adozona.hu
Közvetlen légi járat indulhat Indiába Budapestről
//test-adozona.hu/altalanos/Kozvetlen_legi_jarat_indulhat_Indiaba_Budap_X7XNU3
Közvetlen légi járat indulhat Indiába Budapestről
Közvetlen járatot indít Budapest és az indiai gazdasági élet központja, Mumbai között a világ egyik legnagyobb légitársasága, a Turkish Airlines – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Budapesten rendezett magyar-török üzleti fórum szünetében újságírók előtt. Jelezte, a szükséges tárgyalásokat haladéktalanul megkezdik a Turkish Airlinesszal és az indiai hatóságokkal.
Szijjártó Péter hangsúlyozta: az indiai beruházói közösség érdeklődése Magyarország iránt dinamikusan bővül. Így – értékelése szerint – a Budapest-Mumbai közötti járat a magyar-indiai és általában a magyar-keleti gazdasági, kereskedelmi, befektetési kapcsolatok szempontjából komoly előrelépést fog jelenteni.
Emlékeztetett, hogy a Malév csődje óta – a Budapest-Peking-járatot leszámítva – nincs hosszú távú, keleti irányú járat Budapestről. Véleménye szerint ez kifejezetten hátrányos Magyarországnak, hiszen kelet felől egyre több a beruházási, befektetési és kereskedelmi szándék Magyarország és Közép-Európa irányába.
Mikor szállít gázt a Török Áramlat?
A gázellátás kérdésére rátérve a miniszter arról is szólt, hogy Magyarország energiaellátását tekintve rendkívül fontos az a kérdés, hogy a 2020-as évek elejétől kezdve déli irányból érkezik-e majd gáz. Az egyik forgatókönyv a Török Áramlat gázvezetékek megépítése, majd azokból gáz szállítása Közép-Európa irányába - közölte a tárcavezető. A török külügyminiszter tájékoztatására hivatkozva azt mondta: a Török Áramlat második gázvezetékének építése mintegy 50 százalékos készültségben van, így az jövőre elérheti Törökország partjait. Onnantól kezdve pedig egy fontos orosz-török-bolgár-szerb-magyar együttműködés veszi kezdetét annak érdekében, hogy az az évi körülbelül 16 milliárd köbméter gáz, amelyet a Török Áramlat második vezetékszála fog szállítani, eljusson Közép-Európába – fejtette ki Szijjártó.
"Erre vonatkozólag már egy egyetértési nyilatkozattal bírunk a Gazprom, valamint a bolgár és a szerb gázvezetékeket üzemeltető hatóságok részéről" – tette hozzá.
A folytatásban a török külügyminiszter össze fogja hívni az orosz, a török, a szerb, a bolgár és a magyar oldalról azokat az érintett kormánytagokat, akiknek az együttműködése szükséges ahhoz, hogy a Török Áramlat második vezetékszálából hamarosan Közép-Európába is jusson gáz – ismertette. Szijjártó szerint ez Magyarország elemi érdeke. Magyarországnak minimális, körülbelül 5 millió eurós beruházást kell végrehajtania ahhoz, hogy déli irányból 6 milliárd köbméternyi gázt tudjon fogadni évente.
Hozzászólások (0)