hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Nyolcmilliárd forintos keret vállalkozások technológiai korszerűsítésére

  • MTI/Adózóna

Kis- és közepes vállalkozások jelentkezését várják az építőipari kapacitás bővítését támogató 8 milliárd forintos keretösszeggel meghirdetett pályázatokra, amelyek a vállalkozások technológiai korszerűsítését szolgálják – mondta Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke.

A Magyar Közlönyben csütörtökön megjelent határozat szerint a kormány az idén 8 milliárd forintot, a következő két évben pedig további 6-6 milliárd forintot biztosít az építőipar hatékonyságának növelésére.

Koji László kiemelte, ezektől a lépésektől az ÉVOSZ a szakmunkás-munkaerőhiány megoldását, valamint az építőipari kapacitás gyors bővülését várja. Ugyanis a szakszövetség elnöke szerint, ha a szektor idén nem tudna a 2017-es teljesítményéhez képest gyorsabban és hatékonyabban dolgozni, akkor körülbelül 600 milliárd forint értékű munkalehetőségtől esne el.

Hozzátette: az idén rendelkezésre álló 8 milliárd forintos keretből a 10 embernél többet és a 249 munkavállalónál kevesebbet foglalkoztató kkv-k kérhetnek támogatást – minimum 50 millió forint, maximum pedig 1 milliárd forint értékben – olyan fejlesztésekre, amelyek a kivitelezés és a tervezési folyamatok gépesítésére szolgálnak.

Példaként említette az erőgépek, vakoló berendezések, valamint mobil betonkeverők beszerzését. A beérkező pályázatok elbírálása folyamatos, a cél minden esetben az, hogy a pályázatokhoz szükséges támogatási szerződéseket legkésőbb 2018. szeptember végéig meg is lehessen kötni.

Koji László megjegyezte, hogy az ÉVOSZ adatai szerint ma Magyarországon körülbelül 4000 olyan építőipari vállalkozás van, amely jogosult a pályázat beadására és vélhetően egyötödük él is majd a lehetőséggel. 

A szakszövetség elnöke arról is beszámolt, hogy február végén írják majd ki a nagyvállalati beruházási támogatási (NBT) pályázatot, amelyet eddig is minden évben meghirdettek, idén azonban a nagy építőipari cégek is beadhatják kérelmeiket. A nagyobb társaságok a kkv-khez hasonlóan technológiai fejlesztésre kérhetnek pluszforrást. 

Koji László közölte, az építőipari kapacitás bővítését célzó támogatást az ÉVOSZ kezdeményezte. Mint mondta, erre a mostani pályázatra azért volt szükség, mert az elmúlt 6-7 évben nem írtak ki olyan beruházási, technológiai fejlesztést célzó pályázatot, amelyen építőipari vállalkozások részt vehettek volna.
Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink