1260 találat a(z) áfabevallás cimkére
Google és facebook hírdetés, áfabevallás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő lenne a kérdésünk. Ügyfelünk a Google és a Facebook szolgáltatását veszi igénybe. Mivel mindegyik közösségi szolgáltatás igénybevétele (hirdetés), a kérdés az lenne, az áfabevallás melyik soraiba kell betenni a fizetendő és a levonható áfát, tekintve az igénybe vett szolgáltatást? Válaszukat előre is köszönjük! Anikó
Alanyi mentes EU-s szolgáltatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közösségi adószámmal rendelkező alanyi adómentes alapítvány az Európai Közösség területéről igénybevett szolgáltatás után hogyan teljesíti a bevallási kötelezettségét? A szolgáltatások: szakértés, tanácsadás, prospektusok előkészítése tervezése Jól értelmezem-e, hogy a fenti esetben az áfát Magyarországon kell megfizetni (1665-ös nyomtatvány)? Valamint a 16A60-as nyomtatványon jelentem a szolgáltatót, aki EU-s adószámmal rendelkezik. De ha olyan EU-szolgáltató is van, akinek nincs EU-s adószáma, azzal mi a teendő?
EU-s árubeszerzés közvetlen értékesítése harmadik országba
Kérdés
A magyar vállalkozásnak az áfabevallásban és az összesítő nyilatkozatban hol és hogyan kell szerepeltetni azt az ügyletet, melynek során egy EU-tagállamból vásárolt terméket az eladó nem a magyarországi vevő vállalkozásnak, hanem közvetlenül a kínai vevőnek szállítja? A magyar vállalkozás az EU-s partner vevője, a harmadik országbeli partnernek eladója.
EU-s új személygépkocsi beszerzésének áfája
Kérdés
Magyar, áfaalany vállalkozás EU-ból személygépkocsit szerez be. A 1665-ös ÁFA áfabevallásban mikor kell szerepeltetni a fizetendő áfát: a számlakiállítási dátum vagy a forgalomba helyezés hónapjában? Alapesetben tudjuk, hogy a számla kiállítási dátuma, de új gépjármű beszerzésére is ez vonatkozik, vagy lehet ebben az esetben a forgalomba helyezés?
Számlázás harmadik országba
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk konzultációval foglalkozó munkatársa kiutazna Moszkvába előadásokat tartani egy ottani céghez. Hogyan kellene helyesen kiállítani a bevételi számlánkat? Gondolom, áfa nélkül, hiszen a teljesítés helye Moszkva. Kell-e illetőségigazolást kérni a partnertől? Kell-e valamilyen egyéb megjegyzést írni a számlára, esetleg hogy ÁFA TERÜLETI HATÁLYÁN KÍVÜL, vagy fordított adózás vagy bármi mást? Ha igen, akkor gondolom azt idegen nyelven is rá kell írni. Az áfabevallásban hol kell ezt a bevételt feltüntetni? Köszönöm szépen a segítségüket és tájékoztatásukat!
Áfaügyben döntött a Kúria: igaza lenne a NAV-nak, de nem bizonyította
Cikk
A tagállamok közötti saját vagyon mozgatása – függetlenül a mozgatás céljától – fő szabály szerint termékértékesítésnek minősül, azaz szolgáltatás igénybevétele céljából történő vagyonáthelyezés is eredményezhet az áfafizetési kötelezettség szempontjából termékértékesítést.
Egyszeres könyvvezetés és időszakos áfaügylet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőkben szeretném kérni a segítségét: adott egy egyéni vállalkozó, könyvvezetése (egyszeres). Június 25-én szerződést kötött szalmaeladásra. A szerződésben a következőket rögzítették a felek: a szállító a leszállított árumennyiséget az áfatörvény 58. §-a alapján időszakos ügyletként számlázza a vevőnek 08. 31-éig. Fizetési határidő: 09. 30. A felek rögzítik, hogy a keretszerződés 06. 25-07. 31-éig, határozott időre jön létre. Szállítólevek készültek, dátumuk: 06. 26-07. 19-éig. Számla készült a következők szerint: számla kelte: 08. 12., teljesítés időpontja 09. 30., fizetési határidő: 09. 30. Természetesen a számla nem lett kifizetve 09. 30-áig. Bruttó 10 millió forint a számla értéke. A III. negyedévi áfabevallásban kell-e szerepeltetni a 45 napos szabály miatt (áfatörvény 61. §), vagy a IV. negyedéviben kell, amikor is várható a pénzügyi teljesítés? Az időszakos elszámolás miatt a tényleges teljesítés a mérvadó, vagy a számlán szereplő teljesítés dátuma? Köszönettel: Balogné Csóti Anikó
Használtcikk-kiskereskedelem, és az áfa?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. belföldi magánszemélyektől vásárol vételi jeggyel használt műszaki cikkeket. Ezeket javítás után boltjában értékesíti, szintén belföldi magánszemélyeknek. Erről pénztárgépes nyugtát ad. Sem a beszerzés, sem az eladás során nem számít fel áfát. Árrésről nem vezet nyilvántartást és az árrés után sem fizet áfát, ezt az értékesítést az áfabevallás 004-es sorában tünteti fel. Az áfatörvény XVI/2. alfejezetének alkalmazásáról nem nyilatkozott. Hogyan kellene helyesen eljárnia? Válaszát előre is köszönöm!
Elévülés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk 2011 augusztusában alakult, azóta átvihető követelésbe mutattuk ki a visszaigényelhető áfát. (Már az elejétől megnyilt a lehetőség az áfa-visszaigénylésre, de nem született ez ügyben vezetői döntés.) Kérdés, hogy melyik az az utolsó áfabevallás amelyikben még jelölhetem a kiutaláskérést, hogy ne évüljön el a 2011. évi áfa? Tisztelettel.várom válaszát.
Egyéni vállalkozás szüneteltése, áfaelszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő, Egy normál szabályok szerint adózó katás egyéni vállalkozó szünetelteti a tevékenységét. A szünetelés időszakában vagy a szüneteltetés befejezését megelőző időszakra van-e lehetősége a vállalkozás érdekében felmerült beszerzésekhez kapcsolódó áfa levonására – anyagbeszerzés, nyomtatvány, irodaszer stb.? A szüneteltetés időszakában nem végezhet gazdasági tevékenységet; ez időszak alatt áfabevallást be kell nyújtania? Köszönettel.
Saját erős beruházás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk vásárolt egy telket, amire irodaházat építtet más vállalkozókkal, de az anyagot a cég veszi meg. Ezeket a költségeket gyűjtöm a 161-es főkönyvi számon, az áfát pedig folyamatosan visszaigénylem. Ha meglesz a használatbavételi engedély, aktiválom az összegyűjtött költséget. Saját dolgozó nem vesz részt a munkában. A cég csak áfás tevékenységet folytat. Be kell-e állítanom aktiváláskor az áfabevallásban saját erős beruházásként?
Visszaigényelhető áfa
Kérdés
Egy kft. a székhelyén ( építési engedéllyel) átépít egy nyári konyha épületet. A kivitelezővel kötött szerződés szerint az összes anyagbeszerzést a kft. finanszírozza (a nevére szóló számlák alapján). A számlák könyvelését befejezetlen beruházásként könyveljük, és majd a kivitelező számlája alapján, a használatba vételi engedély alapján aktíváljuk. Kérjük segítségüket és szíves véleményüket, hogy az áfabevallási kötelezettségünk mikor keletkezik: folyamatosan az egyes anyagszámlák alapján, vagy a beruházás aktíválásakor? Segítségüket előre is köszönjük. K
Elszámolt előleg áfája a bevallásban
Kérdés
Az áfabevallásban kell-e külön soron feltüntetni a végszámla kiállításakor az elszámolt kapott előleg áfáját?
Egyesület – Áfa rendezése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Idén vettünk át könyvelésre egy egyesületet. Kettős könyvviteli nyilvántartásaiban és mérlegadataiban nem szerepel az áfabevallás szerint következő időszakra átvihető követelés összege. Az előző könyvelő elismerte, hogy nem szerepel a főkönyvi kivonatban, mert az őt megelőző könyvelőtől kapott anyagában sem szerepelt. Szeretném a saját nyitó adataimat helyesen megnyitni, ebben kérem segítségüket. Gondolatom szerint a nullás számlaosztályban nyitnám meg az áfabevallás szerinti összeget az alábbiak szerint: T468 K491 és T491 K0468. Az év folyamán arányosítással kell a bizonylatokról gyűjteni a levonható áfa összegét, ezzel az év végén a 468 egyenlege a bevallás szerinti összeget fogja mutatni. De a 0468 számlát nem tudom, milyen könyvelési tétellel vezessem ki. A 2015. évi mérleg adatait a 2016. évi zárásnál 3. oszlopban helyesbíteném. Helyes az elgondolásom? Előre is köszönöm segítségét.
Áfabevallás
Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Kimenő számla kelte: 2016. 09. 08. Teljesítési határidő: 2016. 07. 21. Fizetési határidő: 2016. 10. 08. Bruttó összeg: 348 607 forint. Kérdésem,hogy helyesen melyik időszakban kell a számlát az áfabevallásban szerepeltetni? Segítségüket köszönöm. Üdvözlettel:Plaveczné