hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Támogatás új német-magyar innovációkhoz

  • MTI

A magyar vállalkozások kutatóintézetekkel és német partnereikkel együttműködésben megvalósuló innovációs projektjei is támogatást nyerhetnek a nemzetközi EUREKA program részeként megjelent, 750 millió forint keretösszegű pályázaton; a felhívásra május 30-áig lehet jelentkezni.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) közleményében felidézte, a magyar EUREKA programban való részvételt segítő, márciusban megjelent pályázat része a német-magyar bilaterális együttműködés támogatása is. Az EUREKA együttműködés keretében megvalósuló közös pályázat megjelentetéséről tavaly júniusban állapodott meg Pálinkás József, az NKFIH elnöke és Georg Schütte, a német Oktatási és Kutatási Minisztérium államtitkára. Németország korábban csak a Cseh Köztársasággal indított hasonló együttműködést.

A tájékoztatás szerint az 1985-ben létrehozott, nemzetközi együttműködésben megvalósuló ipari, technológiai kutatásokat ösztönző EUREKA nem rendelkezik központi pénzkerettel, a projektek költségeit a tagállamok nemzeti támogató programjaikon keresztül állják.

Az EUREKA projektek jellemzően a viszonylag gyorsan piacra vihető kutatási-fejlesztési (K+F) eredmények megvalósítását célozzák. A résztvevők többsége vállalkozás, profitorientált intézmény. Az EUREKA megalakulása óta mintegy 6000 innovatív projekt valósult meg, több mint 37 milliárd euró költségvetéssel.

Magyarország 1992-es csatlakozása óta összesen 38 közös projekt valósult meg német-magyar részvétellel. Jelenleg négy német-magyar közös projekt van folyamatban – közölték.

A pályázati programról ma tartott információs napot az NKFIH és a német minisztérium. A közlemény idézi Pálinkás Józsefet, az NKFIH elnökét, aki elmondta: az EUREKA-projektek tematikája sokféle, de a német-magyar felhívás azt is célozza, hogy az infokommunikáció, a gyártástechnológia és a biotechnológia területén az eddiginél még szorosabb legyen az együttműködés a két ország innovatív vállalkozásai és kutatói között.

A rendezvényen bemutatkozott a Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutató Intézet, a többi között autóipari műszaki kutatás-fejlesztéssel foglalkozó Hepenix Kft., valamint a Karslruhe Institut of Technology részvételével megkezdett, 410 ezer euró (123 millió forint) költségvetésű, az ipar 4.0 technológiák kis- és középvállalkozásoknál alkalmazható megoldásait fejlesztő projekt.

A közleményben kitértek arra is, hogy más országok pályázóival további öt magyar részvételű EUREKA-projekt megvalósítása folyik zajlik, infokommunikáció, biotechnológia, agrárinnováció, anyag- és gyártástechnológia, valamint környezetvédelmi technológiák területén.

Az EUREKA együttműködés tagja a 28 uniós tagállam, valamint Izland, Izrael, Monaco, Norvégia, Oroszország, San Marino, Luxemburg, Svájc, Szerbia, Törökország, Macedónia és Ukrajna, társult tagként pedig Dél-Afrika, Dél-Korea és Kanada.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink