hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Új válságintézkedések bevezetését kérik az uniós agrárminiszterek

  • MTI

A jelenlegi válsághelyzetben minden eddiginél jobban igazolódik a mezőgazdaság és az arra épülő élelmiszeripar stratégiai jelentősége. Egyhangúlag támogatták az uniós agrárminiszterek azt a közös nyilatkozatot, amelyben további rendkívüli válságintézkedések bevezetését kérik az Európai Bizottságtól a koronavírus-járvány mezőgazdaságra gyakorolt negatív hatásainak enyhítésére – közölte az Agrárminisztérium (AM) pénteken az MTI-vel.

Közleményük szerint az április 16-án elfogadott közös agrárminiszteri nyilatkozat – amelyet megküldtek Janusz Wojciechowsky mezőgazdaságért felelős uniós biztosnak – további rendkívüli válságintézkedések bevezetését szorgalmazza az Európai Bizottságnál annak érdekében, hogy az európai gazdák és az élelmiszeripari vállalatok egy elhúzódó válság esetén is el tudják látni elsődleges feladatukat, az emberek biztonságos és egészséges élelmiszerrel történő ellátását.

Az Adózóna koronavírus-járvány kapcsán megjelent egyéb cikkeit itt olvashatja el.


Az Agrárminisztérium a járvány kitörése óta azon az állásponton van, hogy uniós szinten két dologra van szükség a koronavírus okozta válsághelyzet kezeléséhez: egyrészt meg kell könnyíteni és rugalmasabbá kell tenni az uniós agrártámogatások kifizetését, másrészt további új uniós források bevonásával kell segíteni a gazdálkodókat annak érdekében, hogy ebben a rendkívüli helyzetben is biztosítani tudják az élelmiszerellátást. Ezeket az alapvetéseket sikerült tükröztetni a most elfogadott nyilatkozatban.
    
A dokumentum ugyanis szorgalmazza, hogy az Európai Bizottság haladéktalanul tegyen javaslatot további piaci intézkedések, elsősorban a magántárolási támogatás bevezetésére a válság által leginkább érintett mezőgazdasági ágazatok megsegítésére. Emellett kitér arra is, hogy az Európai Bizottságnak meg kellene fontolnia rendkívüli piactámogatási intézkedések bevezetését, amelyre a Közös Agrárpolitika szabályrendszere válság esetén felhatalmazást ad.
    
Szintén egyetértettek a tagállamok abban, hogy az agrártámogatások kifizetésének megkönnyítésére eddig meghozott bizottsági intézkedések üdvözlendőek, ám semmiképpen sem elegendők egy ilyen speciális helyzet megfelelő kezelésére. Ennek fényében további könnyítésekre tettek javaslatot a támogatások odaítéléséhez szükséges helyszíni ellenőrzések, valamint a vidékfejlesztés keretében megvalósuló beruházási támogatások esetében – írta az AM.
Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink