hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Több tízmilliárdos kompenzáció közép-magyarországi cégeknek

  • MTI/Adózóna

Fejlesztési forrásokkal és adókedvezménnyel is élhetnek a főváros és Pest megye vállalkozói. Uniós forrásokból a Versenyképesség Közép-Magyarország Operatív Programban (VEKOP) egyebek közt támogatja az állam a versenyképesség javítását, a technológiai innovációt, az infokommunikációt, a turisztikát, a hatékonyabb energiafelhasználást. Hazai forrásból pedig Pest megyében kompenzálják a régió fejlettségéből adódó kevesebb uniós lehetőséget.

Marczinkó Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) vállalati kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Fórum és az Újbudai Üzleti Klub közös rendezvényén beszélt a közép-magyarországi vállalkozásokat támogató kedvező lehetőségekről. A VEKOP-ban a kis- és középvállalkozások piaci megjelenését segítő pályázaton 1,23 milliárd forint áll rendelkezésre, a jelentkezéseket 2016. május és 2018. május között lehet beadni. A kutatás-fejlesztési és technológiai innovációra 2017. február 2. és 2018 decembere között lehet jelentkezni; a 2,64 milliárd forintnyi forrásra konzorciumban lehet pályázni. Az energiahatékonyságot segítő kiírás 2018 decemberéig lesz nyitva ( nagyvállalatok nem indulhatnak a megújuló energia felhasználását is támogató pályázaton). A fiatalok vállalkozóvá válását segítő tenderen 2018. júliusig lehet indulni.

Marczinkó Zoltán hangsúlyozta: a kormány Pest megyében hazai forrásból 2016-2021 között 80 milliárd forint célzott támogatással kompenzálja, hogy  Közép-Magyarország – fejlettsége miatt – kevesebb uniós forráshoz juthat. A tervezet szerint 2016-ban 5 milliárd, 2017-ben 25 milliárd, 2018-ban 50 milliárd forintos kerettel számolnak. Mivel 2016-ban az 5 milliárd forintos keretet nem használták fel, ez az összeg áthúzódik 2017-re. Ezekből a forrásokból vállalkozói telephelyek fejlesztését, termelőeszközök beszerzését, ipari parkok fejlesztését segítik.

A helyettes államtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy az ország iparfejlesztési stratégiája, az Irinyi Terv Pest megyére és a fővárosra is vonatkozik. A közép-magyarországi vállalkozókat érinti a nagyvállalati beruházás támogatás, amelynek összege a tervezet szerint 2017-ben 15 milliárd forint.

A hazai forrásból finanszírozott Irinyi célelőirányzat tavaly 2 milliárd, az idén 3 milliárd forint kerettel rendelkezett, az Irinyi Tervben szereplő ágazatok mintaprojektjeinek kidolgozását, piacra jutását segítik kifejezetten kis- és középvállalkozások számára - mondta a helyettes államtitkár.

Marczinkó Zoltán szólt arról, hogy dolgoznak az Irinyi II. kockázati tőkealap indításán, amelyet a Széchenyi Tőkealapkezelő gondoz majd, a Közép-Magyarország régióban 8 milliárd forint alap segítené az innovatív vállalkozásokat.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink