34 találat a(z) árukészlet cimkére
Gépjármű-kereskedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gépjármű-kereskedő cég használt gépjárművekkel kereskedik, amelyeket az értékesítésig kivon a forgalomból. Időnként néhány ilyen gépjárművet saját hasznosítás céljából a saját nevére visszahelyez a forgalomba. Amint azonban jelentkezik egy vevő vételi szándékkal, eladja a gépjárművet. A saját használatra történő forgalomba helyezés és az értékesítés között sokszor csak pár hét, illetve pár hónap telik el. Kérdés: ezeket a gépjárműveket át kell-e sorolni az árukészletből a tárgyi eszközök közé, illetve hogyan alakul a cégautóadózás? Gyors válaszukat előre is köszönöm.
Így lehet selejtezni az árukészletet, nem lehet csak lazán kidobni Cikk
Árukészlet selejtezését be kell-e jelenteni az adóhivatalnak, ha igen, akkor milyen formában, illetve nyomtatványon kell megtenni? – kérdezte olvasónk. Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértőnk válaszolt.
Árukészlet selejtezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem, hogy árukészlet selejtezéséhez kell-e bejelentést tenni az adóhivatal felé, ha igen, akkor azt milyen formában, illetve nyomtatványon kell megtenni. Köszönöm szépen.
Tartozás miatt árukészletet foglalt le a NAV Cikk
Csaknem 240 millió forint értékű árukészletet foglalt le a Nemzeti Adó és Vámhivatal egy olyan cégnél, amelynek jelentős adó- és köztartozása volt.
Árukészlet Kérdés
A kft. lókereskedelemmel és lóbértartással foglalkozik. 2012-ben vásárolt lovakat továbbértékesítési céllal (519 ezer, illetve 270 ezer forint értékben), amit nem tudott eladni. 2013-ban szintén vásárolt lovakat (2 millió 933 ezer, 1 millió 466 ezer forint értékben), de ezeket szintén nem tudta eladni. A lovak jelenleg is árukészleten szerepelnek a nyilvántartásunkban, de láthatóan teljesen leállt a kereskedelem. Szeretnénk megtudni, mi a helyes eljárás, hol, hogyan, milyen értéken kell nyilvántartani.
Árukészlet értékének elvesztése eredménytartalékból Kérdés
Tisztelt Szakértő, ügyfelem készletének egy része kereskedelmi okok miatt jelentős értékvesztést szenvedett el, szinte eladhatatlanná vált. A cég eredménye terhére ezen készlet veszteségének elszámolása sok okból elfogadhatatlan, de jelentős eredménytartaléka van, amivel szemben le lehetne írni az értékvesztést. Lehet-e, és ha igen, milyen feltételek mellett és milyen dokumentációval lehet ezt végrehajtani?
Árukészlet átvétele Kérdés
Kereskedelmi tevékenységet végző egyéni vállalkozó férj szeretné megszüntetni a vállalkozását, felesége pedig szeretne ugyanilyen tevékenységű vállalkozást indítani, ugyanott, ugyanolyan feltételekkel. Kérdéses a férj árukészlete, hogyan lehetne a legolcsóbban, de mégis hivatalosan a feleség nevére átadni? Magyarul csak a vállalkozó személye változna.
Térítés nékül átadott áru számláját így könyvelje! Cikk
Áru térítés nélküli átadása esetén hogyan kell könyvelni a pénzügyi teljesítést nem igénylő számlát? – kérdezte olvasónk. Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
Katás egyéni vállalkozó árukészlete Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves válaszukat. Egy egyéni vállalkozó januártól alanyi adómentességet, valamint a kata szerinti adózást választotta. Kiskereskedelmi tevékenységet folytat, a zárókészletet nyilvántartja. Ennek a készletnek az áfáját, mivel jogosult volt rá, az elmúlt évben levonta. A készletet folyamatosan értékesítette, újat szerzett be. Tevékenységét meg kívánja szüntetni. Keletkezik-e áfafizetési kötelezettsége a nyitókészlet miatt, illetve milyen kötelezettségei lesznek a készlettel kapcsolatosan? Köszönöm a választ.
Árukészlet értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Élelmiszer-kiskereskedelmi tevékenységgel foglalkozó kft. egyik üzletét egy másik kft. üzemelteti tovább, a tulajdonosi kör nem változik. Az árukészlet mozgását készletnyilvántartó program követi, ami össze van kötve az online pénztárgéppel. A kérdésem arra irányul, ha számlát akarok készíteni az eladandó árukészletről, azt a készletnyilvántartó programon keresztül kell végeznem, vagy a leltár alapján készíthetek normál számlát. Köszönettel: Hatházi Katalin
Bizományba adott készlet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. bizományba adott árukészletet. 1.) Az átadó cégnél ezt az átadást hogyan kell könyvelni? 2.) Értékesítés, elszámolás sajnos a mai napig nem történt meg, hiába szólítottuk fel a bizományost. Milyen módon lehet a könyvelésből ezeket az árukat kivezetni? Köszönettel: Léderer Györgyné
Áfakörből áttérés alanyi mentesre Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kisebb kereskedő vállalkozó szeretne 2017.01.01-jével kilépni az áfakörből, alanyi mentességet választani. A kérdésünk, hogy a 2016.12.31-ei meglévő árukészlet áfáját levonásba helyeztük 2016. évben, az átlépés miatt e készlet áfája fizetendő áfaként jelentkezik-e a 2016. évi utolsó időszaki bevallásban?
Egyéni vállalkozás megszüntetésének adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2015. márciusban megszüntette a tevékenységét. A vállalkozásban lévő eszközöket, a meglévő árukészletét az üzletet átvevő cégnek értékesítette, kiszámlázta. Azonban a vállalkozásban van egy ingatlan is (üzlethelyiség), melyben a másik cég folytatja a tevékenységét. A vállalkozó (vagyis már magánszemély) az ingatlant bérbe adja ennek a cégnek. Kérdésem annyi lenne, hogy a vállalkozásból ezt az ingatlant hogyan vonom ki (áfa, adózás tekintetében)? Köszönettel: Fazekasné
Selejtezés dokumentálása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég árukészletében jelentős kár keletkezett, mivel az a bérelt ingatlan, ahol raktározta, beázott. Emiatt a készleteket le kellett selejtezni. A társaság pert indított a bérbeadó ellen. Kérdésem, hogy milyen jogi és számviteli előírásoknak kell megfelelni, hogy a selejtezés indokoltságát és szabályosságát a bíróság is elfogadja? Hogyan kell mindezt hitelt érdemlően dokumentálni? Tisztelettel várom válaszát.
Készletapport Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy újonnan alakult kft. tulajdonosának korábban már volt egy cége, ami megszűnt évekkel ezelőtt. A régi cégből maradt meg árukészlet. A most alakuló kft.-ben ezt értékesíteni tudná. Hogyan lehet a régi cég készletét bevinni az új kft.-be? Apportként történő bevitelre van lehetőség? Ha igen, akkor hogyan kell ezt könyvelni? Milyen bizonylatok szükségesek a könyveléshez? Helyes-e, ha az árut a jelenlegi piaci értéken értékelik fel? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Kovács László