hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Több bevándorlót is felszívna a német munkaerőpiac

  • MTI/Adózóna

Németországban a munkaerőpiaci igényeknek megfelelő, új bevándorláspolitikát kell kialakítania az őszi szövetségi parlamenti (Bundestag) választás után felálló kormánynak a német gazdaság legnagyobb munkaadói érdekképviselete szerint.

Ingo Kramer, a munkaadói szövetségek országos szervezetének (BDA) elnöke egy hétfőn megjelent interjúban kiemelte, hogy Németországnak éppen úgy szüksége van a bevándorlásra, mint az egykori Nyugat-Németországnak a 20. század ötvenes-hatvanas éveiben, amikor tömegesen fogadtak be vendégmunkásokat, mert 10-15 éven belül mintegy hatmillió fővel csökken a munkaképes korúak száma.

A politikának ezt gyorsan tudomásul kell vennie, és az eddiginél intenzívebben kell készülnie a demográfiai átalakulásra – mondta Ingo Kramer. Az egész társadalomnak tisztában kell lennie azzal, hogy „Németország bevándorló ország”. Ez nem könnyű a jelenlegi helyzetben, mert „legalábbis a jobbszélen” ellenérzések jellemzik a bevándorláshoz fűződő viszonyt „az elmúlt menekültválság miatt” – mondta a 49 ágazati és 14 tartományi munkaadói szövetséget összefogó érdekképviselet vezetője.

Kifejtette, hogy nemcsak az EU-tól messze fekvő, „távoli harmadik országokból” kiinduló bevándorlás szabályozására van szükség, mert „a szakképzett munkaerő Európa szomszédságából is érkezhet, ahol a munkanélküliség sokkal magasabb, mint nálunk”.

A bevándorlás alternatívája az lehet, hogy az ország megpróbálja kevesebb emberrel fenntartani azt a gazdasági teljesítőképességet, amellyel jelenleg 44 millió munkavállaló révén rendelkezik. Ehhez a többi között a nők „munkavállalási potenciáljának” jobb kiaknázására van szükség, ami azonban azt is jelenti, hogy fejleszteni kell a napközbeni gyermekellátás intézményrendszerét, több óvodát és egész napos iskolát kell működtetni. Ösztönözni kell az időskori munkavállalást is, és azt, hogy a munkavállalók később vonuljanak nyugdíjba, továbbá a továbbképzés fejlesztésével csökkenteni kell a tartós munkanélküliséget – mondta a BDA elnöke.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink