hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Segítség startupok nemzetközi terjeszkedéséhez

  • MTI

Ernyőmegállapodás segíti a magyarországi startupok nemzetközi piacra lépését, az együttműködésben a felek vállalták, hogy az induló innovatív vállalkozásokat képzésekkel, üzleti túrákkal és piacra lépési programokkal készítik fel a globális terjeszkedésre – olvasható a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA) és a Startup Campus közös közleményében, amit csütörtökön juttattak el az MTI-nek.

A megállapodást a Külgazdasági- és Külügyminisztérium (KKM) háttérintézményeként működő HEPA, a Hello Tomorrow, a Hiventures, az MVM-Smart Future Lab, a Startup Campus, a Tungsram és a Valor Hungariae írta alá.

Ez az ernyőmegállapodás a HEPA és a Startup Campus közös nemzetközi piacra lépési programjának, a Startup Campus Hungarynek a kibővítésére szolgál.

A szeptemberben indult program Magyarországon edukációs képzéseket biztosít a külpiacra lépés iránt érdeklődő startupok számára, külföldön pedig komplex piacra lépési szolgáltatásokat nyújt a külterjeszkedésre érett, növekedési fázisban levő cégeknek a Startup Campus berlini és londoni irodáján keresztül.

A közlemény idézte Kovács Zsoltot, a Startup Campus ügyvezető igazgatóját, aki kifejtette, a programban ősszel több mint 50 vállalkozást segítettek oktatási-képzési programokkal. A világ olyan jelentős innovációs csomópontjaiban nyílt lehetőségük megméretni magukat a cégeknek, mint London, Berlin, Délkelet-Ázsia vagy Izrael.

Hendrich Balázs, a HEPA vezérigazgatója hozzátette, az innováció exportja kiemelt feladatuk, ehhez pedig elengedhetetlen a magyarországi kis- és közepes vállalkozások (kkv) célzott fejlesztése, és felkészítése a különböző külpiaci elvárásokra.  

A HEPA célja, hogy professzionális szolgáltatásokkal segítse a magyar vállalkozások külföldi piacra lépését. A nemzetközi kereskedelmi kapcsolatok kialakítását piackutatással, üzleti tanácsadással és export fókuszú képzésekkel támogatja. Ügyfelei számára piac-specifikus információk mellett a sikeres üzletkötéshez szükséges interkulturális ismereteket is nyújt, valamint segíti a külpiaci lehetőségek feltárásában, a nemzetközileg versenyképesnek ítélt, magyar cégek, termékek és szolgáltatások felkutatásában, fejlesztésében és támogatásában.

A Startup Campus egy globális program innovatív vállalkozások számára, az ötletfázistól a piacra lépésig. A Startup Campus Hungary célja, hogy a magyarországi innovatív technológiai vállalkozásokat támogassa a nemzetközi piacra lépésben; oktatási, képzési és mentorálási tevékenységén keresztül.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink