32 találat a(z) önrész cimkére

Új autó áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő Ha a társaság új személygépjárművet vásárol nyílt végű lízingre, az önrész áfáját vissza lehet-e igényelni.

Személygékocsi önrészének áfája Kérdés

A fenti című kérdés a mi gondunk is. Tehát a válasz lényege az, hogy az első részlet le nem vonható áfája nem része a bekerülési értéknek a megosztottság miatt. Köszönöm. https://adozona.hu/kerdesek/2019_3_24_Szemelygepkocsi_onresz_AFA_nyilt__bqt

Személygépkocsi önrészének áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném a véleményét. Személygépkocsi nyílt végű pénzügyi lízinggel történő beszerzése esetén, ha az önrész áfájátnem 100%-ban vonja le a társaság, akkor az önrész le nem vont áfatartalma Ön szerint a bekerülési (aktiválási) értek része vagy sem? Én eddig azon az állásponton voltam, hogy nem része a bekerülési értéknek az önrész részben le nem vont áfája (86-osba könyvelve), hiszen az önrész áfáját a személygépkocsi majdani céges használatának arányában lehet levonni. Ezt az áfalevonást pedig korrigálni kell bizonyos időszakonként, ha az önrész áfalevonási aránya magasabb volt a későbbi céges használat arányánál. Nemrég azt hallottam, hogy a nyílt végű pénzügyi lízing keretében megvásárolt személygépkocsi aktiválási értékének része az az áfatartalom, amelyet nem vonunk le az önrésznél. A számviteli törvény 47. § (2) b) bekezdése alapján a bekerülési érték része az előzetesen felszámított, de le nem vonható áfa. Ugyanezen paragrafus (3) bekezdése alapján nem része a bekerülési értéknek az áfatörvény szerint ellenérték arányában megosztott előzetesen felszámított áfa le nem vonható hányada. Véleményem szerint ez utóbbi az arányosított áfára vonatkozik. Jól gondolom? Ez alapján úgy tűnik, hogy a le nem vonható áfa a bekerülési (aktiválási) érték része. De ha ez így van, és a társaság útnyilvántartással támasztja alá a céges használatot, és így folyamatosan változik az személygépkocsi céges használatának aránya, akkor folyamatosan korrigálni kell a személygépkocsi bruttó értéket is? Köszönöm.

Előleg/önrész elszámolása – áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni egy nagyobb értékű termék (jármű, de nem személygépkocsi) értékesítésével kapcsolatban, amely vételárának megfizetése egy külső lízingcég bevonásával történik. Az ügyletben "A" társaság megvásárolja a terméket "B" társaságtól "F" finanszírozó bevonásával, amelyről készül egy háromoldalú adásvételi szerződés is. A szerződés értelmében a jármű értékének egy részét, kb. 10%-át mint önrészt "A" társaság állja, a 90 százalékot pedig "F" finanszírozó fizet meg az eladónak. A pénzügyi teljesítés általában időben elválik, több hónap is eltelhet az önrész befizetése és a termék végső átadása között. Az eladó, azaz "B" társaság oldaláról szeretném a segítségüket kérni, az a kérdés, hogy a befizetett önrészről szükséges-e előlegszámlát kiállítani, majd azt érvényteleníteni az áfatörvény 59. §-a értelmében, ha az értékesítésről a szerződés értelmében "B" köteles "F"-nek a járműértékesítést kiszámlázni a jármű átadásával egy időben? Segítségüket előre is köszönettel.

Casco önrész átvállalása munkavállalótól Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalatnak bérelt céges autói vannak, bizonyos személyek kapják, mindenki névre szólóan a pozíciójához. Csak egy munkavállaló jár az adott autóval. Ha valamelyik munkavállaló összetöri a céges autót, melyen olyan casco van, hogy 10 százalék a vállalt önerő, akkor ebben az esetben a cég kifizeti a 10 százalékot és nem követeli a munkavállalótól. Viszont a munkavállaló törte össze az bérelt gépjárművet, és nem kerül levonásra tőle az önrész, a cég átvállalja a kötelezettséget. Kérdés, ez esetben nem tekinthető-e egy burkolt juttatásnak (amit adózni kellene), hogy az önrészt a cég fizeti? Köszönettel

Nyilt végű pénzügyi lízing, személygépkocsi Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! Ügyfelem személygépkocsit bérel nyílt végű pénzügyi lizinges konstrukcióban. Fizetett bele tavalyi évben előleget, aminek az áfáját az ügyfelem levonatta, majd a kocsi átadása ez évre húzódott, és a bank az önrészről kiadott egy áfás számlát. Most ügyfelem azt nyilatkozza, hogy ennek is vonjuk le az áfáját. Kérdésem, hogy az önrészből, mivel van áfás számla, levonhatom-e az áfát? Válaszukat várom köszönettel

Cégautó-javítás áfája Kérdés

Tisztelt szakértő! Adott egy összetört cégautó, melyet 10 százalék Casco önrésszel megjavítanak. Hogyan könyvelendő az önrész, a kapott biztosítási díj, a javítási számla áfája milyen arányban vonható le? Köszönettel!

Nyílt végű lízing személygépkocsi beszerzésekor Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! Ügyfelelem nyílt végű lízinggel vásárol 20 millió forint értékű személygépkocsit. Befizet 10 millió forint önrészt, de nem tudom, ennek is levonható-e az áfája? Én úgy tudom, a maradványérték áfája nem vonható le. Válaszukat köszönöm

Céges autó cafetériában? Pontos vállalati szabályozás szükséges Cikk

A céges autó sok vállalatnál a béren kívüli juttatások közé tartozik, amit így nem csak üzleti, de magáncélú utazásokra is aktívan használhatnak a dolgozók. Jellemző azonban, hogy azoknál a cégeknél, ahol a flotta mindössze néhány autóból áll, vagy nincs nemzetközi anyavállalati nyomás, ezt cégautó szabályzat teljes hiányában teszik a munkavállalók, amely mind rájuk, mind a munkáltatóra nézve jelentős kockázatot hordoz.

Nyílt végű lízing Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy korlátolt felelősségű társaság nyílt végű pénzügyi lízing keretein belül szeretne személyautót vásárolni. A kérdésünk az lenne, hogy visszaigényelheti-e az áfát az önrész után egy összegben? Illetve az egyes részletek havi áfája visszaigényelhető-e? Válaszukat előre is köszönöm!

Autóvásárláshoz kaphatnak támogatást a kerekesszékesek Cikk

A kerekesszékkel közlekedők személygépkocsi-vásárlásának támogatására hirdetett pályázatot a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Kft. az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) felkérésére.

Biztosító által fizetett kártérítés Kérdés

Casco biztosításra javíttatott személygépkocsi számlájának könyvelését szeretném kérdezni. Olyan esetet amikor az önrészt és a számla áfatartalmát kell fizetni a vállalkozásnak, a számlán szereplő összeg többi részét a biztosító fizeti ki a javító cég felé.

Nyíilt végű pénzügyi lízing (személyautó) Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy betéti társaság nyílt végű pénzügyi lízing keretein belül szeretne személyautót vásárolni. A kérdésünk az lenne, hogy visszaigényelheti-e az áfát az önrész után egy összegben? Illetve az egyes részletek havi áfája visszaigényelhető-e? Az utolsó 10 százalék kivételével. Válaszát előre is köszönöm! Gyenes Ferenc

Összetört mobiltelefon készülék kárrendezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy általunk könyvelt kft. újonnan vásárolt mobiltelefon készüléke összetörött. Az új telefonkészüléket úgy vásárolták meg, hogy kötöttek rá biztosítást. A távközlési cég egy új telefont számlázott le úgy, hogy a cégnek 20 ezer forint önrészt kellett fizetni, a maradékot pedig a biztosító rendezte a távközlési cég felé. Kérdésem, hogy a számla teljes áfaösszege levonható, vagy csak a 20 ezer forint önrész összege után lehet? Van erre az áfatörvényben speciális szabály? Válaszát előre is köszönöm.

Telefonkészülék önrész Kérdés

A munkáltató a céges telefonszám mellé biztosítja munkavállalóinak a szolgáltató nem kártyafüggetlen készülékét, maximum 40 000 forint összegben. A munkavállaló azonban választhat magasabb összegű készüléket, a 40 000 forintos bruttó értékhatár feletti összeg teljes megtérítése mellett. Kérdés: Milyen szövegű és tartalmú számla kiállítása mellett lehet legálisan elszámolni a készülék keretösszeg feletti többletköltségének munkavállaló felé történő átterhelését? Példa: Amennyiben egy 100 000 forint értékű telefonkészülék kerül beszerzésre a munkáltató által, a munkavállaló 60 000 forint összeg megtérítésére kötelezett. Milyen jogcímen számlázható ki a 60 000 forint, hogy ne legyen természetbeni juttatás, illetve járulékfizetési kötelezettség? Mi a helyes dokumentálási rend? A beszerzéskor egyáltatlán kinek a nevére szóljon a teljes (magas összegű) számla? A 40 000 forint munkáltató által vállalt keretösszeg adómentes módon hogyan kerülhet annak a munkavállalónak megtérítésre, aki magasabb értékű készüléket választ? A keretösszegen belüli készülék biztosítása megítélésünk szerint nem járulékköteles. Amennyiben megszűnik a jogviszony, és a munkavállaló igényt tart az általa használt a készülékre, mi az eljárás, ha csak a 40 000 forintos keretűt vette igénybe a munkavállaló, nem volt kerettúllépés? Hogyan kell dokumentálni, hogy legálisan a munkavállaló tulajdonába került a készülék a munkaviszony megszűnésekor, bár ellenérték megfizetésére nem került sor?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Temetési segély összege

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Csoportos hipa

Szipszer Tamás

adószakértő

Egyéni vállalkozó által nyújtott adomány

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 July
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Együttműködő partnereink