hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Minősítő rendszer segít eligazodni a kisebb cégeknek a Vali.hu-n

  • MTI

Új funkció, egy minősítő rendszer segíti a mikro, kis- és közepes vállalkozásokat a Vali.hu vállalkozói információs portálon a rendelkezésükre álló, zömében államilag támogatott fejlesztési lehetőségek megismerésében – jelentette be György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára mai sajtótájékoztatóján.

A minősítő rendszer azért is fontos, mert a pályázatok jelentős részénél nyilatkozni kell arról, hogy a vállalkozás mikro, kis vagy legfeljebb közepes méretű. Ezek a besorolások ugyanakkor nem minden esetben egyértelműek az árbevétel vagy a foglalkoztattak száma alapján, sokszor a tulajdonosi szerkezet a meghatározó – magyarázta az államtitkár.

Az információs portálon az elmúlt három hónapban 4000 vállalkozás vált felhasználóvá, és ezáltal igénybe vehette a szolgáltatások teljes körét – ismertette az államtitkár, utalva arra, hogy regisztráció nélkül ennél jóval többen tájékozódtak a honlapon.

A magyarországi vállalkozások 97 százalékát teszik ki a mikro, kis- és közepes vállalkozások, amelyek a gazdaság gerincét, a foglalkoztatás kétharmadát adják – emelte ki György László. Felhívta a figyelmet arra, hogy a járvány után, amikor a gazdaság újraindításáé a főszerep, a vállalkozások válogathatnak a fejlesztési lehetőségek és támogatások között. Ahhoz, hogy élni is tudjanak a lehetőségekkel, fontos, hogy értesüljenek azokról – biztatta az államtitkár a gazdaság szereplőit arra, hogy regisztráljanak a portálon, ezt követően pedig tekintsék át a "testreszabott" lehetőségeket.

Az államtitkár felidézte, hogy a napokban jelent meg a magyar multi program 100 milliárd forintos kerete, amelyből technológiai fejlesztéseket és kapacitásbővítéseket finanszírozhatnak a cégek, illetve szintén újdonság egy 70 milliárd forintos lehetőség a vállalatok belső képzéseire. Ezen kívül nulla százalékos hitelek állnak a cégek rendelkezésére, továbbá szakértők segítségét és képzéseket is igénybe vehetnek a vállalkozások.

A vállalati továbbképzési programnál például a mikro- és kisvállalkozások 70 százalékos támogatási intenzitással vehetik igénybe a támogatást, az 50-250 fő közötti cégek 60 százalékkal, a 250 fő felettiek pedig 50 százalékkal – részletezte.

György László arra is kitért: az ország különböző pontjain 1500 vállalkozóval egyeztetett arról, hogy a technológiaváltásban, digitalizációban miként tudná őket segíteni az állam. A legnagyobb igény arra mutatkozott, hogy a cégvezetők megismerkedjenek a fejlett technológiák működésével a tevékenységi körükhöz hasonló területen működő vállalatoknál.

Ezért a minisztérium 100 olyan vállalkozást keresett meg, amelyek már a jövő technológiáit alkalmazzák, és mindegyik vállalta, hogy részt vesz abban a programban, amely segíti a többi céget az új megoldások megismerésében – tette hozzá, arra biztatva a vállalkozásokat, hogy jelentkezzenek a programra és vegyenek részt ilyen típusú gyárlátogatáson.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink