt szabályosan ki kell jelenteni az 1041-es bejelentőlapon és tényleg keresni kell egy másik személy aki ellátja az ügyvezetést? De akkor ez esetben nem fog kapni gyedet, mert azt csak aktív jogviszonnyal járna, ezt jól tudom? Járható-e az az út, hogy mégsem jelentem ki az 1041-esen és jelentem minden hónapban a 1708-as adatszolgáltatáson és 21-es kóddal szüneteltetem a biztosítását, mint egy munkaviszonyosnál, aki fizetés nélküli szabadságon van? Egyáltalán tagi jogviszonyos ügyvezetőnél létezik olyan hogy fizetés nélküli szabadság? Köszönettel KG
Szerb állampolgárságú ügyvezető járulékfizetési kötelezettsége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországon bejegyzett kft. tulajdonosa egyben egyedüli ügyvezetője szerb állampolgár. Ügyvezetésért díjazásban nem részesül, személyesen nem működik közre a társaság tevékenységében, nincs magyarországi tartózkodási helye, lakcíme. Szerbiában napi 8 órás, heti 40 órás munkaviszonnyal rendelkezik. Kérdésem, hogy a társas vállalkozói és ügyvezetői jogviszonyával kapcsolatban van-e járulékfizetési kötelezettsége? Válaszukat előre is köszönöm.
Kiva alapja
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném szíves válaszát. Egyszemélyes kft. ügyvezetője munkaviszony keretében lát el minden tevékenységet. A munkaviszony részmunkaidős. A kft. a kiva szerint adózik. Ebben az esetben a kiva alapja a munkaszerződés szerinti összeg vagy a minimálbér 112,5 százaléka? Az értelmezési problémát az okozza számomra, hogy a kivatörvény szerint a tag = társas vállalkozó. Munkaviszony esetén a közreműködő tag a tb szerint azonban nem minösül társas vállalkozónak. Vonatkozik-e rá tehát a 112,5 százalékos szabály vagy sem? A jogszabály szerint: (2) E fejezet alkalmazásában személyi jellegű kifizetésnek azon személyi jellegű ráfordítás minősül, amely a Tbj. szerint járulékalapot képez az adóévben (ide nem értve a kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vagy társas vállalkozó járulékalapját, valamint a kedvezményezett foglalkoztatott után érvényesíthető kedvezmény éves összegét). A tag esetében személyi jellegű kifizetésként (Tbj. szerint járulékalapot képező összes jövedelemként) a minimálbér 112,5%-át kell figyelembe venni, ha a tagra jutó személyi jellegű ráfordítás ennél alacsonyabb. E bekezdés alkalmazásában a) minimálbér a Tbj. 4. § s) pont 2. alpontja szerinti minimálbér, b) tag a Tbj. szerinti társas vállalkozó Köszönettel.
Külföldi ügyvezető cégkapus regisztrációja
Kérdés
20 éve Magyarországon élő német állampolgár cégkapus regisztrációját sem tudjuk elvégezni, mert állítólag nem tudja őt azonosítani a rendszer. 20 éve Magyarországon fizet szja-t, járulékokat stb. és nem a minimálbér után! Az ügyfélkapu fennállása óta van ügyfélkapuja, személyesen volt adatot egyeztetni a NAV-nál, azért, hogy tökéletesen egyezzenek az eBEV-ben nyilvántartott adatai a központi adatnyilvántartásban szereplő adatokkal. Mégsem tudunk regiszrálni. A legjobb az egészben, hogy nem is tudjuk, hogy hova fordulhatunk a problémával.
Részmunkaidős nyugdíjas ügyvezető tulajdonos járulékai
Kérdés
Nyugdíjas tulajdonos ügyvezetőnek, aki a könyvelést is végzi a mérlegképes képesítése alapján, részmunkaidős munkaviszonyban a tényleges, arányos minibálbér vagy a garantált bérminimum után kell-e fizetnie, illetve milyen járulékokat kell neki és a kft.-nek fizetni? A 1708M-09-ben milyen FEOR és milyen alkalmazás minősége kódot és azonosítót kell használni? Ezen a lapon a részmunkaidős foglalkoztatási 523. sorban a heti órák számát mennyivel kell szerepeltetni, ha a munkaszerződés havi 10 órát ír elő?
Kettős állampolgárságú ügyvezető járulékfizetési kötelezettsége
Kérdés
Ukrán-magyar állampolgár, mindkét helyen lakcímmel, kint is van cége, most itt alapított kft.-t, melynek tulajdonos-ügyvezetője lesz. Keletkezik-e tb-fizetési kötelezettsége? A választ előre is megköszönöm! Üdvözlettel, Földes Gábor
Járulék- és adófizetés egyszemélyes kft. tagjaként, ügyvezetőjeként
Cikk
Egyszemélyes kft. természetes személy tagjának, ügyvezetőjének milyen járulékokat kell fizetnie különböző jogviszonyokban? – kérdezte olvasónk. Széles Imre társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.
Ügyvezetői jogviszony
Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Szeretnék tisztázni egy jogviszonnyal kapcsolatos kérdést. Frissen alakult egy kft., melyben két ügyvezető van és együttes képviseleti joggal rendelkeznek. Az egyik ügyvezető, aki egyben a munkáltatói jogokat gyakorolja, egy másik cégben ügyvezetőként megbízási jogviszonnyal rendelkezik, mellette egyben nappali tagozatos egyetemi hallgató. A másik ügyvezető főállású katás egyéni vállalkozó is. A kérdéseim: 1. A munkáltatói jogokat gyakorló ügyvezető T1041-en való bejelentése ebben az új cégben be kell-e jelenteni társas vállalkozó (tanulmány mellett) 1454-társas vállalkozó közép- vagy felsőfokú nappali tagozaton folytatott tanulmányok mellett, és ezen a jogcím mellett van-e járulékfizetési kötelezettség úgy, hogy a cég még most alakítja arculatát, aktívan még nem működik, bevétele nincs. 2. A főállású katás ügyvezető esetében be kell-e jelenteni mint ügyvezető, ha nem kap onnan semmilyen jövedelmet, illetve ha a bejelentése kötelező, lehet-e megbízási vagy alkalmazotti jogviszonnyal napi pár óra mellett? A társasági szerződés az ügyvezetők személyes közreműködéséről nem rendelkezik. Válaszát előre is köszönöm! K. Ágnes
Ügyvezető díjazása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes kft. természetes személy tagja, ügyvezetője milyen járulékokat kell megfizessen, ha az alapító okirat nem rendelkezik arról, hogy munkaviszonyban vagy személyes közreműködőként látja el az ügyvezetés feladatait és nincs máshol heti 36 órát elérő jogviszonya? Kell-e külön megbízási szerződést készíteni az ügyvezetői tevékenységek ellátására, illetve van-e arra lehetőség, hogy díjazás nélkül végezze a teendőit, személyesen közreműködjön a társaságban? Dolgozhat-e ingyen a kft.-ben és csak a garantált bérminimumra eső járulékokat fizeti meg, szja előleget – mivel nem vesz fel jövedelmet – nem fizet? Milyen bejelentési és járulékfizetési kötelezettség terheli a kft.-t? Válaszukat előre is köszönöm!