hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Szlovéniában minden sajátos nevelési igényű gyermek számára elérhetővé válik a kéttannyelvű iskola

  • MTI

A szlovén parlament pénteken olyan törvénymódosításokat fogadott el, amelyek lehetővé teszik, hogy a kéttannyelvű, szlovén-magyar és olasz-szlovén kisegítő, azaz speciális iskolák a két etnikai kisebbség által lakott területen kívülről is fogadhassanak sajátos nevelési igényű gyermekeket – közölte a szlovén közszolgálati televízió, tájékoztatott az MTI.

A kormány által támogatott, a parlamentben gyorsított eljárásban elfogadott, az olasz és magyar nemzeti közösségek különleges jogairól az oktatásban szóló törvény módosításait 77 igen szavazattal, egyhangúlag fogadták el a képviselők.

Darjo Felda oktatási miniszter parlamenti felszólalásában elmondta: az eddigi szabályozás megakadályozta, hogy a sajátos igényű gyerekek az etnikailag vegyes területeken működő, kéttannyelvű speciális iskolákba járhassanak, ha nem ezeken a területeken laktak.

Horváth Ferenc magyar nemzetiségi képviselő szerint az új törvény megkönnyíti a munka és a családi élet összeegyeztetését azon szülők számára, akik az etnikailag vegyes területeken kívül laknak, de munkahelyi kötelezettségeik vagy más okok miatt a vegyesen lakott területeken működő, speciális két tannyelvű iskolába szeretnék beíratni gyermekeiket.

Elmondta, hogy a törvényi változtatások a 2. Számú Lendvai Kétnyelvű Általános Iskola, a Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség és a lendvai önkormányzat többéves felhívása után valósultak meg.

Horváth Ferenc hozzátette, hogy ezen a téren még vannak nyitott kérdések, köztük az, hogy a kétnyelvű speciális általános iskolába külföldi állampolgárok is járhassanak-e.

A többségi nemzethez tartozó parlamenti képviselők is a munka és a családi élet összeegyeztethetőségét hangsúlyozták, különösen a sajátos nevelési igényű gyermekeket nevelő családok esetében. Hozzátették, hogy a változások javították a sajátos nevelési igényű programok hatékonyságát, és csökkentették a megszüntetésük kockázatát – olvasható a közleményben.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 September
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink