hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Több törvényt kozmetikázna az országgyűlési bizottság

  • MTI/Adózóna

Ne alkalmazzák ideiglenes jelleggel az Európai Unió és Kanada között kötendő szabadkereskedelmi egyezmény (CETA) tagállami hatáskörbe tartozó rendelkezéseit a végleges ratifikálásáról szóló döntés meghozataláig – ezt a változtatást kezdeményezte az Országgyűlés törvényalkotási bizottságának kormánypárti többsége a CETA aláírásával kapcsolatos álláspontról szóló határozati javaslatot csütörtökön.

A testület ülésén Staudt Gábor (Jobbik) úgy ítélte meg, hogy Magyarország sodródik az egyezmény elfogadása felé, holott arról még a kormánypártokon belül is vita van, ezért szerinte az egyezményre most kellene nemet mondani.

A bizottság üléséhez hozzászóló Schmuck Erzsébet (LMP) egyetértett ezzel, hozzátéve: a CETA ellen a lakosság, a civilek is egyre erősebben tiltakoznak. Tanulmányokra hivatkozva cáfolta a külügyi tárca állításait a megállapodásról várható gazdasági növekedéssel kapcsolatban, és azt mondta, a magyar gazdaságnak nem érdeke az egyezmény.

A bizottság kormánypárti többsége változtatásokat fogadott el a kárpótlással összefüggő törvények módosításán is, reagálva arra, hogy a június 7-én elfogadott változtatásokat a köztársasági elnök megfontolásra visszaküldte a Háznak.

A tavaszi módosítás célja a kárpótlási folyamat lezárása és egyben a kárpótlás során visszamaradt termőföldeknek a „Földet a gazdáknak” program keretében történő értékesítési lehetőségének megteremtése volt.

A törvény a szövetkezetekről szóló törvényt és az átmeneti szabályokról szóló törvényt módosította volna úgy, hogy „a szövetkezeti földalapba tartozó földek kijelölésüket követően az állam tulajdonába kerüljenek”.

Áder János államfő azt tartotta aggályosnak, hogy az új rendelkezés nem határozta meg, mire terjed ki az állam tulajdonszerzése. Átiratában azt írta: a módosított szöveg értelmében „az állam a földalapok kijelölésének elmaradása esetén feltétel nélkül, előre meg nem határozott mértékben, ingyenesen szerezne tulajdont a szövetkezeti használatban álló termőföldeken”.

A bizottság most egy olyan változtatást kezdeményezett a jogszabályon, amelynek értelmében a jogszabály nem tartalmazná az állami tulajdonszerzést.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink