adozona.hu
Szaporodnak az internetes csalások
//test-adozona.hu/altalanos/Tobb_mint_szaz_embert_vert_at_egy_internete_8UGG56
Szaporodnak az internetes csalások
Első fokon, nem jogerősen a Dunaújvárosi Járásbíróság 2 év 6 hónap börtönre ítélt egy férfit, aki 2018 januárja és 2020 februárja között 107 embert ejtett tévedésbe internetes oldalakon kínált nem létező termékekkel – tájékoztatta a Székesfehérvári Törvényszék csütörtökön az MTI-t.
Az üzletszerűen elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények ügyében meghozott ítélet előkészítő üléseken született meg – közölték. A tettét beismerő vádlottra – a börtönbüntetés mellett – öt és fél millió forint értékben vagyonelkobzást rendeltek el és kártérítés megfizetésére is kötelezték. Az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.
A megállapított tényállás szerint a vádlott különböző internetes oldalakon műszaki cikkeket és pénzérméket kínált eladásra, valamint mások internetes hirdetéseire jelentkezett azzal, hogy az általuk keresett termékkel rendelkezik, továbbá balatoni szállások kiadását is hirdette. Sem a termékekkel, sem a szálláshelyekkel nem rendelkezett, célja a tévedésbe ejtett sértettek által előzetesen átutalt – 6300 és 240 ezer forint közötti – pénz megszerzése volt, amelyeket megélhetésére és játékszenvedélyére fordított – írja az MTI.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy borsodi kisvárosban hamis ruházati termékeket és kiegészítőket árusító garázsbutikra csaptak le. A különféle márkajelzéssel ellátott hamisítványokat az interneten árulták – írja honlapján a NAV.
A NAV Borsod megyei munkatársai hamisnak tűnő táskákat és egyéb kiegészítőket kínáló oldalra lettek figyelmesek az interneten. A revizorok a népszerű közösségi oldal több észak-borsodi adok-veszek csoportjában regisztráltak, majd üzenetben felvették a kapcsolatot az eladóval. Az adóellenőrök a leegyeztetett időpontban megjelentek a megadott címen, ahol táskát és sálat vásároltak. Ezzel egy időben megérkeztek a helyszínre a pénzügyőrök is, akik 280 különféle márkajelzésű (Chanel, O’bag, Hugo Boss stb.) mintegy 800 ezer forint értékű hamis árut foglaltak le.
Az eladónak nem volt engedélye az interneten való árusításra, ráadásul a vásárlásról a NAV munkatársai bizonylatot sem kaptak.
A NAV iparjogvédelmi jogok megsértése bűncselekmény miatt eljárást indított, emellett az árus mulasztási bírságra is számíthat – olvasható a nav.gov.hun.
Hozzászólások (0)