299 találat a(z) átalakulás cimkére

Egyéni vállalkozásból kft. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egyéni vállalkozó, tevékenysége bortermelő, saját borát értékesíti is. Szeretne kft.-vé alakulni. Tudomásom szerint ezt két lépésben tudja megtenni. Egyéni vállalkozó nem tud átalakulni, először egyéni céget alapít, utána alakulhat kft.-vé. Kérem szíves tájékoztatását, hogy lenne a legegyszerűbb, költségkímélőbb ez a folyamat, tekintettel a tevékenységéből eredő különböző speciális szakhatósági és VPOP engedélyekre is. Köszönöm. Km

Átalakulás Kérdés

Adott egy átalányadózó, áfakörös őstermelő, aki a szüleivel közös őstermelői igazolvány birtokában gazdálkodik. Adószámmal és igazolvánnyal csak ő rendelkezik. Földterületek és állatok vannak az ő nevén és az édesapjáén is. Mindketten rendelkeznek tenyészetkóddal és regisztrációs számmal. Minden bevételükkel (támogatásokat is beleértve) közösen (3 fő) számolnak el. Most azt tervezik, hogy családi gazdaságot hoznak létre, úgy, hogy bevennék maguk mellé a gazdálkodó két kiskorú gyermekét. Kérdésem: lehet egy családi gazdaságnak olyan tagja a gazdaság vezetőjén kívül, akinek van saját tenyészete, saját területei, melyek után saját névre kap támogatásokat? Ha igen, akkor az, ugyanúgy a családi gazdaság közös bevétele, mint azok a támogatások, melyek a gazdaság vezetője nevére szólnak? Ha nem, akkor szétválnának és két külön családi gazdaságot alapítanának még idén. Ebben az esetben, hogyan kell eljárniuk? A közös őstermelői igazolványt leadják, és mindketten új igazolványt váltanak ki? Az eredeti gazdának ugye megmaradna az adószáma, csak az édesapjának kell újat (eddig nem is volt neki) kérnie? Tárgyévet követően a februári szja-bevallásban hogyan kell elszámolniuk? Kérem szépen, hogy lehetőség szerint minél gyorsabban válaszoljanak, mert a gazda szeretne a lehető leghamarabb és legegyszerűbben bővülni. Válaszát előre is köszönjük! Tisztelettel: Ván Barna/ Ván Iroda Kft.

Sokat veszíthet, ha ezekre nem figyel Cikk

A különböző társaságiadó-kedvezményekhez nem elég a jogszabályoknak megfelelően fejleszteni, beruházni, részesedést szerezni, hanem ezt záros határidőn belül jelenteni vagy kérelmezni kell.

Kötelező kűrök az IFRS-nél áttéréskor, átalakuláskor Cikk

Jócskán akad papírmunk az IFRS-re való áttérést megelőzően. Ugyanez a helyzet, ha a cég önszántából vagy kötelezően visszatérne a számviteli törvény szerinti beszámolóra, továbbá ha átalakul vagy megszűnik.

Ingatlan áfasorsa cég átalakulásakor, apportkor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy milyen összefüggés van az egyes cégek (jogelőd, jogutód) ingatlanügyletekre történő eltérő áfa választásának, és az átalakulás/apport áfabeli megítélésének (17-18. §)? Mikor minősül az átalakulás/apport áfakörön kívüli eseménynek, és mikor áll be az áfafizetési kötelezettség? Kérem, szíveskedjen megírni valamennyi ingatlanügyletre történő választás lehetőségét figyelembe véve (például jogelőd/apportáló cég - 4 igen, jogutód/apportot kapó cég - 3 igen) a választ. Üdvözlettel: Szekeres Zsolt

Ügyvédi iroda átalakulása egyéni ügyvéddé Kérdés

Tisztelt Adózóna! Érdeklődnék, hogy mi a menete annak, ha egy egyszemélyes ügyvédi irodából egyéni ügyvéddé átalakulok, illetve, ez lehetséges-e akkor, ha 1 hónap múlva szülés miatt szüneteltetni fogom a praxisomat 2016. 12. 31-éig? Lehetséges-e, hogy a szünetelés előtt elindítva, a szünetelés alatt megtörténjen az átalakulás? Ha igen, akkor mi ennek a menete? Köszönettel: K. I.

Átalakulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt. átalakult kft.-vé, az ezzel kapcsolatos munkaügyi teendőkről szeretnék kérdezni. Az átalakulás társasági jogi jogutódlás. A következő kérdésekre szeretnék válasz kapni: A jogutódlás napja a kft. cégbírósági bejegyzésének napja? A munkavállalókat T1041-es nyomtatványon bejelentem a jogelőd megnevezésével. Milyen tájékoztatási kötelezettsége van a jogutódnak és a jogelődnek a munkavállalók felé, és milyen határidővel? Munkaszerződés, kilépő papír, munkaszerződés-módosítás kell ebben az esetben? Ha hónapon belül megy végbe az átalakulás, a havi bevallást (08-as) hogyan kell beadni, mind a jogelődnek, mind a jogutódnak? A bt. (jogelőd) alkalmi munkavállalókat foglalkoztatott, az átalakulás napját még nem tudjuk. Ha az alkalmi munkavállalók bejelentése alatt történik meg az átalakulás, hogyan tudom azt módosítani? Ebben az esetben már a jogutód havi bevallásában jelölöm az alkalmi munkavállalók kifizetéseit? Várom mielőbbi válaszukat.

Bt. átalakulás kft.-vé Kérdés

Tisztelt Szakértő! Betéti társaság kft.-vé alakul. Ebben az esetben a bt.-nek a teljes zárása elkészül. Könyvvizsgáló kell az évközi, illetve záró mérleghez? 71-es nyomtatványt kell benyújtani, vagy teljes zárást közzétéve? Milyen teendők vannak ilyenkor a bt. esetében? Hogyan történik a társasági adó? Teljes elszámolással? Az átalakult kft. társasági adó előlege a bt.-ből adódik majd? Köszönöm válaszát

Kötelező feltőkésítés Kérdés

Mit tehet az a kft.-tulajdonos, aki 2016. március 16-áig nem tudja feltőkésíteni a cégét a minimális szintre, de még azt sem képes megtenni, hogy átalakuljon? Ez utóbbi is nagy anyagi terhet jelent számára. Milyen következménye lesz, ha tőkemelés nélkül tovább folytatja a működését?

Átalakulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. alakul át kft.-vé. A kft. a jegyzett tőkéjét a bt.-ben felhalmozott eredménytartalékból kívánja rendezni. Ebben az esetben mikor kell megfizetni az szja-t és az ehót? Átalakuláskor azonnal, vagy ebben az esetben is lehetőség van arra, hogy legkésőbb a kft. megszűnésekor fizesse az eredménytartalék utáni terheket? Válaszát köszönöm.

Átalakulás bt.-ből kft.-vé Kérdés

Tisztelt Szakértő! Átalakulás alatt lévő bt.-nek az átalakulás időszakában fel kell-e tüntetni a neve mellett az "á.a." jelzést? Ha igen, és pénztárgépet működtet, akkor a fejlécet szükséges-e emiatt módosítani? Válaszát köszönöm: Némethné T. K.

Átalakulási vagyonmérleg készítés Kérdés

Tisztel Szakértő! Egyéni cég átalakult egyszemélyes kft.-vé. Harminc napon belül el kell készíteni a bevallásokat minden adónemre. Kérdésem az lenne, hogy a vagyonmérleget milyen formában kell elkészíteni? (Jogelőd és jogutód részére is kell, úgy olvastam.) Nincs vagyon-átértékelés, egy az egyben az egyéni cég vagyonával indul a kft. Háromoszlopos mérleg kell, vagy kétoszlopos, az egyikben a jogelőd, a másikban a jogutód? Ki teszi közzé a mérleget, a jogelőd egyéni cég?

Egyéni vállalkozásból bt.-vé alakulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szakértő segítségét abban, hogy az egyéni vállalkozás átalakulhat-e bt.-vé közvetlenül? Ha nem, akkor hogyan oldható meg, a legegyszerűbben, mi a pontos menete az átalakulásnak? Válaszát előre is köszönöm!

Egyéni vállalkozás átalakulása egyéni céggé Kérdés

Egyéni vállalkozó jelentős (körülbelül 8 millió forintos) készlettel rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy jelentős forgalma is van (150 millió forint). Szeretne átalakulni. Mivel jelentős készlete van, így a vállalkozásnak körülbelül 5 millió forint vesztesége keletkezett. Mivel egyéni vállalkozás esetén pénzforgalmi könyvelés van, a kifizetett árubeszerzési számla a költségek között jelenik meg. 2012-től az egyéni vállalkozó csak a nyeresége felét számolhatja el az előző évek vesztesége címen. Kérdésem, hogy átalakulás esetén van-e módja, hogy a keletkezett költséget, ami a valóságban költség volt neki, csak a pénzforgalmi szemlélet miatt nem abban az évben csapódott le nála, amikor készletet eladta, lehetősége legyen az elhatárolt veszteség elszámolására? Az egyéni cég egy új vállalkozási forma, tehát az egyéni vállalkozást ebben az esetben is meg kell szüntetni? Akkor a ténylegesen felmerült kiadását, készletköltségét nem tudja elszámolni? Az egyéni vállalkozó el tudja számolni a ténylegesen felmerült költségét (készletek beszerzési ára) megszűnéskor? Válaszát előre is megköszönve! Tisztelettel: Péter Zsuzsanna Példa: Készlet értéke 8.000.000 Ft Előző évek vesztesége 6.000.000 Ft A tárgyévi eredménye 500.000 Ft /2015/ Ebben az esetben 8.500.000 Adóalap ? előző évek veszt csökk 4.250.000 Ft /50%/ ? Adóalap 4.250.000 Ft A készlet bevétel-e? A veszteség csak 50 százalékban számolható el?

Beolvadás Kérdés

Az „A” Kft. jegyzett tőkéje 500 ezer forint, tulajdonosa kettő magánszemély. „B” Kft. jegyzett tőkéje 3 millió forint, tulajdonosa pedig 100 százalékban „A” Kft. A két cég egyesülni kíván oly módon, hogy „A” Kft. olvad be „B” Kft.-be. Az átalakulást követően fennmaradó „B” Kft. tulajdonosa a kettő magánszemély lesz. Az egyesülés folyamatában a tagok nem jutnak pénzeszközhöz és az eszközök felértékelésére sem kerül sor. Kérdésem: • Kedvezményezett átalakulásnak minősülhet-e ez a beolvadás? • Az átalakulási vagyonmérleg-tervezetben hogyan kell a jegyzett tőke összegét meghatározni abban az esetben, amikor a tulajdonos olvad be a részesedésébe, és a tulajdonos jegyzett tőkéje alacsonyabb, mint a részesedésé? • Jár-e a kettő magánszemély tulajdonosnál adófizetési kötelezettséggel a jegyzett tőke összegének emelése?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink