hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Videósorozatot indít a NAK a gazdáknak az új Közös Agrárpolitikáról

  • adozona.hu

Közel 20 részes videósorozatot indít a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara az új Közös Agrárpolitikáról (KAP). A néhány perces rövidfilmekben a gazdák és az érdeklődők megismerhetik a KAP történetét, finanszírozását, a közvetlen támogatások rendszerét a zöld felépítménnyel, közte az agro-ökológiai programmal, de tájékozódhatnak a fiatal gazdák támogatásáról, a termeléshez kötött támogatásokról, illetve a minden eddiginél nagyobb vidékfejlesztési forrás részleteiről is – írja honlapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamarának (NAK) meghatározó szerepe van abban, hogy megismertesse az új agrártámogatási rendszert a gazdálkodókkal, az agrár- és élelmiszergazdaság szereplőivel.

Ezt a tájékoztató tevékenységet szolgálja az a közel 20 részes videósorozat, amely többek között bemutatja az új Közös Agrárpolitika (KAP) történetét, finanszírozását, pilléreit, ismerteti a közvetlen támogatásokat, az új KAP zöld felépítményét – benne az új támogatható területekkel, a feltételességgel és az agro-ökológiai programmal. Foglalkozik a fiatal gazdák támogatásával, a termeléshez kötött támogatásokkal, valamint a 80 százalékra emelt nemzeti társfinanszírozás révén minden eddiginél nagyobb vidékfejlesztési forrással.

A rövid, pár perces videók a következő néhány hétben folyamatosan jelennek meg a NAK portálján, illetve Győrffy Balázs, a NAK elnökének Facebook-oldalán és Youtube-csatornáján.

A Kamara portálján rendszeresen frissülő gyűjtőoldalon (https://www.nak.hu/kap-2023-2027) ismerteti a Közös Agrárpolitikával kapcsolatos tudnivalókat, az új támogatási formák részletfeltételeit. Az Agrárminisztériummal együttműködésben országszerte gazdafórumokat szervezett, és több tájékoztató kiadványt is megjelentetett. Ilyen az a rövid, közérthető összefoglaló a Közös Agrárpolitika 2023-2027 közötti támogatásainak főbb elemeiről, amely az egységes kérelem benyújtáshoz szükséges leglényegesebb információkra fókuszál. Emellett már tanulmányozható a feltételesség szabályrendszeréről, a termeléshez kötött támogatásokról, az agro-ökológiai programról, illetve a mezőgazdasági tevékenységüket megkezdő fiatal termelők támogatásáról szóló kiadvány is. Továbbá elérhető egy KAP-kalkulátor is, ahol a termelők saját gazdaságukra szabva kiszámolhatják várható támogatásukat.

Mindezek mellett a Kamara falugazdászai szakmai és technikai segítséget nyújtanak minden hazai gazdálkodónak, hogy sikeresen megfeleljenek az új elvárásoknak, és a legjobb döntéseket hozzák meg a támogatások igénylésekor. Továbbá az egységes kérelmek beadásának időszakban készséggel állnak a gazdák rendelkezésére a támogatásigénylések benyújtásában – olvasható a nak.hu-n.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink