adozona.hu
A digitalizáció fejlesztését célzó együttműködést köt a kormány a Yettel Magyarország és a CETIN Hungary Zrt.-vel
//test-adozona.hu/altalanos/digitalizacio_egyuttmukodes_kormany_Yettel__C805UJ
A digitalizáció fejlesztését célzó együttműködést köt a kormány a Yettel Magyarország és a CETIN Hungary Zrt.-vel
Magyarország kormánya közös nyilatkozatban erősítette meg a digitalizáció fejlesztését szolgáló együttműködését a Yettel Magyarország Zrt.-vel és a távközlési infrastruktúra szolgáltató CETIN Hungary Zrt.-vel. A kormány korábban a 4iG-val és a Magyar Telekommal írt alá közös nyilatkozatot.
A kormány nevében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter írta alá azt a dokumentumot, amelyben többek között hálózatfejlesztésről, kkv-k támogatásáról, kiberbiztonságról és innovációról, valamint egyetemi együttműködésről állapodtak meg a felek.
Nincs versenyképesség fejlett telekommunikációs szektor nélkül, hiszen a digitális gazdaság már a teljes GDP legalább 25 százalékát és a K+F kiadások 7 százalékát adja, miközben a multiplikátor hatásokat is figyelembe véve a foglalkoztatottak 17 százalékának biztosít munkalehetőséget. A digitalizáció a magyar gazdaság kitörési pontja, amelyhez az egészségipar, a hadiipar, a logisztika, a feldolgozóipar és a bankszektor is szorosan kapcsolódik.
Mindezek figyelembevételével Magyarország kiemelt célja, hogy a digitalizáció fejlesztése révén erősítse az ország versenyképességét, amelynek nélkülözhetetlen eleme a korszerű, minden követelménynek megfelelő vezeték nélküli hálózatok kiépítése.
Az elmúlt évtizedekben a hazai mobilhálózatok mindig a nemzetközi élmezőnybe tartoztak, így a következő időszak célja, hogy az 5G hálózatok is minél szélesebb kör számára hozzák el a mobilitás és a nagy sávszélesség együtteséből származó előnyöket.
Ahhoz, hogy e téren lépést tudjunk tartani a régiós versenytársakkal is, jelentős fejlesztésekre lesz szükség a következő években is, ehhez pedig minden távközlési szolgáltató, így a Yettel és a távközlési infrastruktúra szolgáltató CETIN részvételére is szükség van.
A megállapodásban foglaltak alapján az állam többek közt vállalta, hogy 2025. január 1-jétől megszünteti a hírközlési szolgáltatókat terhelő távközlési pótadót. A Közös Nyilatkozat értelmében a Yettel és a CETIN vállalja, hogy minimum 72 milliárd forint értékű mobil hálózatfejlesztési beruházást hajt végre 2024–2028 között. Ennek keretében jelentősen, akár 99 százalékra növeli az országos 5G lakossági kültéri lefedettséget 2028 év végére, emellett együttműködik a kormányzattal az állami tulajdonú hálózatok fejlesztésében, továbbá 5G célú referenciaprojekteket bonyolít le, hogy ösztönözze a magyar vállalkozások 5G használatát. Mindemellett erősíteni kívánja a felhasználók kiberbiztonsági tudatosságát, és egyetemi együttműködéseket valósít meg.
Hozzászólások (0)