adozona.hu
Számlalottó az adóbevételek növelésére
//test-adozona.hu/altalanos/Szamlalotto_az_adobevetelek_novelesere_HLX4J3
Számlalottó az adóbevételek növelésére
Különösen nagy érdeklődés mellett indult hétfőn Szlovákiában az állami számlalottó, amelynek bevezetésétől az adóbevételek növekedését várja a kormány.
A számlalottón, amit az állami szerencsejátékok üzemeltetője, a Tipos bonyolít, állampolgárságra tekintet nélkül minden 18. életévét betöltött személy részt vehet akár már egyetlen, két hónapnál nem régebbi, Szlovákiában kapott üzleti számlával. Be kell jegyeztetni a számla azonosító kódját, aminek fejében egy a játékban való részvételre feljogosító személyi kódot kap a számlabirtokos.
A számlák regisztrációjára az állami szerencsejáték honlapján ingyenesen, a Tipos irodáiban 20 eurócent illeték fejében, SMS-ben pedig 15 eurócentért lehet sort keríteni, minden egyes számla külön játékszelvénynek minősül. A bejegyzett számlák tulajdonosai közül havonta kétszer 10-10 nyertest sorsolnak, az első helyezett 10 ezer euró adómentes pénzjutalmat nyer. Az első sorsolás szeptember 30-án lesz.
A Tipos közlése szerint a számlalottó iránt már az első napon rendkívül nagy volt az érdeklődés, az első üzleti számlát alig tíz másodperccel éjfél - a játék hivatalos megindítása - után jegyeztette be tulajdonosa, a kora délutáni órákban pedig a bejegyzett számlák száma már meghaladta a 120 ezret. Az első napon nem volt zökkenőmentes a regisztráció a honlapon, ugyanis a délelőtti órákban hackerek támadást indítottak szervereik ellen.
Az ötletgazda szlovák pénzügyi tárca a kezdeményezéstől az adóelkerülések csökkentését, valamint a számlakérés gyakorlatának lakossági népszerűsítését várja. Peter Kazimír szlovák pénzügyminiszter azt mondta: Szlovákiában évente mintegy 150 millió eurót (közel 45 milliárd forint) tesz ki az az összeg, amely nem kerül be az államkaszába áfaelkerülés miatt, a helyzet orvoslására a számlalottó lesz a tárca egyik eszköze.
Az állami számlalottó intézménye nem ismeretlen Európában, eddig azonban csak Máltán alkalmazták. Az alapötlet Tajvanról származik, ahol sajtóközlések szerint már az 1950-es évek óta sikerrel alkalmazzák ezt a módszert az adóbevételek növelésére.
Hozzászólások (0)