hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Többszörös árakat eredményezett a BÁV tavaszi aukciója

  • MTI

A BÁV tavaszi árverésének leghosszabb licitharcát egy 19. századi bécsi biedermeier váza hozta el, amely végül tizenkétszeres áron, 1,47 millió forintért kelt el – olvasható az Aukciósház MTI-hez elküldött pénteki közleményében.

Közlésük szerint a csütörtök esti árverésen jelentős áremelkedést értek el a brilles és színes drágaköves ékszerek is, elsősorban az eljegyzésre szánt szolitergyűrűk, míg a képzőművészeti anyag legkiemelkedőbb darabja volt Albrecht Dürer Szent Katalin mártíromságát ábrázoló fametszete, amely végül 295 ezer forintért talált új gyűjteményre.

Az ékszerkollekció leginkább keresett darabjai a nagyobb brillel ékített szolitergyűrűk voltak. Sokán szálltak harcba egy 0,6 karátos briliánssal ékített aranygyűrűért, amely végül háromszoros áron, 369 ezer forintért kelt el.

Hasonlóan élénk érdeklődés övezte a színes drágaköves ékszereket, ezek közül is főleg a smaragdok számítottak népszerűnek. Egy 7 smaragddal és egy rubinnal ékített nagyméretű, extravagáns gyűrű háromszoros áremelkedés után 221 ezer forinton kelt el. Sokan licitáltak a korabeli art deco ékszerekre is, és igen kedveltek voltak az ötvösékszerek.

Az aukció képzőművészeti anyagából kiemelkedett Albrecht Dürer Szent Katalin mártíromságát ábrázoló fametszetének egy eredeti dúcról készült 18. századi utólagos levonata. Az alkotás egykor a Zichy-gyűjteményt gazdagította, a ritka alkotás a Szépművészeti Múzeum bírálatával került az árverésre, és végül 295 ezer forintért talált új gyűjteményre.  

Boromisza Tibor Halászok című alkotása több mint kétszeres áron, 656 ezer forintért kelt el, míg Cserepes István Korcsolyázók című műve több mint ötszörös áron, 209 ezer forintért cserélt gazdát. Nagy érdeklődés övezte a budapesti életképeket, de keresettek voltak a női portrék is: Jándi Dávid Sárga blúzos lánya 393 ezer forintért kelt el.

Az asztali ezüsttárgyak közül leginkább a gasztro különlegességeket keresték a vásárlók, ezek közül is a kis értékű, de mutatós, ma is hasznos tárgyak voltak kelendőek. A legtöbben a 19. századi porcukorhintőre, tortalapátokra, teás- és mokkáskanál készletekre licitáltak.

A műtárgyak közül a Zsolnay-kerámiák voltak a legnépszerűbbek. Két, 1980-as években készült tulipánvázát 180 és 221 ezer forintért adták el. Sokan érdeklődtek a különlegességnek számító 20. század eleji, eredeti csomagolásában fennmaradt építőkockák, illetve az amerikai szecessziós pénztárgép iránt is, ez utóbbi 233 ezer forintért talált új gazdára. árverési szezonja a 74. Művészeti aukcióval folytatódik, amelyet május 14-15-én rendeznek a MOM Kulturális Központban.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink